وب نوشت کیش جزیره کیش

 مجتمع پزشكي خانواده كيش پس از يكسال و اندي تعطيلي، فعاليت مجدد خود را آغاز كرد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، اين مجتمع درماني داراي پزشك، پرستار و يك آمبولانس است و از اين پس روزهاي شنبه تا پنجشنبه صبحها از ساعت 9 تا 13 و بعد از ظهرها از ساعت 18 تا 21 و روزهاي جمعه فقط صبحها از ساعت 9 تا 13 خدمات پزشكي و پرستاري به مراجعه كنندگان، ارائه مي كند.

همه كيشوندان و گردشگران مي توانند از خدمات درماني مجتمع پزشكي خانواده كيش واقع در مجموعه ويلاهاي فردوس بهره مند شوند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم مرداد 1390ساعت 11:5  توسط کیشوند 1 | 

 

رئیس انجمن جایگاه داران گازهای CNG گفت: بزرگترین تجهیزات سیلند پرکنی گاز مایع در جزیره کیش افتتاح می شود که این تاسیسات به صورت مکانیزه عمل کرده و در اوزان یازده، بیست و پنج و پنجاه کیلویی توزیع می شود.

اردشیر دادرس در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: این تاسیسات به صورت مکانیزه دارای نقاله، می باشد که به صورت اتوماتیک، عمل می کند که باعث می شود خدمات جدیدی به هتل ها، رستوران ها، بخش های خانگی، تجاری، صنعتی و اداری با ایمنی و استاندارد بالا ارائه می دهد.

وی افزود: برای این پروژه حدود هجده میلیون ریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری و با حمایت شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده های نفتی سرمایه گذاری شده است.

دادرس تصریح کرد: مخازن این تاسیسات در توانایی ذخیره سازی بیست و پنج تن گاز و شارژ ماهیانه سیصد تن را دارد.

وی خاطرنشان کرد: این تاسیسات در مرزهای یازده، بیست و پنج و پنجاه کیلویی به منظور ارائه خدمات جدید به مردم و توریست ها افتتاح می شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام تیر 1390ساعت 8:39  توسط کیشوند 1 | 
رییس دانشگاه آ زاد اسلامی بین المللی کیش از ساخت مجتمع بزرگ آموزشی این دانشگاه در سایت « شهر دانشگاهی » کیش در جنوب غربی این جزیره آغاز شد.

به گزارش آنا،دکتر مهران مهدی پور با اعلام این خبر گفت : عملیات ساخت و ساز این مجتمع بزرگ در زمینی به مساحت 44 هزار متر مربع با شروع عملیات گمانه زنی جهت انجام آزمایشات ژئوتکنیک و تعیین مقاومت خاک آغاز شده وطی چند سال آینده به طور کامل به بهره برداری خواهد رسید .
این مقام مسوول تصریح کرد : ساخت این مجتمع با استانداردهای دانشگاه های بین المللی مطابقت خواهد داشت و بر اساس اقلیم گرم و مرطوب طراحی شده و با الهام


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام تیر 1390ساعت 8:33  توسط کیشوند 1 | 

به منظور ترويج فرهنگ خودامدادي، طرح جذب آتش نشان داوطلب در جزيره كيش اجرا مي شود.
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، شركت عمران و خدمات شهري كيش با هدف آموزش و بكارگيري نيروهاي داوطلب مردمي و افزايش توان عملياتي آنها در زمان بروز بحران و اطفاء حريق، طرح جذب آتش نشان داوطلب را به مرحله اجرا در مي آورد.

بنابراين گزارش، افراد داوطلب جهت ثبت نام از تاريخ 26 تيرماه مي توانند به ايستگاه مركزي  آتش نشاني مراجعه نمايند.
اين گزارش حاكيست، به نقل از روابط عمومي شركت عمران و خدمات شهري كيش، برخورداري از سلامت كامل، شرايط سني حداقل 15 و حداكثر 60 سال و ارائه مدارك شناسايي از جمله شرايط عضويت در گروه آتش نشانان داوطلب مي باشد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم تیر 1390ساعت 9:36  توسط کیشوند 1 | 

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir) سرانجام پس از ۶ سال فردا نفت خام روی تابلوی بورس بین المللی نفت ایران می رود که براساس آخرین اظهار نظر مسوولان بورسی و نفتی کشور قرار است، عرضه نفت و مشتقات آن به صورت روزانه در بورس نفت انجام شود. 
راه اندازی بورس نفت به مصوبه دولت در سال 84 و تقسیم آن به سه فاز برمی‌گردد. پس از آن بورس کالای ایران با ادغام بورس فلزات و کشاورزی در مهر ماه سال 86 تشکیل شد و سپس در بهمن ماه سال 86 هیئت دولت مسئولیت راه اندازی بورس نفت را به وزارت اقتصاد محول کرد. 
عرضه محصولات پتروشیمی و سپس معاملات این محصولات در تالار بین المللی کیش فازهای اول و دوم این طرح بزرگ بود که در سال های 87 و 88 انجام شد تا شرایط برای راه اندازی بورس نفت ایران فراهم شود. 
عرضه نفت و فرآورده های نفتی، مهم ترین فاز اجرایی راه اندازی بورس نفت بود که پس از کش و قوس های فراوان و با مساعدت مسئولان وزارت نفت عملیاتی شد به طوریکه بنزین و نفت کوره در ماه های گذشته در تالار بین المللی کیش معامله شدند.
 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم تیر 1390ساعت 9:59  توسط کیشوند کیش | 

تهران - معاون محيط زيست دريايي سازمان حفاظت محيط زيست گفت: ساخت جزيره ' خليج فارس ' در كيش در مرحله مطالعات اوليه است و تاكنون پيشنهادي به صورت مكتوب به معاونت دريايي سازمان ارسال نشده است.

محمد باقر نبوي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا افزود: سال گذشته در بازديد از منطقه اجراي اين طرح قرار شد مطالعات اكولوژيكي و زيست محيطي منطقه مورد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم تیر 1390ساعت 7:15  توسط کیشوند کیش | 


در راستاي اجراي طرح جامع بندر تجاري منطقه آزاد كيش، فاز اول توسعه اسكله هاي آن آغاز شد.
به گزارش بنا (bena) بر اساس طرح جامع بندر تجاري كيش، ساخت تأسيسات زيربنايي بندر نظير اسكله ها، باراندازها، ترمينال مسافري و ساختمان هاي بندري در فازهاي مختلف توسعه طراحي و احداث مي شود.

فاز اول توسعه اسكله هاي بندر تجاري كيش شامل احداث اسكله ها به طول 150 متر با عمق آبخور 5/4 متر جهت پهلودهي به يدك كش ها و شناورهاي عملياتي و نيز اسكله هايي به طول 450 متر و عمق آبخور 10 متر جهت پهلودهي به شناورهاي كانتينري و كالاهاي عمومي با ظرفيت 12000 تن است.

فاز اول توسعه اسكله هاي بندر تجاري كيش با پيش بيني اعتباري معادل 410 ميليارد ريال در دست احداث است و پيش بيني مي شود عمليات اجرايي آن تا پايان شهريورماه سالجاري به اتمام رسيده و به دنبال آن طرحهاي بالادستي و مورد نياز نظير لايروبي و تأمين تجهيزات بارگيري و باراندازي آغاز شود.

يادآور مي شود طرح توسعه بندر تجاري كيش به عنوان يكي از اصلي ترين مبادي تخليه و بارگيري كالاهاي صنعتي و تجاري، مصالح ساختماني و مسافر مطرح است كه با تحقق طرح جامع آن گام مؤثري در جهت توسعه و آباداني جزيره كيش برداشته خواهد شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم تیر 1390ساعت 7:11  توسط کیشوند کیش | 
 
بانک گردشگری همزمان با مبعث حضرت رسول اکرم (ص) ، دهمین شعبه خود را در جزیره کیش افتتاح کرد .

به گزارش پایگاه خبری اعتبار، در مراسم افتتاح شعبه بانک گردشگری در جزیره کیش که با حضور اعضای هیات مدیره بانک گروهی از مقامات ، مدیران ، تجار و کارآفرینان جزیره کیش انجام پذیرفت، بهرام جاویدی نژاد عضو هیات مدیره بانک گردشگری با اشاره به گسترش فعالیت های بانک گردشگری اظهار داشت : این بانک به صورت یک بانک تجاری کامل، انواع خدمات بانکی ارایه خواهد کرد.

 جاویدی نژاد اظهار داشت : در حال حاضر علاوه بر فراهم شدن زمینه های ارایه انواع خدمات بانکی ، خدمات الکترونیک بانک مانند: پرداخت اینترنتی ، بانکداری همراه ، پیامک بانک، خدمات خودپرداز، خدمات کارت و پایانه شعب به بهره برداری رسیده است .

وی از ارایه خدمات دیگر به سپرده گذاران از جمله؛ ارایه موجودی و امکان دریافت صورتحساب انواع سپرده ها ،انتقال وجه حساب به حساب، انتقال وجه از طریق ساتنا، اتصال سپرده به کارت و خدمات تسهیلات ، خدمات پرداخت اقساط ،انواع خدمات مربوط به چک را از دیگر خدمات بانک نام برد .

عضو هیات مدیره بانک گردشگری، وجود منابع انسانی متخصص در بخش مدیریت های میانی بانک و حضور نیروی آموزش دیده جوان در بخش اجرایی را از مزیت های این بانک نام برد و اظهار داشت : نیروهای آموزش دیده و جوان در سطوح مختلف شعب، موجب نوآوری در خدمت و سرعت بخشی در اریه خدمات به شهروندان عزیز را فراهم خواهند آورد.

جاویدی نژاد به اهمیت بانک گردشگری در کمک به رشد اقتصادی کیش اشاره نمود و اظهار امیدواری کرد این بانک بتواند در تامین منابع پروژه‌های گسترده عمرانی و رشد سرمایه گذاری در این جزیره نقش آفرینی کند.
وی از جزیره کیش به عنوان جزیره ای دارای استعدادهای اقتصادی ، گردشگری و عمرانی نام برد و اظهارداشت: تاسیس بانک گردشگری در کیش قطعاً موجب تقویت بنیه اقتصادی این جزیره خواهد شد..


+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم تیر 1390ساعت 14:26  توسط کیشوند 1 | 

خبرگزاری آریا- به منظور افزایش ظرفیت پذیرش مسافر دریایی و در جهت ایجاد تسهیلات و رفاه بیشتر، ترمینال مسافری شماره 2 بندرگاه کیش احداث می شود.
به گزارش سرویس اقتصادی آریا، با توجه به گسترش سفرهای دریایی و افزایش مسافرانی که از این طریق به جزیره کیش تردد می کنند و به منظور رفاه حال هر چه بیشتر مسافران، ترمینال شماره 2 در بندرگاه در دست ساخت قرار گرفت.
ساخت این ترمینال مسافری در زمینی به مساحت 7500 متر مربع و با زیربنای 11000 متر مربع و با هزینه ای بالغ بر 120 میلیارد ریال در سه طبقه شامل سالن اصلی و فضاهای جانبی اداری، تجاری، نمازخانه، مرکز پلیس، گمرک، مراکز خدماتی و سایر فضاهای مورد نیاز است.
طی سالهای گذشته ورود مسافران با استفاده از شناورهای دریایی به کیش روند رو به رشدی داشته است از اینرو توسعه ترمینالهای مسافری بندرگاه کیش از اهمیت بسزایی برخوردار است.
خاطر نشان می شود با توجه به نقش بسیار مهم بندرگاه در توسعه اقتصادی منطقه، حجم عظیمی از فعالیت های طرح توسعه بندرگاه کیش به مرحله اجرا درآمده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم خرداد 1390ساعت 14:6  توسط کیشوند کیش | 

بولتن نیوز: براي نخستين بار كارگروه قراردادها در سازمان منطقه آزاد كيش تشكيل شد .

حسین نیا خبرنگار بولتن درجزیره کیش گزارش داد: با تأكيد مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش مبني بر تلاش جهت تسهيل در سرمايه گذاري با رعايت مقررات مناطق آزاد و تسريع در امر سرمايه گذاري، كارگروه قراردادها در اين سازمان آغاز بكار كرد. بنابراين گزارش، رعايت دقيق حقوق سرمايه گذاران بطور كامل و شفاف و نيز جلوگيري از بروز هرگونه مشكل احتمالي در تنطيم قراردادها و انطباق كامل قراردادها با قوانين و مقررات از جمله اهداف تشكيل اين كارگروه است. لازم به ذكر است اولين جلسه كارگروه قراردادها به رياست مديركل حقوقي، امور قراردادها و املاك سازمان و با حضور اعضاء آن شامل معاونين عمراني و زيربنايي، توسعه مديريت، مدير كل برنامه ، بودجه و فناوري، مدير سرمايه گذاري و بازاريابي و مديران عامل شركتهاي آب و برق، عمران و خدمات شهري و آب كيش تشكيل شد كه در آن چگونگي تسريع تنظيم قراردادها مورد بازنگري قرار گرفت.

اين گزارش حاكيست سازمان منطقه آزاد كيش در راستاي جذب هرچه بيشتر سرمايه گذاران داخلي و خارجي و به منظور رونق اقتصادي اين منطقه از ابتداي سالجاري تاكنون در جهت بهبود فرصتهاي اقتصادي و ارائه بيش از پيش مشوق هاي سرمايه گذاري اقدامات و برنامه ريزيهاي خاصي را در دستور كار قرار داده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم خرداد 1390ساعت 9:14  توسط کیشوند کیش | 

مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش از ايجاد زمينه هاي لازم جهت تبديل ويزاي اقامت متخصصين خارجي فعال در داخل كشور خبر داد و كيش را تنها نقطه تمديد اقامت آنها در كشور خواند. به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، عامري با اشاره به روند رو به رشد فعاليت هاي اقتصادي، فرهنگي و گردشگري در كيش و ويژگيهاي خاص اين منطقه گفت: در اقدامي ويژه و با همكاري و مساعدت وزارت امور خارجه هماهنگي لازم براي تمديد اقامت متخصصين، شاغلين و دانشجويان خارجي فعال در كشور در اين جزيره صورت گرفته است. وي ادامه داد: تا قبل از اين اقدام، متخصصين فعال در كشور بايد براي تمديد ويزاي 45 روزه به كشورهاي اطراف سفر مي كردند كه علاوه بر هزينه هاي بالا مشكلات ديگري هم بهمراه داشت اما


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه نهم خرداد 1390ساعت 9:13  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش موج، شرکت بین الملی CLNC در بخش حفاری چاه های نفتی فعالیت می کند که تاکنون در 7 مرکز عملیاتی کشورهای خاورمیانه سرمایه گذاری کرده است.وانگ یوشین مدیر عامل منطقه خاور میانه این شرکت چینی با اشاره به علاقمندی کشورش برای توسعه همکاری های نفت و گاز در جمهوری اسلامی ایران گفت: منطقه آزاد کیش که در میان ذخایر عظیم نفت و گاز خلیج فارس قرار دارد برای پشتیبانی عملیاتی و خدماتی فعالان صنعت نفت و گاز در این منطقه از موقغیت بسیار مناسبی برخوردار است.وی افزود با توجه به قرار داشتن بخش اعظم ذخایر نفت و گاز خلیج فارس در موقعیت سرزمینی ایران، همکاری و سرمایه گذاری بلند مدت در کشور از اولویت های شرکت های چینی است.مدیر عامل منطقه خاور میانه شرکت حفاری سی ان ال سی چین گفت بیش از 60درصد مهندسان و مدیران این شرکت ایرانی هستند.ذخایر شناخته شده منطقه آزاد کیش بیش از 48 تریلیون فوت مکعب گاز به همراه 500 هزار بشکه میعانات گازی است.هم اکنون این منطقه عرصه فعالیت بیش از 40 شرکت داخلی و خارجی سرمایه گذار در بخش نفت و گاز است.

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم خرداد 1390ساعت 8:27  توسط کیشوند کیش | 

 

به منظور حفاظت از آهوان زيباي كيش سافاري پارك اين جزيره به مساحت 240 هكتار احداث مي شود. به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، با اختصاص زميني در اراضي جنوب فرودگاه بين المللي كيش و به منظور حفاظت از اين گونه با ارزش، آهوان به محدوده اين زمين منتقل مي شوند. بنابر اين گزارش، از بين رفتن برخي زيستگاه هاي آهوان به علت توسعه عمراني، تماس با جانوران اهلي مانند گوسفند و بز و تصادفات جاده اي از مهمترين عوامل تهديد آهوان پراكنده در جزيره مي باشند. اين گزارش حاكيست عمليات فنس كشي سايت سافاري كيش در حال اجرا است كه بعد از تكميل اين طرح، آهوان آزاد به اين پارك منتقل خواهند شد كه ضمن حفاظت از اين گونه جانوري، اين منطقه به عنوان يك جاذبه اكوتوريستي نيز مطرح خواهد شد. يادآور مي شود كه حدود 30 رأس آهو در سال 1363 از جزيره خارك به كيش منتقل شده اند كه خوشبختانه با سازگاري آن ها در محيط جزيره كيش تعداد آنها به بيش از 600 رأس افزايش يافته است، به طوري كه از سال 86 تا 89 بر اساس سرشماري رسمي صورت گرفته تعداد آنها حدوداً دو برابر شده است.


+ نوشته شده در  دوشنبه دوم خرداد 1390ساعت 16:44  توسط کیشوند 1 | 

شبکه خبر : هفته گذشته خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه میانگین رشد گردشگری دریایی دبی ، از میانگین رشد جهانی این صنعت پیشی گرفته است و این شیخ نشین خلیج فارس به عنوان پیشگام صنعت گردشگری دریایی میزبان همایش گردشگری دریایی خاورمیانه است .


این خبر ، چون بسیاری از اخباری که همواره در خصوص رونق صنعت گردشگری کشورهای همسایه منتشر می شود ، این سوال را در ذهن بسیاری از ایرانیان ایجاد می کند که " جایگاه ایران ما در این زمینه کجاست ؟"


ایران با وجود دارا بودن نوار ساحلی و دریایی در شمال و جنوب خود و با احتساب اینکه از شرایط مناسب و متنوع آبی برخورداراست ، متاسفانه همواره سهم بسیاری ناچیزی از درآمدهای گردشگری دریایی جهان و نیز خاورمیانه را به خود اختصاص داده است و گردشگری دریایی یکی از مهمترین حلقه های مفقوده گردشگری کشورمان است وحتی زیر ساخت های آن نیز در کشورمان


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم اردیبهشت 1390ساعت 8:51  توسط کیشوند کیش | 

یکی از بهترین و  مهمترین  کارهایی که در این جزیره کوچک ۹۰ کیلومتری می بایست انجام میشد و شد عبارت بود از :

۱-  آزاد سازی سواحل دریا ( طرح ملی ) و رعایت حریم ۲۰۰ متری از دریا

۲-  ایجاد یک منطقه حفاظتی شکار ممنوع وممنوعیت جهت تردد هرگونه وسیله نقلیه دریایی به منظور  حفاظت از مرجانها و همچنین حفظ محیط زیست دریایی

که خوشبختانه این دو مهم ، اخیرا و طی سال گذشته در جزیره کیش انجام شده و امیدواریم با قدرت بیشتری ادامه یابد .

 

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اردیبهشت 1390ساعت 9:5  توسط کیشوند کیش | 

تهران / واحد مرکزی خبر / اقتصادی 1390/02/13 رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینکه راه‌اندازی بانک صادرات و واردات (اگزیم بانک) با اولویت ارائه تسهیلات به صادرات کالا و خدمات در دستور کار است ، پیش‌بینی کرد نیمه نخست سال ، این بانک در کیش راه‌اندازی شود. به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی بازرگانی ایران (شابا) ، حمید صافدل با اشاره به اهمیت راه‌اندازی بانک صادرات و واردات گفت: در حال حاضر اگزیم بانک در بسیاری از کشورها وجود دارد و این نیاز در کشور ما هم احساس می‌شد و در این باره جلساتی با حضور تشکل‌ها و اتحادیه‌های مختلف پیش از سال جاری برگزار شده است. وی افزود: قرار شد سهام اولیه بانک در قالب 10 بلوک 10 میلیارد تومانی به فروش برسد که بخش خصوصی با استقبال از ان آمادگی خود را برای خرید سهام بانک و مشارکت در راه‌اندازی اکزیم بانک اعلام کرد. صافدل گفت : به دنبال کسب مجوزهای بانک مرکزی و منطقه آزاد کیش هستیم. وی تصریح کرد: راه‌اندازی این بانک روابط بانکی با کشورهای هدف تجاری را تسهیل و مشکلات اعتباری را رفع می‌کند.

+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم اردیبهشت 1390ساعت 13:46  توسط کیشوند کیش | 

'ولي اسماعيلي' در گفت و گو با ايرنا افزود: با تجميع جزاير كوچكي كه در جنوب كشور قرار دارد مي توان استاني به نام 'خليج فارس' براي زنده نگه داشتن اين نام در نقشه ايران ايجاد كرد.

وي ادامه داد: اين ايده در عمل قابل تحقق است و از اين طريق مي توان نام خليج فارس را براي هميشه زنده نگاه داشت.

+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم اردیبهشت 1390ساعت 13:43  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا، بورس نفت ایران امروز با عرضه 20 هزار تن بنزین صادراتی پالایشگاه نفت بندرعباس با اکتون 87 در بورس کالای جزیره کیش آغاز به کار کرد.

"سید علی اکبر هاشمیان" مدیرعامل بورس کالای ایران نیز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مقرر شده امروز بورس نفت ایران با عرضه محموله بنزین با اکتون 87 با قیمت پایه 141 دلار در هر تن راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه طبق توافقات انجام شده شرکت نفت متعهد شده 30 هزار تن بنزین در هر ماه عرضه کند، افزود: مراسم رسمی افتتاح بورس نفت ایران تا 3 هفته آینده انجام خواهد گرفت.

مدیرعامل بورس کالای ایران درباره عرضه نفت خام از سوی شرکت نفت در بورس نیز


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم اردیبهشت 1390ساعت 13:40  توسط کیشوند کیش | 

چند تن از خبرنگاران شبكه تلويزيوني CCTV كشور چين از بورس كالاي كيش بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، خانم ونگ جين يان از خبرنگاران شبكه تلويزيوني CCTV  كشور چين كه بيش از يك ميليارد نفر بيننده دارد به همراه آقاي دو ويوان جينگ خبرنگار خبرگزاري "شين هووا" از همين كشور، از تالار بورس كالاي كيش بازديد و با نحوه معامله كالا در اين بازار آشنا شدند. به گفته مبرز رئيس تالار معاملات كيش حجم معاملات اين بازار در سال گذشته بالغ بر يك ميليارد و دويست ميليون دلار بوده است كه اين رقم مربوط به جابه جايي بيش از چهار ميليون تن محصول عرضه شده مي باشد.

لازم به ذكر است به گفته مسئولان بورس كشور به زودي فاز سوم بورس نفت كيش با راه اندازي معاملات نفت كوره و نفت خام به بهره برداري مي رسد گفتني است از روز سه شنبه 13 ارديبهشت ماه جاري بنزين نيز به كالاهاي مورد معامله در بورس كالاي كيش اضافه خواهد شد. يادآور مي شود در حال حاضر بيش از 40 كارگر در بورس كالاي كيش فعال هستند.

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم اردیبهشت 1390ساعت 22:32  توسط کیشوند 1 | 

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) حاکی است،' محمد رضا شهیدی تبار'، افزود : عرضه بنزین بر مبنای دلار و قیمت گذاری آن بر اساس فوب خلیج فارس خواهد بود.
وی تصریح کرد : بنزین با اکتان 98 و با حجم 30 هزار تن در رینگ صادراتی بورس کالای ایران در جزیره کیش عرضه می شود.
رییس هیات مدیره بورس کالای ایران بازار هدف بنزین صادراتی ایران را کشورهای آفریقایی و آسیایی اعلام کرد.
وی پالایشگاه عرضه کننده بنزین در تالار کیش را بندرعباس ذکر کرد و گفت : محل تحویل بنزین در بندرعباس خواهد بود. 

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم اردیبهشت 1390ساعت 9:48  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش نفت نیوز، ناجی سعدونی با تاکید بر این که حجم گاز در جای میدان کیش بسیار فراتر از حجم اولیه است، گفت: هنوز حجم گاز این میدان به صورت دقیق مشخص نشده است و شاید دو برابر حجم اولیه خود باشد.

وی گفت: توسعه سه فاز این میدان گازی به کنسرسیومی متشکل از بانک ملت و چند شرکت داخلی واگذار شده است که به زودی نتایج کار این کنسرسیوم به رسانه ها اعلام خواهد شد.

سعدونی گفت: عملیات حفاری نخستین حلقه چاه توسعه‌ای در میدان گازی کیش، در بهمن 88 آغاز شده است و پیش‌بینی‌ها بر این است که حفاری چاه‌های کیش در فاز نخست در آینده نزدیک انجام شود.

به گزارش شانا، شرکت ملی نفت ایران هم تلاش می‌کند تا فاز نخست


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه دهم اردیبهشت 1390ساعت 8:31  توسط کیشوند کیش | 

مدير امور ناظرين و تالار‌هاي بورس کالا احتمال عرضه بنزين در هفته آينده را بسيار قوي دانست و گفت: سه روز پس از اعلام تقاضاي عرضه از سوي شرکت ملي پالايش اين کالا در رينگ صادراتي کيش عرضه مي‌شود.

محمود غفاری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس درباره زمان عرضه بنزین در رینگ صادراتی کیش اظهار داشت: با توجه به اینکه بنزین شنبه هفته جاری پذیرش شد، صورت جلسه پذیرش آن به بورس کالا ابلاغ شده ولی هنوز به بنده به عنوان مدیر تالار ابلاغ نشده است.
وی افزود: پس از اینکه پذیرش و عرضه بنزین به تالار ابلاغ شود، اقدامات لازم برای عرضه انجام خواهد شد.
مدیر امور ناظرین و تالار‌های بورس کالا درباره زمان عرضه بنزین بیان کرد: به دلیل اینکه شرکت ملی پالایش و پخش خود به شدت پیگیر عرضه بنزین است، پس از اینکه تقاضای عرضه را اعلام کند سه روز پس از آن عرضه انجام می‌شود ولی به احتمال زیاد در هفته آینده اولین عرضه بنزین در رینگ صادراتی انجام می‌شود.
به گزارش فارس، وزیر نفت اوایل هفته گذشته دستور عرضه بنزین در بورس کالا را صادر و در 29 فروردین نیز تقاضای پذیرش این کالا را به بورس کالا ارائه کرد، مراحل پذیرش این کالا به سرعت انجام و در اولین جلسه هیئت پذیرش در صبح شنبه انجام شد.
بر این اساس، 28 هزار تن بنزین در ماه با اکتان حداقل 87 از هر پالایشگاهی در رینگ صادراتی کیش عرضه می‌شود.
+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اردیبهشت 1390ساعت 8:25  توسط کیشوند 1 | 

خبرگزاری آریا- مدیر عامل شرکت توسعه بندر و فرودگاه کیش گفت: شرکت هواپیمایی ارمنستان درخواست خود را برای برقراری خط هوایی به کیش ارایه کرده و تحقق این امر نقش به سزایی در تبادل گردشگران خواهد داشت.
به گزارش سرویس اقتصادی آریا، حسین معدنچی مدیر عامل شرکت توسعه بندر و فرودگاه کیش، ضمن بیان این مطلب افزود: افزایش پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه کیش نقش به سزایی در توسعه گردشگری این جزیره دارد و دراین راستا همکاری و هماهنگی های بسیار خوبی با شرکت های هواپیمایی انجام شده است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر چند درخواست شرکت های هواپیمایی به منظور راه اندازی خطوط جدید در فرودگاه کیش مراحل نهایی بررسی را طی می کند.
معدنچی گفت: از این میان می توان به درخواست شرکت هواپیمایی ارمنستان اشاره کرد که به دلیل بحث تبادل گردشگر بین کیش و ارمنستان راه اندازی این خط هوایی از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.
مدیر عامل شرکت بندر و فرودگاه کیش ادامه داد: درخواست شرکت های متقاضی براساس قوانین و مقررات مصوب سازمان هواپیمایی کشور مورد بررسی قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: کیفیت پرواز ها به دلیل ممنوعیت پرواز هواپیماهای توپولف افزایش یافته و این موضوع می تواند تاثیر مستقیمی بر افزایش خطوط هوایی کشور داشته باشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم فروردین 1390ساعت 13:42  توسط کیشوند کیش | 

وزير نيرو با بيان اينکه شرکت آب و برق کيش يک وزارتخانه و يک 'وزارت نيرو'ي کوچک است، اظهار داشت: وزارت نيرو در واگذاري امور به بخش خصوصي و کاهش تصدي گري دولت بايد مانند شرکت آب و برق جزيره کيش اداره شود.

به گزارش ایرنا، 'مجید نامجو' شنبه شب در آیین گشایش و بهره برداری از آب شیرین کن 2500 متر مکعبی در کیش ضمن تقدیر از مسوولان شرکت آب و برق این جزیره در خصوص واگذاری امور به بخش خصوصی گفت: شرکت آب و برق کیش یک وزارتخانه و یک 'وزارت نیرو'ی کوچک است و وزارت نیرو در واگذاری امور به بخش خصوصی و کاهش تصدی گری دولت باید مانند شرکت آب و برق جزیره کیش اداره شود.
وی با اشاره به اینکه اصل 44 به طور کامل در شرکت آب و برق کیش رعایت می شود خاطر نشان ساخت: تا آنجایی که امکان دارد باید تصدی ها را به بخش خصوصی واگذار نمود، حتی ' بخش حاکمیتی' را نیز می توان به مردم واگذار کرد.
نامجو تصریح کرد: در جزیره زیبای کیش کارهای بسیار خوب و بزرگی صورت گرفته است و برنامه های کیش را می توان به عنوان یک الگو و نمونه موفق به سایر نقاط کشور تسری داد. وزیر نیرو در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صنعت آب کشور افزود: با توجه به شرایط جغرافیایی کشور و میزان بارندگی، باید از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل ها به نحو مطلوب استفاده کنیم و برای دستیابی به یک افق روشن در صنعت آب، باید برنامه ریزی دقیق و چشم انداز روشنی را ترسیم کنیم.
وی در ادامه سخنان خود به نقش متخصصان داخلی در صنایع آب کشور اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه بسیاری از فناوری ها و تکنولوژی در دست کشورهای غربی است، لذا باید با استفاده از توان متخصصان داخلی، به وابستگی ها پایان دهیم.
دستگاه آب شیرین کن تقطیری به ظرفیت تولید روزانه 2500 متر مکعب آب شیرین، در مدت پنج ماه و نیم و با هزینه ای حدود 28 میلیارد ریال توسط متخصصان داخلی طراحی، ساخته و در مسیر تولید قرار گرفته است.
با بهره برداری از این آب شیرین کن، میزان تولید آب شیرین جزیره کیش به 27 هزار متر مکعب در روز افزایش یافت. آب شیرین کن تقطیری توسط شرکت فرآذرآب کیش طراحی و ساخته شده است.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم فروردین 1390ساعت 8:52  توسط کیشوند 1 | 

بورس نفت بنا بر دلایلی چون تعطیلی12 فروردین و در روزهای بعد از پایان تعطیلات و مشکلاتی همچون نقل و انتقال وجوه معاملات و قرار دادها هنوز افتتاح نشده و از ابتدای سال تاکنون، این برنامه2 ‌بار به تعویق افتاده است اما وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در روز گذشته مجددا وعده داد که بورس نفت ایران به‌زودی راه‌اندازی می‌شود اما بررسی روند وعده‌های مسئولان نشان می‌دهد در طول 5 سال گذشته وعده‌های زیادی برای راه‌اندازی بورس نفت داده شده اما هر بار بنا به‌دلیلی ناکام مانده است، حال باید منتظر ماند و دید که پس از گذشت همه این ماجرا‌ها چه زمانی این بورس راه‌اندازی خواهد شد؟
با دستور رییس جمهور مبنی بر راه اندازی بورس نفت، بورس کالا در روزهای پیش از آغاز سال 90 آماده سازی شرایط برای راه اندازی این بورس تا 12 فروردین ماه را آغاز کرد.
این در شرایطی بود که به گفته مسئولین این شرکت بعد از ابلاغیه رئیس جمهور همکاری مسئولان وزارت نفت و شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی برای اجرای این پروژه که مدت‌ها فعالان حوزه را منتظر گذاشته بود،‌ افزایش یافت؛ اما هنوز این بورس که قرار است بین المللی باشد و تاثیری مستقیم بر تعیین قیمت این کالای استراتژیک بگذارد راه اندازی نشده است.
مدیر نظارت بر بورس‌ها در بیان دلیل تاخیر راه‌اندازی تالار نفت در کیش


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم فروردین 1390ساعت 13:27  توسط کیشوند کیش | 

محمود غفاری" مدیر امور ناظرین و تالارهای بورس کالا در گفت و گو با برنا، به آخرین جزییات اقدامات برای راه اندازی بورس نفت پرداخت و اظهار داشت: با توجه به راه اندازی بورس نفت، توافقاتی با کشورهای منطقه انجام شده است. 

وی ادامه داد: چندی پیش مسوولین 
سن پترزبورگ روسیه درسفری به ایران، رایزنی هایی جهت عرضه محصولاتشان در بورس نفت کیش انجام دادند. همچنین مسوولین سازمان بورس و بورس کالا برای بررسی بیشتر به این کشور سفر کردند.

به گفته غفاری مذاکرات اولیه برای عرضه محصولات نفتی سمپیترزبورگ در بورس نفتی کیش انجام شده این در حالی است که این امر فقط در حد یک رایزنی است  و هنوز توافق قطعی انجام نشده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا سیاست تک عرضه ای در بورس نفت، ماهیت رقابت در این بورس را خدشه دار نمی کند، گفت: با توجه به دستورالعمل معاملات موازی سلف استاندارد، کمبود عرضه کنندگان جبران خواهد شد چرا که به واسطه این دستورالعمل، بعد از عرضه محصولات از سوی شرکت ملی پالایش و پخش خریداران می توانند محصول خریداری شده را برای فروش در بورس عرضه کنند به این صورت بحث تعدد عرضه کنندگان جبران شود. 

این مقام مسئول تصریح کرد: اصل بحث تعدد عرضه کنندگان برای دستیابی به اهداف واقعی بورس درست است، لذا از هر کشوری که قصد عرضه محصولاتش را در بورس نفت کیش داشته باشد ،استقبال می شود و در این زمینه با کشورهای عربی رایزنی هایی انجام شده است.

غفاری در پایان گفت: به احتمال زیاد تا آخر هفته، بورس نفت راه اندازی می شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390ساعت 16:13  توسط کیشوند 1 | 
پورتال خبری البرز:کوروش پرویزیان در جلسه تاسیس بانک صادرات و واردات ایران ( اگزیم بانک) که با حضور رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران، کوروش پرویزیان رییس سابق بانک توسعه صادرات و جمعی از فعالان اقتصادی، تشکل های صادراتی و صادرکنندگان تشکیل شد ،  ارایه خدمات مالی به تجار به خصوص صادرکنندگان را انگیزه اولیه ایجاد این بانک اعلام کرد.

وی با اعلام اینکه در افق توسعه این بانک گروه مالی همچون بیمه و صرافی نیز پیش بینی شده است ادامه داد: تشکیل صندوق توسعه ملی با هدف حمایت مالی از بخش خصوصی است و منابع مالی این صندوق می تواند در جهت اهداف این بانک به کار گرفته شود.

پرویزیان سود آوری بانک میلاد را با توجه به تجربیات گذشته و آینده پیش رو مناسب ارزیابی کرد و گفت: 70 درصد از سهام این بانک به صورت بلوک و 30 درصد مابقی آن به زودی از طریق پذیره نویسی عرضه خواهد شد و نگاه بین المللی به این بانک ریسک پذیری سرمایه گذاری در آن را کاهش خواهد داد.

معاون وزیر بازرگانی  نیز  با اشاره به تحریم ها علیه ایران گفت: تشکیل بانک صادرات و واردات با سرمایه و هدایت بخش خصوصی به عبور از تحریم ها و بی اثر کردن آنها کمک می کند.

حمید صافدل گفت:صادرات غیر نفتی در 11 ماهه امسال از نظر ارزشی 15 میلیارد دلار و از لحاظ وزنی 15 میلیون تن رشد داشته است و صادرات غیر نفتی امسال بدون احتساب میعانات گازی به مرز 30 میلیارد دلار خواهد رسید.

+ نوشته شده در  شنبه بیستم فروردین 1390ساعت 15:42  توسط کیشوند 1 | 
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بورس نفت با قرارداد جذاب و جدید سلف موازی، فعالیت خود را در چند روز آینده در جزیره کیش آغاز می‌کند.

به گزارش علی صالح آبادی افزود: قراردادهای بورس نفت درچارچوب استانداردهای بین المللی و بر اساس موازین شرعی و اسلامی طراحی شده است.

وی ادامه داد : فاز نخست راه اندازی بورس نفت ، اواخر بهمن ماه سال 1386 با مبادلات فرآورده های نفتی و پتروشیمی در بورس کالای ایران آغاز شد.

سخنگوی سازمان بورس گفت : در فاز دوم این طرح بزرگ ، رینگ صادراتی فرآورده های نفتی و پتروشیمی ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم فروردین 1390ساعت 13:32  توسط کیشوند 1 | 
بیما- مجوزهای لازم برای تأسیس بانک منطقه آزاد گرفته شده است.
به گزارش بیما، رییس سازمان مناطق آزاد کشور در مراسم آغاز ساخت پل بزرگ خلیج فارس در قشم با بیان اینکه «یکی از زیرساخت‌های نرم‌افزاری در مناطق آزاد وجود شبکه‌های بانکی است»، گفت: در ابتدای سال 90 سهام این بانک عرضه می‌شود.
حمید بقایی افزود: سیاست اصلی سازمان منطقه آزاد کشور جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی و ترانزیت کالا در تمام مناطق آزاد است.
مشاور رییس‌جمهور همچنین با اشاره به پیشینه تاریخی منطقه قشم افزود: در 4000 سال گذشته بیشتر کالاهای تجاری از این منطقه عبور کرده که این نشان‌دهنده اهمیت راهبردی قشم است.
   
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم اسفند 1389ساعت 16:52  توسط کیشوند 1 | 

نخستين پرواز مستقيم استانبول - كيش - استانبول 23 اسفندماه جاري برقرار مي شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش، نخستين پرواز مستقيم در مسير استانبول - كيش - استانبول روز دوشنبه 23 اسفند ماه جاري مصادف با 14 مارس 2011 ميلادي با هواپيماي جت BAE146 با 100 مسافر انجام مي شود. پرواز مستقيم استانبول - كيش - استانبول هفته اي دوبار و در روزهاي دوشنبه و پنج شنبه مسافران را در اين مسير هوايي جابه جا خواهد كرد. گفته مي شود در نخستين پرواز، تعدادي از سرمايه گذاران، بازرگانان و تجار كشور تركيه و همچنين تعدادي از روزنامه نگاران وارد كيش خواهند شد.

+ نوشته شده در  جمعه بیستم اسفند 1389ساعت 10:59  توسط کیشوند کیش | 

مبلمان شهری جدید در معابر کیش نصب شد.

در راستای زیباسازی و بهینه سازی مبلمان شهری، شرکت عمران و خدمات شهری کیش اقدام به نصب و تعبیه مبلمان جدید شهری در سطح جزیره کیش کرده است.

به گزارش پول نیوز به نقل از اداره کل امور فرهنگی و روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش، تاکنون ۱۸۵ نیمکت و ۱۶۰ سطل زباله در نوار سیاحتی (حدفاصل هتل داریوش تا ساختمان سازمان منطقه آزاد کیش) جایگزین نیمکت های قبلی شده است.

بنابر همین گزارش همچنین ۸۰ نیمکت سنگی در مناطقی همچون کلبه هور، فاز یک پارک ساحلی میرمهنا و کشتی یونانی نصب شده است.

این گزارش می افزاید: تعدادی نیمکت نیز جهت رفاه حال دانش آموزان به مدارس مولوی، فرهنگ، کوثر و … اهدا شد.

لازم به ذکر است به منظور زیباسازی محیط شهری، رنگ آمیزی جداول نیز در سطح جزیره کیش آغاز شده است.

جزیره زیبای کیش با ۹۱ کیلومتر مربع مساحت و ۲۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۷ کیلومتری سرزمین اصلی و در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم اسفند 1389ساعت 16:14  توسط کیشوند 1 | 
بزرگترین هتل شناور ایران در کیش پهلو می گیرد
خبرآنلاین :  - بزرگترین هتل شناور ایران طی ماه های آینده وارد آبهای کیش خواهد شد.
این شناور تفریحی که اولین و بزرگترین هتل شناور کشور است با سرمایه گذاری 18 میلیارد تومانی شرکت غواصی و تفریحات دریایی ساحل شایان کیش و شریک خارجی آن خریداری شده است.بر اساس گزارش شبکه دریایی شناور تفریحی مذکور که با همکاری اتریش و یونان ساخته شده ظرفیت حمل 400 نفر را داراست و مجهز به سه سالن بزرگ پذیرایی ،50 اتاق و کافی شاپ است. این هتل دریایی اولین روز از فعالیت خود را با برگزاری رایگان جشن ازدواج یک زوج ایرانی که از طریق ثبت نام در سایت این شرکت و قرعه کشی انتخاب خواهد شد آغاز می کند.
احداث ساحل با آلاچیق و آب نما ،راه اندازی سایت تفریحات دریایی بدون موتور (پدالو) و احداث پارک بازی کودکان در دریا از جمله برنامه های شرکت غواصی و تفریحات دریایی ساحل شایان کیش است که به گفته مسئولین این شرکت به رغم گذشت دو سال از ارائه این طرح ها به سازمان منطقه آزاد کیش، همچنان از سوی مقامات این سازمان در حال بررسی است.
+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم اسفند 1389ساعت 19:59  توسط کیشوند کیش | 

تهران امروز:رئیس هیات مدیره بورس کالا گفت: نخستین اتفاق این بورس در سال ۹۰ راه اندازی بورس نفت خواهد بود که این موضوع نوید سالی پر رونق را برای بورس کالا می دهد.

براساس دستور رئیس جمهوری مبنی بر راه اندازی هر چه سریعتر بورس نفت، وزارت امور اقتصاد و دارایی روز ۱۲ فروردین سال ۹۰ را زمان راه اندازی بورس نفت در جزیره کیش اعلام کرد.

براساس این گزارش، هیات دولت بهمن ماه سال 86 با صدور ابلاغیه‌ای، وزارت اقتصاد و دارایی را مسئول راه اندازی بورس نفتی کرد که در آن زمان قرار بود این بورس به طور مستقل راه اندازی شود.

حتی در ماه های گذشته خبرهایی در خصوص انتخاب مکان این بورس در


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم اسفند 1389ساعت 9:18  توسط کیشوند کیش | 
عمليات اجرايي مجتمع بزرگ تجاري كيش با حضور اسفنديار رحيم مشايي آغاز شد.

اين مجتمع تجاري با مشاركت بخش خصوصي يك كشور


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم اسفند 1389ساعت 17:11  توسط کیشوند 1 | 
 بزرگترین رستوران سرپوشیده دنیا درتاریخ ۲۸/۱۱/۱۳۸۹ درجزیره زیبای کیش افتتاح شد .

این پروژه که تحت عنوان "پدیده شاندیز کیش" درزمینی بالغ بر ۲۰۰۰۰۰هزارمترمربع


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم اسفند 1389ساعت 15:34  توسط کیشوند 1 | 

شبکه ایران_ الهام علاقه بندان_بورس نفت به مرحله اجرا رسید؛ این اتفاقی است که روز دوشنبه با ابلاغ دستور جدید وزیر اقتصاد مبنی بر راه‌اندازی این بورس در تالار معاملات کیش روی داد.
بر این اساس با راه‌اندازی بورس نفت و عرضه نفت خام و فرآورده‌های نفتی، ایران به تعیین‌کننده قیمت نفت در منطقه تبدیل خواهد شد؛ موضوعی که مورد تأکید محمد رضا شهیدی‌تبار، عضو هیأت مدیره بورس کالا قرار گرفت و گفت: بنا بر دستور رئیس‌جمهور و ابلاغ وزیر امور اقتصادی و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم بهمن 1389ساعت 11:43  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاري آريا- معاون گردشگري سازمان منطقه آزاد کيش گفت: برنامه ريزي براي ايجاد زيرساخت هاي اوليه گردشگري در مناطق الحاقي به جزيره و پيگيري تهيه طرح جامع اين مناطق از طريق فراخوان بين المللي از اهم برنامه هاي اين معاونت در سال آتي است.
به گزارش آريا، رضا نامني معاون گردشگري سازمان منطقه آزاد کيش، ضمن بيان اين مطلب افزود: با توجه به موقعيت ممتاز و بکر جزاير هندورابي و فارور بزرگ و کوچک مي توان با برنامه هاي ريزي وسياست هاي توسعه اي در اين جزاير منطقه را به يک منطقه نمونه گردشگري بين المللي در خليج فارس تبديل کرد.
وي تصريح کرد: براين اساس سازمان منطقه آزاد کيش در راستاي بهره برداري مناسب از جزاير ياد شده و همچنين انجام ماموريت ها و ظايف مرتبط با توسعه منطقه اي طرح توسعه و عمران مناطق مذکور را به عنوان اولويت کاري خود قرار داده است.
نامني ادامه داد: برنامه ريزي براي ايجاد زيرساخت هاي اوليه گردشگري در مناطق الحاقي به جزيره و پيگيري تهيه طرح جامع اين مناطق از طريق فراخوان بين المللي از اهم برنامه هاي اين معاونت در سال آتي به شمار مي آيد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم بهمن 1389ساعت 12:33  توسط کیشوند کیش | 

معاون گردشگری منطقه آزاد کیش از پیگیری ایجاد مرکز طبیعت‌گردی در این جزیره در سال آینده خبر داد.

به گزارش مهر، رضا نامنی با اعلام این خبر افزود: ویژگی‌های طبیعی دریا و نوارساحلی جزایر کیش، هندورابی، فارور کوچک و فارور بزرگ، به ویژه آب‌سنگ‌های مرجانی به عنوان بخشی از اکوتوریسم و گردشگری علمی می‌تواند به عنوان یکی از مهمترین جاذبه‌های کیش مورد نظر قرار داده شود.

وی تصریح کرد: به این منظور در طرح جامع مقصد کیش توجه ویژه‌ای به این بخش از


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم بهمن 1389ساعت 12:30  توسط کیشوند کیش | 

گروه بورس کالا – با تاکید ريیس جمهور مبنی بر راه‌اندازی بورس نفت تا 12 فروردین بورس کالا در حال آماده‌سازی شرایط است.
محمد رضا شهیدی تبار، ريیس هیات مدیره شرکت بورس کالای ایران با بیان مطلب فوق گفت: با دستور ريیس جمهور مبنی بر راه اندازی بورس نفت تا 12 فروردین ماه سال 1390 بورس کالا در حال آماده سازی شرایط عرضه است.وی ادامه داد: این دستور از سوی وزارت اقتصاد و دارایی نیز به بورس ابلاغ شده است. از این رو بورس کالا و شرکت ملی پخش و پالایش در حال آماده سازی زیر ساخت های بورس نفت در کیش است.
وی تصریح کرد: با راه‌اندازی این بورس که نفت خام و کلیه مشتقات آن در صورت پذیرش در بورس کالا عرضه خواهند شد همچنین محل اصلی معاملات بورس نفت نیز جزیره کیش خواهد بود.
بر این اساس فاز نخست معاملات محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی در بهمن ماه 1386 نیز در تهران راه اندازی شد.
معاملات رینگ صادراتی نیز در سال گذشته در کیش افتتاح شد؛ اما تالار تهران و کیش به صورت ویدئو کنفرانس با هم ارتباط دارند و طی این مدت قیر بیشترین حجم معاملات رینگ پتروشیمی را به خود اختصاص داده و تولید کنندگان محصولات پتروشیمی تاكنون علاقه‌ای به عرضه محصولاتشان از طریق رینگ صادراتی کیش نشان ندادند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم بهمن 1389ساعت 12:41  توسط کیشوند کیش | 

معاون گردشگری منطقه آزاد کیش از راه‌اندازی مرکز راهنمایان تور در این جزیره برای سال آینده خبر داد.

به گزارش مهر، رضا نامنی با اعلام این خبر افزود: دفتر هماهنگی منطقه آزاد کیش در راستای سیاست‌ها و دستورالعمل هیات وزیران و شورای امنیت برای پوشش دادن تمامی امور مرتبط با همایش‌ها، سمینارها، و غیره تشکیل شد که شرح وظایف آن شامل


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم بهمن 1389ساعت 9:8  توسط کیشوند کیش | 

كاخ مرجان در جزيره كيش، پس از انجام اقدامات مرمتي لازم، در سال آينده به مركز آموزش گردشگري تبديل مي‌شود.

به گزارش گروه فرهنگي ايرنا، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري روز يكشنبه به نقل از معاون گردشگري منطقه آزاد كيش اعلام كرد: از آنجا كه اجراي آموزش‌هاي كوتاه مدت و تخصصي خدمات گردشگري در طرح جامع مقصد كيش مورد تاكيد قرار گرفته، تربيت نيروي انساني متبحر در


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم بهمن 1389ساعت 0:37  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش موج، رضا نامني، معاون گردشگري سازمان منطقه آزاد کيش، با بيان اين مطلب در رابطه با ساير اقدامات اين سازمان در ايام نوروز سال ۹۰ گفت: با توجه به اهميت موضوع و ضرورت آمادگي لازم براي تامين امکانات و رفاه مورد نياز گردشگران همچنين امسال درصدد راه اندازي اورژانس‌هاي هوايي و دريايي متناسب با تعداد گردشگران منطقه هستيم. وي با اشاره به تشکيل کميته‌هايي در رابطه با برنامه‌هاي نوروز اظهار داشت: در همين راستا کميته‌هايي تحت عناوين حمل و نقل دريايي و هوايي، خدمات بهداشتي، ورزشي و گردشگري، حمل و نقل درون شهري، اسکان و خدمات رفاهي، نظارت و ارزشيابي عملکرد، اطلاع رساني، فرهنگي و هنري، امنيتي و انتظامي و پشتيباني تشکيل شده است که در رابطه با برنامه‌هاي اين ايام تصميمات لازم را اتخاذ مي‌کنند. نامني همچنين از بيمه کليه مسافران نوروزي منطقه آزاد کيش خبر داد و در رابطه با ساير برنامه‌هاي نوروز سازمان منطقه آزاد کيش گفت: جلوگيري از افزايش غير متعارف نرخ کالا و خدمات از طريق کميته نظارت و ازشيابي عملکرد و با همکاري ستاد کنترل قيمت، تامين ملزومات مورد نياز اسکان مسافرين در کمپينگ‌هاي توسط کميته حمل و نقل درون شهري، اسکان و خدمات رفاهي، آماده سازي سالن نمايشگاه هاي بين المللي براي اسکان مسافرين در مواقع ضروري، پيگيري و تمهيدات لازم براي ارائه خدمات با کيفيت گردشگري با نرخ‌هاي مناسب، نظارت موثر بر بهداشت تاسيسات گردشگري و همچنين برنامه ريزي براي تامين آب شرب و بهداشتي مورد نياز تاسيسات گردشگري از جمله هتل هاي کيش، برنامه ريزي لازم براي افزايش پرواز‌ها و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم بهمن 1389ساعت 0:48  توسط کیشوند کیش | 
خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۰۶/۱۱/۸۹‬

شركت فرودگاه‌هاي كشور اعلام كرد: همزمان با ايام الله دهه فجر خط هوايي كيش- بوشهر- كيش راه اندازي مي‌شود.

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي شركت فرودگاه‌هاي كشور، نخستين پرواز در اين مسير روز ‪ ۱۸‬بهمن ماه جاري توسط شركت هواپيمايي آسمان صورت خواهد گرفت.

شركت هواپيمايي آسمان پس از اين پرواز در روزهاي دوشنبه و جمعه هر هفته اقدام به جابجايي مسافر در اين مسير خواهد كرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم بهمن 1389ساعت 15:6  توسط کیشوند کیش | 

دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور از وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و نفت خواست هرچه سریعتر زمینه راه‌اندازی بورس نفت را فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمود احمدی نژاد در جلسه اخیر شورای عالی صادرات غیرنفتی که وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی، وزیر بازرگانی، رئیس اتاق بازرگانی ایران، دبیرکل اتاق تعاون ایران و ... حضور داشتند، از مسئولان حاضر در این جلسه خواست تا موضوع راه اندازی بورس نفت را پیگیری و هر چه سریعتر آن را عملیاتی کنند.

به گزارش مهر، شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد و سخنگوی اقتصادی دولت نیز اخیرا از راه اندازی بورس نفت در کیش به زودی خبراده و گفته است: برای راه اندازی بورس نفت کیش مشکل فنی و تکنیکی وجود ندارد.

وی افزوده است: سازمان بورس و وزارت نفت در این زمینه جلساتی را برگزار کرده و بررسی های لازم را انجام داده اند.

عباس یعقوبی دبیر هیئت مدیره بورس کالا هم اظهارداشته است: پس از معامله نفت کوره، نفت خام به صورت آزمایشی روی تابلوی معاملات بورس کالا خواهد رفت تا سرانجام پس از سه سال بورس نفت راه اندازی شود.

وی تصریح می کند: مهمترین بحث هیئت مدیره بورس کالای ایران به عرضه نفت کوره در این


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم بهمن 1389ساعت 2:8  توسط کیشوند کیش | 
معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: مناقصه طرح کابل زیردریایی انتقال برق به سرزمین اصلی که پروژه مشترک این سازمان و وزارت نیرو به شمار می آید آغاز شده است.ابراهیم بابازاده معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش در گفتگو با خبرنگار بنا(bena)، ضمن بیان این مطلب افزود: پروژه تبادل نیرو بین جزیره کیش و سرزمین اصلی با همکاری این سازمان و وزارت نیرو در غالب اجرای طرح کابل زیردریایی انتقال برق آغاز شده است.وی تصریح کرد: از زمان نهایی شدن نتیجه مناقصه اجرای پروژه به مدت 18 ماه طول خواهد کشید.بابازاده گفت: پروژه توسعه شبکه برق کیش با اعتباری بیش از 60 میلیاردتومان در 3 فاز دنبال می شود که با توجه به پیشرفت قابل توجه سایر مراحل اجرایی پیش بینی می شود این طرح تا پایان سال 90 به بهره برداری برسد.معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به پروژه های عمرانی افتتاح شده در کیش ادامه داد: 20 پروژه عمرانی و زیرساختی به تناوب در 10 ماه نخست سال جاری افتتاح شده است.
+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم بهمن 1389ساعت 1:57  توسط کیشوند کیش | 

شرکت بوت سرویس ایران سه فروند شناور جست‌وجو و نجات را اواخر امسال در جزیره کیش تحویل می دهد.
"فریدون پوری" مدیرعامل شرکت بوت سرویس ایران با بیان این خبر به مانا گفت:از پنج فروند شناور جستجو و نجات سفارشی به این شرکت ،سه فروندشناور مراحل نهایی را طی می کند که پیش بینی می کنیم اواخر امسال به آب اندازی و تحویل شود.
وی گفت: دو فروند دیگر نیز خردادماه سال آینده تحویل خواهد شد.
پوری با بیان اینکه قرارداد ساخت این پنج فروند به ارزش کلی11 میلیون یورو در سال گذشته بین شرکت بوت سرویس ایران و یک شرکت خصوصی امضا شد گفت:ساخت این شناورها از سال جاری در یارد این شرکت کیش آغاز شد که طبق قرارداد آخرین شناور از این سری در خردادماه سال آینده تحویل می شود.
پوری همچنین از ساخت یک فروند شناور مسافری 50 نفره در یارد این شرکت خبر داد و گفت:ساخت بدنه این شناور تمام شده است و پیش بینی می کنیم ظرف پنج ماه آینده تحویل شود .
وی همچنین در خصوص تعمیرات شناورها در شرکت بوت سرویس ایران


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه دوم بهمن 1389ساعت 13:21  توسط کیشوند کیش | 

مدیر امور ناظران بورس کالای ایران از تثبیت تاثیرات اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها به عنوان عاملی اساسی در زمینه سازی آغاز بکار بورس نفت یاد کرد. محمود غفاری در این باره به «ایسنا» گفت: راه اندازی بورس نفت در جزیره کیش ابتدا با عرضه مواد نفتی آغاز می‌شود و سپس نفت کوره و وکیوم باتوم در این بازار عرضه می‌شوند.
او خاطرنشان کرد: برای آغاز به کار بورس نفت تاثیرات اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها باید تثبیت شوند و بعد از رسیدن به این نقطه و ایجاد این زمینه دارای اهمیت، بورس نفت که ابزار فنی آغاز به کار آن فراهم است معاملات کالاهای پتروشیمی را آغاز خواهد کرد.
وی همچنین تاکید کرد: برای آغاز به کار بورس نفت، منتظر تصمیم وزارت نفت هستیم.
به بیان کارشناسان چه دلیلی دارد با وجود آنکه مرکز نفت و گاز دنیا منطقه ما، کشور ما و همسایگان ما هستند، قیمت نفت و سود ناشی از انجام معاملات نفت در بورس‌های کشورهای اروپایی و غربی صورت ‌گیرد.طبیعی است وقتی که به این واقعیت پی می‌بریم انگیز‌ه‌ها در اجرای این کار زیاد می‌شود. اما این مهم هنوز اجرایی نشده است به‌طوری که پیش‌تر نیز بارها مسوولان اقتصادی از آغاز به کار بورس نفت در جزیره کیش طی آینده‌ای نزدیک خبر داده بودند.
مدیر امور ناظران و تالار‌های بورس کالا  همچنین از مطرح نشدن بحث دور‌کاری در بورس کالا خبر داد و گفت: با توجه به اینکه دورکاری بیشتر مربوط به ادارات دولتی است تاکنون در بورس کالا در این باره صحبتی نشده است.
غفاری درباره بحث دور‌کاری اظهار کرد: بحث دورکاری بیشتر مربوط به ادارات و سازمان‌‌های دولتی است و بورس کالا نیز یک نهاد خصوصی است.
وی افزود:  بورس کالا یک شرکت خصوصی بوده اما ممکن است این مساله در سازمان بورس که یک نهاد دولتی است وجود داشته باشد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام دی 1389ساعت 10:19  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش موج، فرانک اوردوالبس لوح، با بيان اين مطلب در نشست نهايي و جمع بندي سفر خود گفت: کيش، يکي از فرصت ها و قابليت هاي ويژه ايران است و مي تواند نگين خليج گردشگري خليج فارس شود. وي با اشاره به برگزاري اجلاس سران کشورهاي غير متعدها در سال 2012افزود: با توجه به محدوديت زمان و نزديک بودن برگزاري اين کنفرانس، به نظر من بايد خيلي زود کار ساخت اين سالن آغاز شود و ما حتي پيش از اين بايد کار خود در اين پروژه را آغاز مي کرديم. مدير پروژه هاي هيات اقتصادي آلمان گفت: طبيعت زيباي کيش قابليت هاي پذيرش هرگونه سرمايه گذاري را دارد و ما نتايج و حاصل تجربه طولاني خود را در توسعه اين منطقه به کار مي گيريم.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام دی 1389ساعت 10:18  توسط کیشوند کیش | 

منج نیوز : اظهارات و عملكرد مسوولين سازمان ميراث فرهنگي همواره سوژه خبري رسانه ها بوده است. تا جايي كه در هفته هاي اخير موضوعاتي همچون هدر رفتن 500 ميليون تومان سرمايه بيت المال در روند مرمت قلعه پرتغالي ها و همچنين اهمال كاري هاي سازمان ميراث فرهنگي در قضيه حفاري هاي غير مجاز منطقه حاجي آباد دو سوژه داغ خبري گزارشات بسياري از خبرگزاري ها و مطبوعات محلي هرمزگان بوده است. اما خواب جديد مدير ارشد گردشگري استان خود سوژه تازه اي است كه شايد لذت خبري بيشتري نسبت به سوژه هاي گذشته داشته باشد.  

مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي وگردشگري هرمزگان به خبرگزاري دولت خبر داده كه "در تلاش هستيم تا با سرمايه گذاري در دريا، کشتي هاي تفريحي و توريستي را راه انداري کنيم "

مهدي دريانورد مشکل عمده حال حاضر اجرايي شدن اين طرح را، تسهيلات بانکي


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم دی 1389ساعت 13:38  توسط کیشوند کیش | 

سيدعبدالرضا ميرشفيعي،رئيس مؤسسه ورزشي كيش در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت:درحال حاضر رشته دراگون بت در كيش وجود دارد و ما در اين بخش هيچ فعاليتي نداريم اما طبق برنامه ريزي هاي از پيش تعيين شده تلاش مي كنيم تا اين رشته را در آينده نزديك در اين منطقه راه اندازي كرده و به جذب علاقمندان براي فعاليت در آن اقدام كنيم.

وي افزود:براي محقق شدن اين امر بايد زيرساخت هاي موردنظر فراهم شود و بعداز فراهم شدن زمينه به خريد قايق و وسايل مورد نياز اين رشته اقدام كنيم.

ميرشفيعي تصريح كرد:محقق شدن اين امر دور از انتظار نيست و ما مطابق با برنامه ريزي هاي انجام شده تصميم گيري هاي لازم را در اين رابطه خواهيم داشت.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم دی 1389ساعت 9:58  توسط کیشوند کیش | 

تین نیوز: مدیرعامل منطقه آزاد کیش گفت: برطبق پیش بینی های صورت گرفته خطوط کشتیرانی کیش-امارات توسط بخش خصوصی در ایام دهه فجر راه اندازی خواهد شد.

محمدعلی محبی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن بیان این مطلب افزود: طی چند ماه 17 پروژه در این جزیره افتتاح شده و در راستای توسعه حمل و نقل دریایی براساس پیش بینی صورت گرفته خطوط کشتی رانی کیش-امارات توسط بخش خصوصی در ایام دهه فجر راه اندازی می شود.

وی تصریح کرد: در پنج سال گذشته هیچ پروژه عمرانی و زیرساختی در منطقه آزاد کیش به بهره برداری نرسیده ولی با به نتیجه رسیدن طرح ها و پروژه های در دست اجرا تا پایان سال 18 پروژه عملیاتی خواهد شد.

محبی گفت: همت مدیران ارشد سازمان منطقه آزاد کیش بر انجام کارهای زیربنایی و زیرساختی در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری متمرکز است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: تا زمانی که امکانات زیرساختی و زیربنایی برای سرمایه گذاران فراهم نباشد آنها تمایلی به سرمایه گذاری نخواهند داشت.

وی تصریح کرد: همچنین اجرای برنامه هایی به منظور افزایش رفاه شهروندان و گردشگران در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم دی 1389ساعت 9:26  توسط کیشوند کیش | 

تین نیوز: فرصت‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد کیش در دیدار معاون سرمایه‌گذاری و طرح‌های منطقه آزاد کیش به گروه سرمایه‌گذاران آلمانی شرکت "ایزی هلدینگ" معرفی شد.
مدیر عامل شرکت "ایزی هلدینگ" در این جلسه ضمن معرفی پروژه‌های مختلف این شرکت در اقصی‌ نقاط دنیا و همچنین آخرین پروژه آنها در ترکمنستان گفت: یکی از نکات مهم در اجرای پروژ‌ه‌ها توسط گروه ما توجه به تاریخ و فرهنگ کشورها است و چنانچه ما قرار باشد در ایران و به خصوص در منطقه آزاد کیش فعالیت کنیم حتما به این نکته توجه داریم.
وی با اشاره به سرمایه‌گذاری 600 میلیون یورویی این شرکت در ترکمنستان تصریح کرد: در حال حاضر 50 درصد این پروژه متعلق به گروه ما و 50 درصد بقیه متعلق به کل صنایع ترکمنستان است.
همچنین در این جلسه نماینده یک شرکت معتبر هواپیماسازی از آمادگی حضور خود در منطقه آزاد کیش خبر داد و گفت: این شرکت که دارای نمایندگی‌هایی در آلمان، ترکیه و کانادا است درصدد است از ایران به عنوان نمایندگی برای آسیا استفاده کرده که در ابتدا فروش محصولات و خدمات را داشته و سپس به تولید این هواپیماها در کیش بپردازد.

معاون امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد کیش که همراه با منوچهر


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم دی 1389ساعت 9:11  توسط کیشوند کیش | 

جعفر آهنگران با اشاره به ظرفیت‏های گردشگری کیش در کشور و موقعیت خاص جغرافیایی این جزیره، گفت: با احداث مجموعه تالارهای بین‏المللی در کیش این جزیره به محلی برای برگزاری گردهمایی‏ها و همایش‏های داخلی و خارجی تبدیل خواهد شد. وی درباره تصمیمات دولت برای ساخت این مجموعه، گفت: از ابتدای امسال با دستور رییس جمهور یک هیات ویژه به ریاست حمید بقایی معاون رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تشکیل شد و تمام امور اجرایی و نظارتی در این بخش برعهده این هیئت خواهد بود.
آهنگران با بیان اینکه مراحل احداث این مجموعه به سرعت در حال پیگیری است و در حال حاضر در مرحله انعقاد قرارداد میان پیمانکار و شرکت مجری قرار دارد، افزود: مراحل خاکبرداری و تجهیز کارگاه های فنی و کمپ های کارگری در پروژه به اتمام رسیده و تمام امکانات و توانمندی کیش برای احداث این مجموعه که بزرگترین پروژه ملی و عظیم کیش در دو سال آینده خواهد بود، بسیج شده است.
دبیر کمیته راهبری احداث تالارهای بین المللی ایران ـ کیش به ویژگی‏ها و مشخصات این مجموعه اشاره کرد و گفت: این مجموعه به طور کلی در زمینی به مساحت 140 هکتار احداث خواهد شد که در مرحله اول 70 هکتار آن برای احداث مجموعه تالارها اختصاص یافته است.
آهنگران به معرفی بخش‏های مختلف این مجموعه پرداخت و افزود: این مجموعه


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم دی 1389ساعت 8:59  توسط کیشوند کیش | 

جانشين رئيس‌جمهور در شوراي عالي امور ايرانيان گفت: با توجه به ظرفيت‌هاي داخل كشور يك مجموعه بزرگ بيمارستاني كه بزرگ‌ترين مجموعه پزشكي دنياست به نام "ايرانيان " در كيش تاسيس و راه‌اندازي مي‌شود.

به گزارش فارس، اسفنديار رحيم مشايي در حاشيه نشست تخصصي "نقش رسانه‌ها در تعامل با ايرانيان خارج از كشور " در جمع خبرنگاران با اشاره به راه‌اندازي دانشگاه مجازي در تهران گفت: اين دانشگاه به روش الكترونيك و اينترنت در دنيا فعاليت خواهد كرد و از تمام ظرفيت‌هاي ايرانيان در دنيا استفاده مي‌شود؛ دانشمندان ايراني فراواني در دنيا داريم كه رشته‌هاي قديم و جديد را پوشش مي‌دهند و به تدريس در دانشگاه‌ها مي‌پردازند.

وي افزود: ‌همچنين متخصصان درجه يكي را در دنيا داريم كه در بالاترين سطوح علمي و آموزشي با دانشگاه‌هاي دنيا در حال همكاري هستند و اين افراد مي‌توانند در اين دانشگاه به فعاليت پرداخته و به ايرانيان خارج از كشور، داخل و تمام افرادي كه خواهان عضويت در اين دانشگاه


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم دی 1389ساعت 8:56  توسط کیشوند کیش | 

سامانه خبري موجبه گزارش موج، محمد علي محبي مدير عامل سازمان منطقه آزاد کيش عصر ديروز در همايش انبوه سازان کيش با بيان اين مطلب گفت: توجه به معماري بومي در هر ۲ شکل آن هم نما و شکل ساختمان هم استفاده از مصالح بومي از ضرورت هايي است که امروز بايد جامعه انبوسازان کيش به آن توجه کنند. وي ادامه داد: معماري جزيره به سمتي سبک معماري کشورهايي پيش مي‌رود که هيچگاه نامي پرآوازه در تهيه و توليد مصالح ساختماني نداشته و سليقه آن‌ها در نما ساختمان مطلوب نيست. محبي تصريح کرد: اين در حالي است که همسايه جنوبي جزيره امارات متحده عربي به سبک معماري کهن يزد تمام سقف آپارتمان‌هاي يک يا ۲ طبقه به شکل گنبدي ساخته شده پس ما هم بايد به معماري اصيل خودمان در نما ساختمان‌هاي جديد در کيش توجه کنيم. مدير عامل سازمان منطقه آزاد کيش افزود: با توجه به وضعيت کيش و جذابيت اين جزيره براي ييلاق نشيني لزوم توجه به معماري اصيل بومي احساس مي‌شود. وي گفت: معماري و بافت خانه‌ها در حاشيه جنوبي خليج با توجه به شرايط آب و هوايي بسيار اصولي و مطابق با معيار‌هاي جهاني است و همين امر ضرورت بهره گيري از اين سبک معماري را در کيش را تاکيد مي‌کند. محبي تصريح کرد: انبوه سازي در کيش مي‌بايست با رعايت و اجراي برخي شاخص‌ها توسعه يابد که مد نظر سازمان منطقه آزاد کيش به عنوان بالا‌ترين مقام اجرايي در کيش است. مدير عامل سازمان منطقه آزاد کيش ادامه داد: استفاده از


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم دی 1389ساعت 8:2  توسط کیشوند کیش | 

يك شركت سرمايه‏گذار تركيه‏اي براي ايجاد مجموعه‏هاي گردشگري، تجاري، شركت هواپيمايي و ارائه خدمات دريايي با سازمان منطقه آزاد كيش تفاهم نامه امضاء كرد.

 به گزارش روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش، هيأت سرمايه گذاري از كشور تركيه با همكاري يك شركت سرمايه گذار ايراني قصد دارد نسبت به سرمايه گذاري مشترك در كيش و اجراي پروژه هاي مختلف اقدام نمايد. در تفاهم نامه‏اي كه بين اين كنسرسيوم و سازمان منطقه آزاد كيش امضاء شد ساخت مجموعه بزرگ تفريحي، اقامتي، گردشگري و مجتمع بزرگ تجاري، اقتصادي و راه اندازي مؤسسات فعال مالي مرتبط با توسعه تجارت و خدمات بازرگاني پيش بيني شده است. احداث يك مركز مدرن سلامت، تأسيس شركت هواپيمايي و برقراري پرواز مستقيم بين كيش و اين كشور و همچنين ارائه خدمات امدادرساني دريايي با استفاده از تجهيزات مدرن از ديگر اقدامات اين سرمايه گذار خارجي خواهد بود. طرف تركيه اي ضمن بازديد از جاذبه هاي گردشگري و ظرفيت هاي اقتصادي منطقه با ابراز علاقمندي به توسعه ارتباط تجاري و اقتصادي بين كشورش و كيش قصد دارد با برگزاري سمينارهاي مختلف در كيش و استانبول نسبت به معرفي جاذبه‏هاي توريستي و بازرگاني اين منطقه آزاد اقدام نمايد. قرار است، سه ماه ديگر مطالعات و بررسي هاي لازم پيرامون نحوه اجراي اين تفاهم نامه و برنامه هاي اجرايي اين شركت آغاز شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم دی 1389ساعت 0:23  توسط کیشوند کیش | 
  ا
معاون توسعه و فناوری رسانه ملی گفت: با توجه به تحولات سریع حوزه خلیج فارس و طرحهای کلان مورد نظر در کشور ضروریست صدا و سیمای مرکز کیش نیز ساماندهی شده و
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هفدهم دی 1389ساعت 23:49  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاري آريا-  اعضاي کميسيون اقتصادي مجلس طي سفر به منطقه آزاد کيش از بندر آفتاب به عنوان اولين بندر خصوصي کشور بازديد و بر نقش اين بندر در توسعه گردشگري جزيره تاکيد کردند.
به گزارش آريا،  اعضاي کميسيون اقتصادي مجلس به منظور بررسي مواد لايحه گمرکي اواخر هفته گذشته به کيش سفر کردند و طي سفر به اين جزيره از ساير پروژه هاي عمراني، خدماتي، گردشگري و توسعه اي منطقه آزاد کيش بازديد داشتند.
آشنايي با بندر آفتاب به عنوان اولين بندر خصوصي کشور يکي از مهمترين برنامه هاي سفر اين کميسيون به جزيره کيش به شمار مي رفت.
در اين بازديد که به همراهي محمد علي محبي مدير عامل سازمان منطقه آزاد کيش صورت گرفت بر نقش اين بندر در توسعه گردشگري کيش تاکيد شد.
بندر آفتاب در فاصله 18 کيلومتري اين جزيره در استان هرمزگان واقع شده و با سرمايه اي بيش از 40 ميليارد تومان توسط بخش خصوصي احداث شده است.
بندر مذکور در مدت راه اندازي کوتاه خود نقش به سزايي در رفت و آمد مسافران و حمل و نقل کالا به جزيره ايفا کرده است.

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم دی 1389ساعت 20:39  توسط کیشوند کیش | 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طی سفر هفته جاری اعضای کمیسیون اقتصادی به جزیره کیش برنامه های سازمان منطقه آزاد کیش برای آبادانی و توسعه جزایر هندورابی و فارور بررسی می شود.

به گزارش آریا، ارسلان فتحی پور رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در تشریح محورهای سفر این کمیسیون به کیش گفت: اواخر هفته جاری کمیسیون اقتصادی به منظور بررسی قوانین گمرکی، ارزیابی علمکرد سازمان های دولتی این منطقه و بررسی مشکلات موجود به جزیره کیش سفر خواهد کرد.
وی تصریح کرد: دیدار و مذاکره با مدیران ارشد سازمان منطقه آزاد کیش در راس برنامه های کمیسیون قرار دارد.

فتحی پور گفت: بررسی برنامه های این سازمان برای توسعه و آبادانی جزایر هندورابی و فارور کوچک و بزرگ از مهمترین محورهای مذاکره با سازمان منطقه آزاد کیش به شمار می آید.

نماینده مردم کلیبر در واکنش به برخی انتقادها در خصوص هزینه بر بودن الحاق جزایر مذکور به محدوده منطقه آزاد کیش ادامه داد: پرونده الحاق جزایر به منطقه آزاد کیش بسته شده و اگر این موضوع مشکل آفرین بود حتما نمایندگان مجلس به آن توجه می کردند و این قانون تصویب نمی شد.

وی گفت: الحاق جزایر هندورابی و فارور بزرگ و کوچک به جزیره کیش باعث توسعه و آبادانی این جزایر می شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم دی 1389ساعت 13:35  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاری پانا : مدیر روابط عمومی مناطق آزاد تجاری و صنعتی گفت : برگزاری جشنواره فیلم کیش نخستین حرکت سینمایی در جزیره کیش است و قصد ما این است که این جزیره را پایگاه اصلی سینمایی منطقه و کشور کنیم .

عفت خانی پور مشاور رئیس  سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و مدیر روابط عمومی منطقه آزاد و تجاری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی و هنری پانا  با اشاره به مطلب فوق افزود : جزیره کیش فاقد هرگونه امکانات سینمایی است و پس از آنکه  نخستین جشنواره سینمایی کیش برگزار شد باید به دنبال ساخت امکانات سینمایی برای این جزیره باشیم .

وی افزود : کشورهای جنوب حوزه خلیج فارس در چند سال گذشته امکانات خوبی را در زمینه ساخت سالن های سینما و برگزاری جشنواره ها داشته اند و جزیره کیش نباید در این زمینه عقب بیفتد .

مشاور رئیس سازمان میراث وفرهنگی و گردشگری در ادامه خاطر نشان کرد : تا اردیبهشت امسال نخستین سینما ساحلی را برای برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کیش راه اندازی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم دی 1389ساعت 13:36  توسط کیشوند کیش | 

ایلنا : مهمترين اهميت اين جزاير، وجود صخره هاي مرجاني يا آبسنگ هاي مرجاني است كه به طور كامل پيرامون اين جزاير را در برگرفته و اين موضوع باعث با بردن اهميت اكولوژيكي اين مناطق شده است.

خبركوتاه بود و تكان دهنده، مجلس با واگذاري جزاير«هندورابي»،«فارور»و«بني فارور» به منطقه آزاد كيش موافقت كرده‌است.آناني كه اين جزاير سه گانه را مي شناسند و ازغنايي جانوري وگياهي آنها با خبرند، شنيدن خبر آن‌ها را خوشحال نمي كند و درصورت اجرايي شدن اين مصوبه، فاتحه يكي از بهترين جزيره مرجاني خليج فارس را بايد خواند. اين بار بكرترين وارزشمند زيستگاه‌هاي دريايي كشور دربرابرتوسعه ناپايدارقرباني مي‌شوند.
اميد صديقي مدیر کل دفتر اکوبیولوژی سازمان حفاظت محیط زیست كه كارهاي مطالعاتي زيادي روي جزاير«هندورابي»،«فارور»و«بني فارور» داشته است با ابراز شگفتي از اين مصوبه در مورد اهميت اكولوژيكي اين جزاير به خبرنگارايلنا: جزاير فارو و نبي فارور نزديك يكديگر و هر دو در شرق جزيره كيش قرار دارند، جزيره هندروابي نيز درغرب جزير كيش واقع شده است.
او ادامه مي دهد: مهمترين اهميت اين جزاير، وجود صخره هاي مرجاني يا آبسنگ هاي مرجاني است كه به طور كامل پيرامون اين جزاير را در برگرفته و اين موضوع باعث با بردن اهميت اكولوژيكي


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه سوم دی 1389ساعت 18:41  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به کیش، محمد علی محبی امروز در همایش بین المللی معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در ایران از سهولت سرمایه گذاری در مناطق آزاد با اجرای هدفمند سازی یارانه ها خبرداد و گفت: با اجرای این طرح ظرفیتهای مناطق آزاد نمایان تر می‌شود.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش افزود: آزادسازی قیمتها در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با توجه به پتانسیلها و ظرفیتهای خاص نسبت به سرزمین اصلی تاثیر زیادی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اجرای هدفمند کردن یارانه ها سهولت کار را برای مناطق آزاد بیشتر خواهد کرد، افزود: با توجه به اینکه قوانین و مقررات در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نسبت به سرزمین اصلی آسان تر است، اجرای قانون امتیاز ویژه ای برای این مناطق خواهد بود، به نحوی که جاذبه سریمایه گذاری را افزایش می دهد.

محبی در باره شاخصهای پولی و مالی کیش در 6 ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: رشد سرمایه گذاری صنعتی 165 درصد، غیر صنعتی 1153 درصد، گردش مالی سهام بورس و صرافی ها 220 درصد، ورود و خروج پروازها 11 درصد و ورود و خروج شناور 31.3 درصد بوده است.

به گفته وی، این در حالی است که بیشتر رشد شاخصها در کیش به دلیل اینکه دمای هوا در 6 ماهه دوم سال مناسبتر است، بهتر خواهد بود. مدیرعامل منطقه آزاد کیش ادامه داد: تسهیلات بانکی نیز در جزیره از 100 درصد سپرده ها با مساعدت بانک مرکزی و بانکهای عامل بیشتر بوده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام آذر 1389ساعت 13:43  توسط کیشوند کیش | 

تین نیوز: به‌دنبال واگذاری جزایر هندورابی و فارور بزرگ و كوچك به منطقه‌ آزاد كیش، مدیرعامل سازمان منطقه‌ آزاد كیش اعلام كرد: گردشگری در این مناطق مانند كیش نخواهد بود و طرح‌های اكوتوریستی را در این جزایر اجرا می‌كنیم.

محمدعلی محبی اظهار كرد: الحاق جزایر هندورابی و فارور بزرگ و كوچك به كیش از قبل اتفاق افتاده بود و این سرزمین‌ها از نظر فیزیكی در اختیار ما بودند؛ اما به‌دلیل انفصال این جزایر از كیش، تعمیم آن‌ها به مناطق آزاد به مصوبه‌ی مجلس نیاز داشت. البته درباره‌ی الحاق مناطق متصل به مناطق آزاد، صدور مصوبه‌ی هیأت دولت كفایت می‌كند، ولی درباره‌ مناطق منفصل ضرورتا مجلس باید مصوبه‌ای را صادر كند كه اكنون این اتفاق برای هندورابی و فارور بزرگ و كوچك رخ داده است.

او با تأكید بر این‌كه برای استفاده از جزایر فارور بزرگ و كوچك و هندورابی، توسعه‌ گردشگری با تمركز بر اكوتوریسم پی‌گیری می‌شود، گفت: در گذشته زیرساخت‌های نیمه‌كاره‌ای در این جزایر ساخته شده بودند كه قصد داریم آن‌ها را تكمیل و طرح‌های دیگری را نیز اجرا كنیم.

وی ادامه داد: در نخستین گام، در بسته‌ تورهای كیش، یك روز اقامت با سفر به جزیره‌


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام آذر 1389ساعت 13:40  توسط کیشوند کیش | 
شاسا : رئیس کمیته فوتبال ساحلی گفت: توافقات اولیه با هیأت هرمزگان برای ساخت کمپ ساحلی در کیش انجام شده است.
علی رضاعلی، در مورد تیم ملی فوتبال ساحلی اظهار داشت: تمام توانمان را برای تیم ملی گذاشته‌ایم. اردوی تیم زیر نظر مارکو اکتاویو، سرمربی برزیلی، با حضور 15 بازیکن در کمپ تیم‌های ملی آغاز شد و تا 25 آبان‌ماه ادامه خواهد داشت. در این اردو با نظر سرمربی، چند بازیکن جدید به تیم اضافه شدند.
رئیس کمیته فوتبال ساحلی درباره حضور بازیکنان 2 تیم اول لیگ برتر، عنوان کرد: در اردوی اول، 6 بازیکن از تیم دریانوردان دعوت شدند. در این اردو 2 نفر از آنها حضور دارند. از سایپا نیز یک بازیکن حضور دارد. وی با اشاره به اینکه اردوی آینده در تهران برگزار خواهد شد، تصریح کرد: اصفهان برای میزبانی اردو اظهار آمادگی کرده بود؛ اما امکاناتی که در تهران است، ما را مجاب کرد تا اردو را در آکادمی تیم‌های ملی فوتبال برگزار کنیم. رضاعلی از تأسیس کمپ فوتبال ساحلی با همکاری هیأت فوتبال هرمزگان در جزیره کیش در آینده نزدیک خبر داد.
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آذر 1389ساعت 11:17  توسط کیشوند کیش | 

همشهری آنلاین:
نمایندگان مجلس با الحاق جزایر "هندورابی " و "فارور " کوچک و بزرگ ‌به محدوده منطقه آزاد کیش موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر ، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه کلیات و جزئیات لایحه الحاق جزایر "هندورابی " و "فارور" کوچک و بزرگ به محدوده منطقه آزاد کیش را بررسی و تصویب نهایی کردند.

کلیات این لایحه با 125 رأی موافق‌، 9 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع و جزئیات آن با 126 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 215 نماینده حاضر به تصویب رسید.

بر اساس ماده واحده این لایحه، به دولت اجازه داده شد با رعایت موازین زیست محیطی، جزایر "هندورابی " و "فارور " بزرگ و کوچک را طبق نقشه به محدوده آزاد کیش الحاق کند.

در مقدمه توجیهی طرح مذکور آمده است که منطقه آزاد کیش از قابلیت‌های جانبی قابل توجهی برخوردار است که فعال کردن و بهره‌گیری از آنها می‌تواند به بهبود عملکرد آن در اقتصاد ملی کمک کند، لذا یکی از مهمترین قابلیت‌های یاد شده، ظرفیت‌های سه جزیره مذکور است که در همجواری آن قرار دارند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آذر 1389ساعت 11:14  توسط کیشوند کیش | 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از به پایان رسیدن همه پروژه‏های نیمه تمام جزیره کیش تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش عصرایران به نقل از روابط عمومی مرکز امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، محمدعلی محبی گفت: در 6 ماه نخست امسال 17 پروژه زیرساختی و عمرانی در کیش بهره‏برداری و تا پایان امسال همه پروژه‏های نیمه تمام این منطقه به پایان خواهد رسید.

وی تصریح کرد: در 5 سال گذشته روند پیشرفت فعالیت‏های عمرانی و اجرایی در کیش بی سابقه بوده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به روند احداث سالن اجلاس جنبش عدم تعهد اشاره کرد و گفت: مراحل خاکبرداری زمین این سالن به پایان رسیده و پروژه در حال حاضر در مرحله تجهیز کارگاه‏های فنی و عمرانی قرار دارد.

وی افزود: به موازات مراحل اجرایی ساخت سالن اجلاس، پروژه‏های عمرانی همچون


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم آذر 1389ساعت 11:38  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاری ایسکانیوز: مدیر عامل منطقه آزاد کیش گفت: سیاست مناطق آزاد حمایت و همراهی از بحث آموزش عالی در این مناطق است و هر عاملی که زمینه رشد را در این مناطق فراهم سازد مورد حمایت مسئولین و مردم منطقه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، دبیر منطقه 15 دانشگاه آزاد اسلامی در راستای گسترش دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملی کیش با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش دیدار و گفت و گو کرد.
دکتر حیدر قادری، دبیر منطقه 16 دانشگاه آزاد اسلامی در این دیدار به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه کشور اشاره کرد و دانشگاه آزاد اسلامی را بزرگترین دانشگاه حضوری جهان خواند که اکنون برای دست یابی به قله های رفیع علمی و پژوهشی در صدد رقابت با دانشگاه های معتبر جهان است.
وی افزود: حضور پتانسیل های بکر و ارزشمند در منطقه ی آزاد کیش، به طور حتم این دانشگاه را در سطح خاورمیانه زبانزد عام و خاص خواهد کرد.
مدیر عامل منطقه آزاد کیش نیز در این دیدار با ابراز رضایت از توسعه این واحد دانشگاهی در سطح منطقه، آمادگی خود را برای هرگونه همکاری اعلام کرد.
محبی وجود دانشگاه های مختلف را در راستای توسعه این مناطق عنوان کرد و افزود: سیاست مناطق آزاد حمایت و همراهی از بحث آموزش عالی در این مناطق است و هر عاملی که زمینه رشد را در این مناطق فراهم سازد مورد حمایت مسؤولین و مردم منطقه خواهد بود.
گفتنی است در این دیدار موافقت اولیه جهت دریافت یک قطعه زمین برای توسعه و گسترش دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی از طرف منطقه آزاد کیش انجام شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم آذر 1389ساعت 13:56  توسط کیشوند کیش | 

بخش‌هاي مختلف جشنواره بين‌المللي فيلم کيش وزير مجموعه‌هاي اين رويداد بين‌المللي اعلام شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،روابط عمومي جشنواره بين المللي فيلم کيش اين جشنواره با شعار " ميراث مشترک آينده مشترک" و با هدف حمايت از آثار برتر و رويکرد به فرهنگ ملي و بومي، در بعد داخلي؛ و گسترش تعاملات و همگرايي منطقه‌اي و با استفاده از مؤلفه‌هاي مشترک مذهبي، فرهنگي، جغرافيايي به همت "مرکز امور مناطق آزاد تجاري، صنعتي و ويژه اقتصادي" و "وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي" در تاريخ 4 الي 8 ارديبهشت‌ ماه 1390در جزيره زيباي کيش برگزار مي‌شود.

برپايه اين خبر "جايگاه تعاليم حيات بخش اسلام به عنوان مهمترين عامل وحدت و تعامل مردم کشورهاي منطقه خاورميانه و آسياي مرکزي"، " توجه به مزيت‌هاي معنوي و فرهنگي اين منطقه به عنوان خواستگاه کهن‌ترين فرهنگ‌هاي جهاني به مثابه عامل مهم در روابط بين ملت‌ها و دولت‌ها"، "زمينه‌هاي تاريخي در روابط گسترده و کهن فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي ملت‌هاي ايران، آسياي مرکزي و خاور‌ميانه"، "اهميت تمدن، فرهنگ و آداب و رسوم مردم ايران، آسياي مرکزي و خاورميانه در تعاملات منطقه‌اي و جهاني"، " توجه و نمايش نقش ممتاز مناطق آزاد و تجاري در سرعت بخشيدن


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ششم آذر 1389ساعت 12:29  توسط کیشوند کیش | 

مدرنترین هتل ۷ ستاره جهان در جزیره زیبای کیش 

دومين هتل 7 ستاره و اولين هتل خورشيدي ايران در سالروز تولد کوروش ساخته مي‌شود

هتل کوروش كه انرژي مورد نياز آن از طريق خورشيد تامين مي‌شود در 23 طبقه و 500 اتاق تا 18 ماه ديگر در محل پارك دلفين‌هاي كيش به بهره‌برداري مي رسد. اين هتل كه از آن به عنوان نخستين هتل سبز كشور ياد مي‌شود؛ در زميني به مساحت 100 هزار متر مربع و با هزينه 120 ميليارد تومان توسط حسین ثابت ، سرمایه گذار خصوصی در جزيره كيش ساخته مي‌شود.

اين هتل براي اولين بار در خاورميانه مجهز به سيستم استفاده از انرژي خورشيدي خواهد بود.

مراسم كلنگ ‌زني اين هتل كه نام آن كوروش است، با حضور جمعي از هتلداران، اعضاي اتحاديه هتلداران كشور و مسئولان محلي ، چند شب گذشته در جزيره كيش برگزار شد.

هتل 7 ستاره كوروش از مجموعه هتل‌هاي زنجيره‌اي است كه با 500 اتاق و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم آذر 1389ساعت 12:13  توسط کیشوند کیش | 

میراث آریا : بسته سرمايه‌گذاري منطقه نمونه گردشگري باغستان از فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري ارائه شده در سومين همايش و نمايشگاه بين‌المللي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري است.

به گزارش ميراث‌آريا(chtn) در بسته سرمايه‌گذاري اين منطقه 140 هکتار فضاي اقامتي، شهربازي، مرکز تفريحي فرهنگي، واحدهاي پذيرايي، واحدهاي خدماتي رفاهي و واحدهاي تجاري اداري تعريف شده است.

همچنين بازار داخلي پيش‌بيني شده براي اين منطقه 70 درصد و بازار خارجي 30 درصد است.

هم اکنون تسهيلات زيربنايي اين طرح همچون برق‌رساني، آب‌رساني، مخابرات، سوخت و جاده فراهم و زمين مورد نياز نيز تهيه شده است.

اين گزارش مي‌افزايد کل زمان مورد نياز اين پروژه از ابتدا تا بهره‌برداري 2 سال و نيم پيش‌بيني شده است.

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم آبان 1389ساعت 13:51  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، استانداری کرمانشاه اعلام کرد با پیگیریهای  استاندار كرمانشاه، بزودي پرواز هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران از مقصد كرمانشاه به كيش و بلعكس برقرار خواهد شد.

طی چند ماه اخیر ارتباط هوایی بین استان کرمانشاه با دیگر نقاط کشور افزایش قابل توجهی داشته و هم اکنون از فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه به مقاصد عسلویه، بندرعباس، شیراز، مشهد، کرمان، ساری و اصفهان پرواز داخلی انجام می شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم آبان 1389ساعت 0:10  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش سرويس اقتصادي آريا، "مسيح الله صفا"رئيس جامعه هتلداران کيش در خصوص ميزان ظرفيت اشغال هتلهاي اين جزيره گفت:در حال حاضر اکثر اتاق هاي هتلها در اختيار گردشگران است.
وي با اشاره به سرويس دهي خوب هتلهاي کيش اظهار داشت:هتلداران مجبورند براي سودهي بيشتر همواره خدمات مطلوبي به مسافران ارائه دهند.
صفا با اشاره به وجود سه هزار و 700 اتاق و 11 هزار تخت در جزيره کيش خاطرنشان کرد:هتلهاي کيش همواره در طول سال از نظر پذيرش مسافر در وضعيت مطلوبي قرار دارند.
وي با بيان اينکه کيش يک منطقه کاملاً درآمدزا محسوب مي شود تصريح کرد:در صورتي که شرايطي از سوي دولت فراهم شود تا مسافران خارجي بيشتري به کيش سفر کنند مي توان اين جزيره را به قطب اصلي گردشگري کشور و خاورميانه تبديل کرد.
رئيس جامعه هتلداران کيش با تاکيد بر اينکه جزيره کيش يکي از بکرترين جزاير دنيا محسوب مي شود،گفت:مي توان با انجام برنامه ريزيهاي دقيق کيش را به مرکز اصلي گردشگري براي کشورهاي مسلمان تبديل کرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم آبان 1389ساعت 23:51  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش خبرگزاري فارس از كيش، نصرت‌الله ضرغام شامگاه سه‌شنبه در نشستي خبري اظهار داشت: هم‌اكنون 153 عضو هيئت علمي در سه مقطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا و 60 رشته وظيفه آموزش هزار و 285 نفر دانشجو را بر عهده دارند.
وي ادامه داد: در بهمن ‌ماه سال‌ جاري با جذب دانشجويان جديد و رشته‌هاي تحصيلي جديد اين تعداد افزايش مي‌يابد.
رئيس پرديس بين‌الملل كيش دانشگاه تهران با تاكيد بر معتبر بودن مدارك ارائه شده از سوي پرديس بين‌المللي كيش يادآور شد: اين دانشگاه دولتي و وابسته به دانشگاه تهران و مدارك ارائه شده نيز از سوي اين واحد مطابق با شاخص‌هاي وزارت علوم است.
ضرغام تصريح كرد: توسعه رشته‌هاي مقاطع ارشد، دكترا و جذب دانشجو در رشته‌هاي جديد با شاخصه‌هاي تقاضامندي به رشته تحصيلي، نياز كشور و منطقه در دستور كار پرديس كيش دانشگاه تهران است.
رئيس پرديس بين‌الملل كيش دانشگاه تهران با اشاره به جذب دانشجو و رشته‌هاي جديد در ترم تحصيلي جاري ادامه داد: رشته‌هاي جديد مقطع دكترا و كارشناسي ارشد شامل حقوق بين‌الملل، زبان انگليسي (دو گرايش زبان و ادبيات و آموزش)، تربيت بدني (چهار گرايش)، زبان و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم آبان 1389ساعت 13:3  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش خبرنگار مهر در کیش، رضا مسرور بعدازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: روابط اقتصادی منطقه آزاد کیش با کشور ارمنستان گسترش خواهد یافت.

وی بیان داشت: منطقه آزاد کیش و ارمنستان پس از بحث و بررسی در خصوص همکاریهای دو جانبه در ارتباط با ایجاد بانک مشترک و تأسیس بانکهای خصوصی، ایجاد شرکت بیمه مشترک، همکاری در جهت تبادل کالاهای ایران از طریق ارمنستان و بنادر گرجستان در دریای سیاه به خصوص به کشورهای مشترک المنافع و اروپا و تأسیس شرکت حمل و نقل مشترک به توافقات اولیه دست یافتند.

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش همچنین گفت: ماه گذشته در ملاقات مقامات بلندپایه سیاسی- اقتصادی ارمنستان با محمد نهاوندیان رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران دو طرف به توافقات مهم اقتصادی دست یافتند.

مسرور خاطرنشان کرد: با توجه به توانایی و ظرفیت جزیره کیش در جذب سرمایه گذاری و مراودات اقتصادی و تجاری، این منطقه آزاد می تواند سهم به سزایی در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور ایفاء کند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم آبان 1389ساعت 12:57  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاري فارس: معاون اقتصادي منطقه آزاد كيش از راه‌اندازي اتاق بازرگاني مستقل اين جزيره در سال جاري خبر داد.


ابوالحسن سرشار در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در خصوص ايجاد اتاق مستقل در كيش گفت: تجاري كه در مناطق آزاد فعاليت مي‌كنند دو گروه هستند گروهي كه كارت بازرگاني مناطق آزاد را دارند و فعاليت واردات و صادرات كالا در منطقه آزاد را انجام مي‌دهند و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه هشتم آبان 1389ساعت 9:52  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاري موج - دبير شوراي امور هماهنگي مناطق آزاد و وي‍ژه اقتصادي اعلام کرد: كيش اير به بخش خصوصي واگذار مي شود.

به گزارش خبرنگار موج، حميد بقايي دبير شوراي امور هماهنگي مناطق آزاد و وي‍ژه اقتصادي و رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در جمع خبرنگاران با اعلام اين مطلب اظهار داشت: تمام شركت هاي زير مجموعه مناطق آزاد طبق قانون واگذار خواهند شد.
وي كه در حاشيه هشتاد و نهمين اجلاس شوراي اجرايي سازمان جهاني جهانگردي در كيش سخن مي گفت، افزود: در گذشته مناطق آزاد در هر كار اجرايي وارد شده و بخشي از وقت خود را صرف امور اجرايي مي كردند.
بقايي تصريح كرد: واگذاري امور تصدي گري به بخش خصوصي در مناطق آزاد و تجاري مهمترين سياست پيش روي اين مجموعه است.
وي ادامه داد: علاوه بر شركت كيش اير، هتل ها، اقامت گاه ها و بسياري از وظايف قابل واگذاري به بخش خصوصي منتقل خواهد شد.
دبير شوراي امور هماهنگي مناطق آزاد و وي‍ژه اقتصادي اظهار داشت: در مناطق آزاد به


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه چهارم آبان 1389ساعت 11:42  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاري فارس: رئيس شوراي ترافيك كيش گفت: با تصويب قوانين جديد در مورد شماره‌گذاري خودرو، معضل ورود بيش از حد خودرو به كيش برطرف مي‌شود.


به گزارش فارس از جزيره كيش، محمدعلي محبي عصر شنبه در نشست با رانندگان ناوگان مسافربري، ضمن ارزشمند دانستن و مهم ذكر كردن وظيفه رانندگان وسايل نقليه عمومي با بيان اينكه بخشي از امنيت اجتماعي در دست رانندگان ناوگان عمومي است، اظهار داشت: ناوگان حمل و نقل شهري و رانندگان وسايل نقليه عمومي به ويژه رانندگان تاكسي، پيشاني تبليغ و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه دوم آبان 1389ساعت 11:36  توسط کیشوند کیش | 
علي‌رغم موضع‌گيري‌هاي مختلف درباره طرح موضوع راه‌اندازي بازار خريد و فروش اشياي تاريخي، معاون حفظ، احيا و ثبت آثار تاريخي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري از راه‌اندازي اين بازار در "كيش " و "قشم " تا پايان پاييز امسال خبر داد.

به گزارش فارس، در حالي‌كه از اوايل امسال يعني زمان اعلام خبر "راه‌اندازي بازار خريد و فروش اشياي فرهنگي تاريخي توسط سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري " برخي كارشناسان واكنش‌هاي متعددي را نسبت به اين موضوع نشان دادند و اين حركت را در واقع باز گذاشتن فضا براي اقدامات قاچاقچيان عنوان كردند، سيد مسعود علويان صدر؛ معاون حفظ، احيا و ثبت آثار تاريخي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره آخرين وضعيت راه‌اندازي اين بازار اعلام كرد: بازار خريد و فروش اشياي تاريخي تا قبل از پايان پاييز در مناطق آزاد "كيش " و "قشم " راه‌اندازي مي‌شود.

وي ادامه مي‌دهد: آيين‌نامه‌اي تحت عنوان حمايت از مالكان و فروشندگان اموال فرهنگي و تاريخي مجاز به تصويب هيئت وزيران رسيده است كه سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري مكلف به مكا‌ن‌يابي مناسب براي آن شد.

علويان صدر تصريح مي‌كند: در همين راستا دو منطقه آزاد "كيش " و "قشم " به عنوان مكان‌هاي مناسب براي بازار خريد و فروش اشياي تاريخي انتخاب شده است و قرار است در هر دو منطقه اين بازار‌ها راه‌اندازي شود.

علي‌رغم دغدغه اينكه فروش "مجاز " آثار فرهنگي تاريخي چه عواقبي مي‌تواند داشته


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه یکم آبان 1389ساعت 14:2  توسط کیشوند کیش | 

اصفهان - خبرگزاری مهر: نماینده سازمان منطقه آزادکیش در جذب سرمایه های گذاری صنعتی گفت: منطقه آزاد کیش به دلیل دارا بودن موقعیت خاص جغرافیایی منطقه‌ای امن برای حمل و نقل و ترانزیت بین المللی صنعتی و بازرگانی است.

به گزارش خبرنگار مهر در اصفهان محمد شاهی پیش از ظهر پنج شنبه در حاشیه اولین نمایشگاه بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: این منطقه بیشترین ظرفیت سرمایه گذاری در بخش صنایع هایتک، نانو تکنولوژی و دیگر فناوری های نوین را دارد

مسئول غرفه سازمان منطقه آزادکیش در نمایشگاه اصفهان ادامه داد: هم اکنون بیشترین سرمایه گذاری‌های این منطقه در بخش خدمات فنی- مهندسی و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و سوم مهر 1389ساعت 12:31  توسط کیشوند کیش | 

معاون فرهنگي، اجتماعي و گردشگري منطقه آزاد کيش از اجراي طرح پليس گردشگري در اين منطقه خبر داد.

رضا نامني در گفتگو با ميراث‌آريا(chtn) با اعلام اين خبر افزود: پليس گردشگري با هدف نظارت بر اماکن تفريحي و ورزشي منطقه آزاد کيش راه‌اندازي مي‌شود تا گردشگران با مشکلي در اين اماکن مواجه نشوند.

معاون فرهنگي، اجتماعي و گردشگري منطقه آزاد کيش تصريح کرد: نيروهاي پليس گردشگري در منطقه آزاد کيش از لباس فرم مشخصي برخوردارند و راهنماي گردشگران در سفر به اين جزيره خواهند بود.

وي همچنين به راه‌اندازي مراکز تفريحي و سياحتي ارزان‌قيمت در کيش اشاره کرد و افزود: از آنجا که قيمت برخي تفريحات در منطقه آزاد کيش بالا است، در تلاش هستيم با اعطاي تسهيلات نسبت به راه‌اندازي مراکز تفريحي ارزان‌قيمت اقدام کنيم.

نامني خاطرنشان کرد: درصدد هستيم از طريق راه‌اندازي مراکز تفريحي ارزان‌قيمت امکان استفاده تمامي گردشگران منطقه را از امکانات تفريحي فراهم آوريم.

وي متذکر شد: در حوزه نظارت نيز 2 واحد اداره نظارت بر اماکن و اداره صدور مجوز و سامانه گردشگري در منطقه آزاد کيش راه‌اندازي شده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم مهر 1389ساعت 12:2  توسط کیشوند کیش | 

 

رئيس دانشگاه پيام نور بندرعباس از پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد از بهمن ماه جاري در دانشگاه آزاد كيش خبر داد.

به گزارش خبرنگار «شبکه خبر دانشجو» از بندرعباس، حميدرضا عامري سياهويي امروز در مراسم استقبال از دانشجويان ورودي جديد دانشگاه پيام نور بندرعباس با اعلام اين مطلب گفت: پذيرش دانشجو در اين دانشگاه بين المللي در مقطع كاشناسي ارشد در سه رشته مديرييت دولتي گرايش منابع انساني، جغرافيا و مديريت بازرگاني از بهمن ماه جاري انجام مي گيرد.

وي افرود: نحوه و شرايط پذيرش دانشجو در اين دانشگاه  طي اطلاعيه اي به اطلاع دانشجويان مي رسد.

رئيس دانشگاه جامع پيام نور بندرعباس خاطر نشان کرد: دانشگاه پيام نور قبل از انقلاب زير نظر دانشگاه آزاد ايران فعاليت داشت و در سال 68 نيز فعاليت مجدد خود را از سر گرفت و امروز روند فعاليت اين دانشگاه با شروع به كار دولت نهم و دهم با رونق بيشتري در حال تدوام است.

عامري شمار دانشجويان دانشگاه هاي پيام نور در سطح هرمزگان را 24هزار نفر اعلام کرد و افزود: در واحد بندرعباس 9 هزار نفر مشغول به تحصيل هستند و در مهرماه جاري نيز دو هزار نفر داوطلب جديد وارد دانشگاه پيام نور شده اند.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم مهر 1389ساعت 8:9  توسط کیشوند کیش | 

در راستاي توسعه گردشگري مناطق آزاد سامانه 3 رقمي گردشگري سازمان منطقه آزاد کيش راه‌اندازي مي‌شود.

رضا نامني، معاون گردشگري سازمان منطقه آزاد کيش، با بيان اين مطلب در گفتگو با خبرنگار بنا(bena)، گفت: با توجه به احياء‌ معاونت گردشگري و در راستاي کاهش تصديگري که از دبيرخانه مناطق آزاد ابلاغ شد فعاليت شرکت‌ خدمات گردشگري کيش متوقف شده و معاونت گردشگري در دو حوزه شروع به فعاليت مجدد کرد.

وي در رابطه با اين حوزه‌ها افزود: حوزه نظارت را در دو واحد اداره نظارت بر اماکن و اداره صدور مجوز و سامانه گردشگري احياء کرديم و سامانه گردشگري نيز در همين راستا راه‌اندازي شد تا راهنماي گردشگران منطقه آزاد کيش باشد.

نامني همچنين در رابطه با طرح پليس گردشگري که در حال آماده شدن است گفت:‌ اين افراد مانند ساير کشورها لباسي مشخص دارند و وظيفه آن‌ها نظارت بر اماکن تفريحي و ورزشي است.

وي راه‌اندازي مراکز تفريحي و سياحتي ارزان‌قيمت را از ديگر برنامه‌هاي توسعه گردشگري منطقه آزاد کيش دانست و بيان داشت: با توجه به بالا بردن قيمت برخي از مراکز تفريحي کيش در صدد هستيم با اعطاي تسهيلات نسبت به راه‌اندازي مراکز تفريحي ارزان‌قيمت همکاري داشته باشيم.

معاون گردشگري منطقه آزاد کيش که در حاشيه نشست کميته گردشگري طرح ساماندهي تجاري،‌ اقتصادي و فرهنگي خليج‌فارس و مناطق آزاد سخن مي‌گفت از آمادگي اين منطقه در برپايي هفته‌هاي فرهنگي در دبي و اصفهان خبر داد و گفت: براساس مصوبات پيشين کميته مقرر شده بود که هفته‌هاي فرهنگي کيش در اصفهان، دبي و مشهد برگزار شود که فرصت برگزاري هفته فرهنگي در مشهد از دست رفت ولي براي برگزاري انحصاري هفته گردشگري کيش در اصفهان و دبي همچنان ما آمادگي داريم.

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم مهر 1389ساعت 13:32  توسط کیشوند کیش | 

"محمدعلي محبي"، در يک کنفرانس خبري که با حضور 20 نفر از خبرنگاران رسانه‌هاي خارجي برگزار شد، به تشريح آخرين وضعيت ساخت ساختمان اجلاس سران جنبش غيرمتعهدها پرداخت و گفت: اين اجلاس بسيار مهم در سال 2012 در جزيره كيش برگزار خواهد شد و مقدمات كار آن در حال انجام است.

وي با اشاره به اينكه ساختمان اجلاس سران با يک‌هزار و 96 صندلي VIP، يكي از باشكوه‌ترين ساختمان‌هاي برگزاري همايش‌ها و اجلاس بين‌المللي در منطقه خواهد شد، افزود: در آينده‌اي نه چندان دور، جزيره زيباي كيش به عنوان شهرك ديپلماتيك شناخته مي‌شود.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش هزينه ساخت ساختمان و تالارهاي بين‌المللي اجلاس را رقمي حدود 600 ميليون دلار برآورد كرد و گفت: دسترسي آسان در كوتاه‌ترين زمان، نبود ترافيك و راه‌بندان، ارائه خدمات و تسهيلات استاندارد، وجود اماكن اقامتي و پذيرايي مناسب و همچنين فرودگاه بين‌المللي با ده‌ها پرواز داخلي و خارجي از جمله دلايل انتخاب جزيره كيش براي برگزاري اين اجلاس مهم است.

محبي همچنين بيان کرد: عمليات خاك‌برداري محل اجلاس سران غيرمتعهد به اتمام رسيده و پيمانكاران و متخصصان در حال انجام ادامه كار هستند.

وي در ادامه يادآور شد: اجلاس شوراي اجرايي سازمان جهاني گردشگري UNWTO نيز طي


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم مهر 1389ساعت 12:37  توسط کیشوند کیش | 

مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش در يك كنفرانس خبري از افتتاح سه بانك خصوصي جديد در اين جزيره زيبا خبر داد. به گزارش روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش، محمد علي محبي شامگاه چهارشنبه و در حاشيه همايش يك روزه توسعه تجارت خارجي مناطق آزاد در كيش افزود: با توجه به تسهيلاتي كه سازمان منطقه آزاد كيش براي ايجاد بانك هاي خصوصي فراهم خواهد آورد، پيش بيني مي شود اين سه بانك تا پايان سال جاري كار خود را در كيش آغاز كنند. وي خاطر نشان ساخت: سرمايه اين سه بانك توسط سرمايه گذاران داخلي و خارجي تأمين مي شود. مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش تصريح كرد: يكي از ويژگي‏هاي مهم اين بانك‏ها جابجايي ارزهاي معتبر خارجي است. محبي در ادامه به ارائه گزارش و آماري از عملكرد شش ماهه سازمان منطقه آزاد كيش در بخش هاي مختلف پرداخت و گفت: در همين مدت 171 ميليون دلار كالا به كيش وارد و در برابر آن 202 ميليون دلار كالا از كيش صادر شده است. مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش در پاسخ به اين سؤال كه چرا جزيره كيش براي برگزاري اجلاس سران كشورهاي غير متعهد 2012 انتخاب شده است، تصريح كرد: جزيره زيباي كيش با داشتن زيرساخت هاي مناسب از قبيل مراكز اقامتي مناسب، نزديكي اين اماكن به


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم مهر 1389ساعت 8:0  توسط کیشوند کیش | 

سازمان منطقه آزاد كيش از سرمايه گذاران براي احداث هتل دريايي در اين جزيره دعوت كرد.

به گزارش عصرايران ، اين سازمان اطلاعات اوليه در خصوص احداث هتل دريايي را اين گونه منتشر كرده است:

قابليت­ها و مزيت­هاي منطقه براي اجراي پروژه:

* سواحل و درياي زيباي جزيره كيش
* بازار تقاضاي مناسب براي اين نوع هتل ها
* توسعه تفريحات دريايي در جزيره كيش

خلاصه پروژه:
هتل هاي دريايي، شناور هاي ايمن و نسبتاً بزرگي هستند كه داراي امكانات ويژه اقامتي و پذيرايي هستند. هتل دريايي فرصت منحصر به فردي را براي مهمانان فراهم مي كند كه بتوانند از فضاي آرامش بخش و زيباي دريا لذت ببرند.

هتل هاي دريايي شاخصه هاي متمايزي دارند كه از جمله مي توان به برگزاري


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم مهر 1389ساعت 23:56  توسط کیشوند کیش | 

اقدامات قانوني پليس راهنمايي و رانندگي كيش، اين شهر را به نخستين شهر بدون موتورسيكلت ايران و يا حتي منطقه تبديل مي‌كند.

رئيس راهنمايي و رانندگي جزيره كيش امروز در گفت‌وگو با فارس در جزيره مرجاني كيش با بيان اينكه طرح ساماندهي موتورسيكلت‌هاي جزيره كيش به جد پيگيري مي‌شود و تمام موتورسيكلت‌ها از جزيره كيش خارج خواهد شد، اظهار داشت: طبق مصوبه شوراي ترافيكي سازمان منطقه آزاد كيش تردد موتورسيكلت در جزيره كيش ممنوع است و از سال 1383 به بعد هيچ موتورسيكلتي در اين جزيره پلاك‌گذاري نشده است و تنها همان تعدادي كه در جزيره موجود بود داراي پلاك شدند كه رقم آنها به 502 دستگاه مي‌رسد.

محمدحسين حميدي همچنين با بيان اينكه اين موتورسيكلت‌ها در حال حاضر با رعايت ضوابط قانوني از جمله داشتن كلاه ايمني، گواهينامه و پلاك كيش حق تردد را در اين جزيره زيبا دارند، اضافه كرد: اما با اضافه شدن جمعيت كيش و ترافيك بي‌رويه، اين تعداد موتورسيكلت‌ در حمل و نقل


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم شهریور 1389ساعت 0:27  توسط کیشوند کیش | 

معاون اجتماعي، فرهنگي و گردشگري سازمان منطقه آزاد کيش از راه اندازي کتابخانه بزرگ کيش تحت نظارت کتابخانه ملي پس از ماه مبارک رمضان خبر داد.

جمشيد جهرمي معاون اجتماعي، فرهنگي و گردشگري سازمان منطقه آزاد کيش در گفت و گو با خبرنگار بنا(bena)، در خصوص اجرايي شدن تفاهم نامه اين معاونت با کتابخانه ملي گفت: براساس تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد کيش با کتابخانه ملي مبني بر تاسيس کتابخانه اي با نظارت اين نهاد در کيش، کارهاي اجرايي ساختمان کتابخانه در آينده اي نزديک تمام مي شود و پس از ماه مبارک رمضان شاهد افتتاح اين مرکز خواهيم بود.

وي ادامه داد: فعاليت اين مرکز موازي با فعاليت کتابخانه ملي خواهد بود و تمامي کتب و منابع موجود در کتابخانه ملي در کتابخانه کيش جمع آوري مي شود.

جهرمي تصريح کرد: کتابخانه جديد کيش در مجاورت فرهنگ سرا سنايي قرار دارد و با بودجه فرهنگي سازمان منطقه آزاد کيش عملياتي خواهد شد.

معاون اجتماعي، فرهنگي و گردشگري سازمان منطقه آزاد کيش با اشاره به برنامه هاي آتي اين معاونت به منظور توسعه فعاليت هاي فرهنگي و گردشگري در کيش افزود: اين معاونت در ميان مدت توسعه و گسترش فعاليت هاي فرهنگي در ساير فرهنگسرا ها و نهاد هاي آموزشي را مد نظر قرار دارد و در اين محور به رشد آموزش هاي فني و هنري تاکيد خواهد داشت.

وي گفت: توسعه فضاها و فعاليت هاي فرهنگي و گردشگري سازمان در بلند مدت در 14 محور خلاصه مي شود که به زودي اطلاع رساني خواهد شد

+ نوشته شده در  سه شنبه نهم شهریور 1389ساعت 13:20  توسط کیشوند کیش | 

ايرنا، حميد بقايي در مراسم افتتاح هشت طرح عمراني در كيش افزود: كيش اين جايگاه را دارد كه قطب برتر برگزاري همايش ها و اجلاس هاي بين المللي در منطقه و آسيا شود.
وي تاكيد كرد: برگزاري اين نشست ها منجر به ايجاد فرصت هاي شغلي، رشد صنعت توريسم و همينطور ارتقاي سطح علمي و فرهنگي در كيش و كشورمان مي شود.
بقايي توصيه كرد: اصلي ترين و مهمترين كاري كه مديران منطقه آزاد كيش بايد به آن توجه داشته باشند ساخت سالن اجلاس سران كشورهاي غير متعهد است كه قرار است در سال 2012 در كيش برپا شود.
رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور با اشاره به اينكه اين سالن با اجلاس كشورهاي غيرمتعهد افتتاح مي شود، تصريح كرد: برگزاري ساير اجلاس ها و نشست هاي بين المللي در كيش منجر به درآمدزايي و همچنين معرفي جاذبه هاي كشور خصوصا كيش به جهانيان خواهد شد.
بقايي در بخش ديگري از سخنان خود به واگذاري ظرفيت هاي هيات مديره مناطق آزاد كشور به شخصيت هاي حقوقي موثر اشاره كرد و اعلام كرد: از آنجائيكه هيات مديره ها اصلي ترين ركن تصميم گيري در مناطق آزاد كشور هستند يكي از سياست هاي اصلي سازمان مناطق آزاد كشور اين بوده كه بتوانيم از خدمات افراد حقوقي كه در تصميم گيري هاي كلان كشور موثر هستند استفاده نماييم.
وي يادآور شد: براي رشد و اعتلاي حركت رو به جلوي مناطق آزاد كشور بايد از افرادي كه


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ششم شهریور 1389ساعت 13:7  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش باشگاه خبري فارس«توانا» در اين رقابت اتومبيلرانان در 2 رده آماتور و حرفه اي در كلاس‌هاي 1400 سي‌سي، 1600 سي‌سي و 2000 سي‌سي به رقابت با يكديگر خواهند پرداخت.
مراحل بازديد از مسير رقابت (ركه) يك روز قبل از رقابت اصلي انجام مي‌شود و پس از آن خودروها مورد بازديد فني قرار خواهند گرفت.
رانندگاني كه سال گذشته در رده آماتور در مسابقات در جايگاه ‌اول تا سوم قرار گرفتند در سال جديد مجوز حضور در رده حرفه‌اي را كسب خواهند كرد.
اولين دوره اين مسابقات به ميزباني استان تهران و مركزي برگزار شده بود كه تيم اتومبيلراني ايران خودرو موفق به كسب عنوان قهرماني شده بود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم شهریور 1389ساعت 13:21  توسط کیشوند کیش | 

هم‌اكنون توليد از ميدان هنگام روزانه 10 هزار بشكه است كه برنامه‌ريزي شده توليد نفت از اين ميدان با حفر سه حلقه چاه به روزانه سه هزار بشكه افزايش يابد.

به گزارش ايسنا، سيد مسعود ميركاظمي ـ وزير نفت ـ با بيان مطلب بالا اظهار كرد:‌ به‌اين‌منظور تا تا پايان مهر ميزان توليد به 16 هزار بشكه خواهد رسيد.

وي با تاكيد براين‌كه مجموع نفت توليدي از ميدان‌هاي منطقه قشم به روزانه 80 هزار بشكه خواهد رسيد، افزود: نفت ميدان هنگام با درجه API معادل 43.7 سبك‌ترين نفت توليدي كشور است كه تمام كارهاي اجرايي آن توسط شركت‌هاي ايراني و در طول دو سال زمان مفيد انجام شده است.

ميركاظمي با بيان اين كه تاكنون بيش از 350 هزار ميليارد تومان در اين ميدان سرمايه‌گذاري شده است، تصريح كرد: ‌نياز است براي توسعه كامل اين ميدان 350 ميليارد تومان ديگر هزينه شود. به اين ترتيب در آينده قشم به قطب نفتي و جزيره كيش به قطب گازي تبديل خواهند شد و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم شهریور 1389ساعت 13:17  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاري موج - سازمان منطقه آزاد کيش به منظور افزايش بهره مندي گردشگران از تمام امکانات خاص و منحصر به فرد اين جزيره، با جذب سرمايه گذار به توسعه تفريحات و ورزش هاي هوايي اقدام کرده است.

به گزارش موج از هرمزگان، سازمان منطقه آزاد کيش در راستاي تحقق اهداف توسعه اي و تامين افق چشم انداز 1404 اين منطقه بسته اي از فرصت هاي سرمايه گذاري اين منطقه را همراه با مجموعه اي از تسهيلات و مشوق هاي سرمايه گذاري به سرمايه گذاران داخلي و خارجي معرفي کرده است.
از ميان ده ها فرصت سرمايه گذاري متنوع و پربازده تجاري در اين منطقه توسعه مرکز ورزش ها و تفريحات هوايي با استقبال چشم گير سرمايه گذران روبه رو شده است.
شرايط اقليمي مناسب جزيره کيش براي انجام ورزش ها و تفريحات هوايي، جذابيت اين فعاليت بويژه براي بخش مهمي از گردشگران جزيره کيش و امکانات و تجهيزات موجود در زمينه اجراي ورزش ها تفريحات هوايي از قابليت ها و مزيت هاي کيش به منظور توسعه ورزش هاي هوايي به شمار مي آيد.
وزش ها و تفريحات هوايي، از جمله جاذبه هاي گردشگري محسوب مي شوند که در ساليان اخير بسيار مورد استقبال قرار گرفته اند.
محل اجراي اين پروژه محوطه شمالي فرودگاه کيش است که با سرمايه اي بيش از 20 تا 40 ميليارد ريال عملياتي مي شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم شهریور 1389ساعت 13:6  توسط کیشوند کیش | 

با سياست هاي اقتصادي سازمان منطقه آزاد کيش مبني بر جذب سرمايه گذار به منظور توسعه پانسيون هاي دانشجويي برنامه هاي اين سازمان براي توسعه دانشگاه هاي خارجي در اين منطقه عملياتي مي شود.

به گزارش بنا(bena)، سازمان منطقه آزاد کيش به منظور پيشبرد اهداف توسعه اي اين منطقه در تلاش است تا با ارايه فرصت هاي سرمايه گذاري جزيره کيش سرمايه گذاران خارجي و داخلي در آشنايي با مزيت ها و جذابيت هاي اقتصادي کيش آشنا سازد.

در ميان با توجه به توسعه و بازگشايي دانشگاههاي معتبر داخلي و خارجي در اين جزيره و در کنار آن ارائه امکانات بهتر و تخصصي تر به دانشجويان، احداث پانسيون هاي دانشجويي به عنوان يکي از ده ها فرصت سرمايه گذار اين جزيره معرفي کرده است.

اين پروژه در زميني به مساحت 10 هزار متر مربع و برحسب تراکم مجاز منطقه(50 درصد قابل افزايش تا 200 درصد) عملياتي مي شود.

مدت اجراي اين پروژه 36 ماه و سرمايه گذاري اوليه اين طرح 280 ميليارد ريال برآورد شده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم مرداد 1389ساعت 12:12  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاري موج - توسعه ميدان گازي كيش كه به منظور توليد روزانه يك ميليارد فوت مكعب گاز به اجرا درآمد با پيشرفت قابل توجهي روبرو است.

به گزارش موج به نقل از پايگاه اطلاع رساني شركت ملي نفت ايران، توسعه ميدان گازي كيش از ابتداي سال 86 از طريق منابع داخلي شركت ملي نفت ايران در دستور كار مهندسي و توسعه نفت قرار گرفت.
توسعه اين ميدان به منظور توليد روزانه يك ميليارد فوت مكعب گاز با حفاري 12 حلقه چاه توسعه اي و تعمير يك حلقه چاه موجود در منطقه خشكي و انتقال گاز توليدي ميدان از طريق احداث خطوط لوله زميني و دريايي گاز ترش به پالايشگاه گاز واقع در سرزمين اصلي و فرآورش آن جهت توليد 970 ميليون فوت مكعب گاز سبك، 15 هزار بشكه ميعانات گازي ترش تثبيت شده و 4 تن گوگرد جامد به اجرا درآمده است.
گاز سبك توليدي از طريق خط لوله 56 اينچ بطول 94 كيلومتر به خط لوله سراسري هفتم متصل خواهد شد كه در جهت تامين گاز رساني استان هاي جنوب و جنوب شرقي كشور استفاده خواهد شد.
ميعانات گازي نيز از طريق يك خط لوله دريايي و يك سكوي شناور (SBM) جهت صادرات مي باشد.
بر اساس اين گزارش، مطابق مطالعات اوليه حجم گاز درجاي مخزن 47 TCF برآورد شده بود كه به همين دليل توسعه ميدان جهت 3 فاز در نظر گرفته شده بود هم اكنون بر اساس مطالعات


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم مرداد 1389ساعت 13:13  توسط کیشوند کیش | 
سخنگوي سازمان منطقه آزاد کيش گفت:‌ ايجاد خطوط هوايي مشترک بين جزيره کيش و استانبول از خواسته هاي موکد بازرگانان و سرمايه گذاران بخش خصوصي ترکيه است.
سعيد رازقي با اشاره به ديدار يک هيات اقتصادي بخش خصوصي ترکيه با مسوولان اقتصادي اين سازمان گفت: در اين جلسه بر لزوم برقراري ارتباط گسترده در زمينه هاي اقتصادي، تجاري و گردشگري بويژه ايجاد خطوط هوايي مشترک بين کيش و

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم مرداد 1389ساعت 15:19  توسط کیشوند کیش | 

همشهری‌آنلاین:
گلف ایر درصدد دایر کردن پروازهای جدید به جزیره کیش و اصفهان است

در سفر مدیر اجرایی شرکت هواپیمایی گلف ایر به ایران اعلام شد که این شرکت درصدد دایر کردن پروازهای جدید به جزیره کیش و اصفهان است.

سامر المجالی مدیر اجرایی شرکت هواپیمایی گلف ایر بحرین بمنظور دیدار با مسئولین هواپیمایی کشورمان و توسعه همکاریها در راس هیاتی متشکل از مدیران این شرکت از تاریخ 19 تا 21 بهمن به جمهوری اسلامی ایران سفر نمود.

هیئت گلف ایر ضمن سفر به شهرهای شیراز، مشهد وتهران وضعیت حضور و فعالیت گلف ایر در کشورمان را مورد بررسی قرار داده و ملاقات هایی از جمله با نخجوانی معاون وزیر راه وترابری و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران و پرورش رئیس هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام داد و با آنان گفت وگو نمود.

براساس این گزارش در این ملاقات‌ها عنوان شد که دو کشور درصددند همکاریهای خود را توسعه داده و شرکت گلف ایر نیز که درحال حاضر در چند نوبت در هفته پروازهایی از منامه به تهران ، مشهد وشیراز دارد درصدد است پروازهای جدیدی به برخی شهرها از جمله اصفهان وجزیره کیش برقرار نماید

+ نوشته شده در  جمعه یکم مرداد 1389ساعت 13:53  توسط کیشوند کیش | 

پیگیری برای ایجاد ایستگاه تحقیقاتی تخصصی ماهیان آب شور در جزیره کیش و ماهیان آب شیرین در استان گلستان در حال انجام است. رییس موسسه تحقیقات شیلات کشور در نخستین همایش ماهیان زینتی که از صبح امروز در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز به کار کرد، با اعلام این مطلب گفت: در زمینه شیلات و آبزیان، بیشتر سیاستها توجه به موضوع گونه های اقتصادی بوده است.دکتر عباسعلی مطلبی افزود: لازم است در مقوله تامین پروتئین حیوانی آبزیان سرمایه گذاریها را هدایت کنیم و وقت بیشتری را برای آن در نظر بگیریم.وی با اشاره به اینکه در زمینه ماهیان زینتی تنها نیم نگاهی وجود داشته است، خاطرنشان کرد: در این حوزه برنامه ها و سیاستهای شفاف و مدونی وجود نداشته است و شاید در برخی موارد این سوال پیش آمده که ماهیان زینتی از چه جایگاهی برخوردار است.مطلبی تصریح کرد: بیش از 90 میلیون قطعه از ماهیان زینتی در کشور تکثیر پیدا می کند و از 15 واحدی که در سال 1372 مجوز تکثیر و پرورش دریافت کرد، دو میلیون و 800 قطعه تکثیر شد.وی ادامه داد: در حال حاضر میزان تولید ماهیان زینتی در کشور به 90 میلیون قطعه رسیده که توسط 834 مرکز تولید ماهیان زینتی انجام می شود.رییس موسسه تحقیقات شیلات کشور میزان اشتغال ایجاد شده در این بخش را بیش از سه هزار نفر برشمرد و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه یکم مرداد 1389ساعت 13:51  توسط کیشوند کیش | 

تابناک : مسئوليت امور مربوط به احداث مجموعه تالارهاي بين المللي نشست سران جنبش عدم تعهد به مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش واگذار شد.

به گفته سخنگوي سازمان منطقه آزاد كيش، طي حكمي مسئوليت مستقيم تمامي امور مربوط به احداث مجموعه تالارهاي بين المللي كيش را به منظور برگزاري  نشست سران جنبش عدم تعهد در سال 1391 در كيش به محمدعلي محبي مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش واگذار شد.

سعيد رازقي در اين ارتباط ادامه داد: در اين حكم ضمن اشاره به اهميت خاص موضوع به عنوان مهمترين پروژه منطقه آزاد كيش، بر استفاده از تمام ظرفيت هاي موجود و اهتمام كامل در اجرا و خاتمه مطلوب كار تأكيد شده است.

خاطرنشان مي سازد، شانزدهمين اجلاس جنبش عدم تعهد در سال 2012 در كيش برگزار مي‏شود و جمهوري اسلامي ايران به مدت سه سال عهده دار رياست اين جنبش خواهد بود.

برگزاري اين اجلاس با حضور بيش از 120 رهبر سياسي جهان و صدها ديپلمات و سياستمدار، خبرنگار، عكاس، گردشگر و فيلمبردار در كيش، فرصتي طلايي و بي‏نظير است تا زيبايي، امنيت و آرامش جزيره كيش به مردم كشورهاي جهان  معرفي شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم تیر 1389ساعت 9:57  توسط کیشوند کیش | 

 بزرگنمایی

سبزپرس – گروه قوای سه گانه: دولت لایحه ای را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده که بر اساس آن سه جزیره فارود کوچک، فارور بزرگ و هندورابی به محدوده منطقه آزاد کیش ملحق خواهند شد.

به گزارش سبزپرس، هیئت وزیران پیش از این و در بهمن ماه سال گذشته الحاق این سه جزیره را به منطقه آزاد تصویب کرده بود و در هفته گذشته لایحه آن را نیز برای طی مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی برد.
در مقدمه توجیهی این لایحه آمده است: «الحاق این جزایر به منطقه آزاد کیش علاوه بر آنکه موجب شتاب گرفتن روند توسعه و عمران آبادی آنها می شود و به تبع منافع امنیت ملی قابل توجهی را نصیب کشور می سازد، قابلیت منطقه آزاد کیش برای جذب بیشتر گردشگران داخلی و خارجی، جذب بیشتر سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و همچنین سرویس دهی به کشتی ها را تقویت نموده و در کل قدرت رقابت آن با مناطق آزاد کشورهای همجوار را افزایش می دهد.»
این لایحه شامل ماده واحده ای است که به دولت اجازه می دهد جزایر هندورابی و فارور بزرگ و کوچک را «با رعایت موازین زیست محیطی» به منطقه آزاد کیش ملحق کند.
در میان این سه جزیره، هندورابی جمعیت بسیار کمی از بومیان را


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم تیر 1389ساعت 8:58  توسط کیشوند کیش | 

احداث پروژه شهر دريايي خليج فارس با هزينه اي بالغ بر 60 هزار ميليارد ريال توسط بخش خصوصي به زودي در كيش آغاز مي شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش ، در  جلسه اي  كه شامگاه دوشنبه  31 خرداد با حضور محمد علي محبي مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش ومدير عامل شركت شهر دريايي خليج فارس دراين سازمان برگزار شد قرارداد احداث پروژه شهر دريايي خليج فارس به امضاي طرفين رسيد . بنابراين  گزارش اين پروژه در زميني  به مساحت 233 هكتار  در غرب  جزيره زيباي كيش  و در مدت 84 ماه احداث  خواهد شد .اين پروژه شامل بخش هاي مختلف فرهنگي ، ورزشي ، خدماتي ، تجاري و مسكوني خواهد بود. 


اخبار مرتبط قبلی :

ماکت طرح شهر دريايي خليج فارس در جزيره کيش در حضور رئيس جمهوررونمايي شد.
متن کامل خبر رو بخونين جالبه
به گزارش خبرنگار مانا ،در اين طرح نام خليج فارس به دو زبان فارسي و انگليسي به شکل مهر و از طريق ايجاد خشکي در آب ساخته خواهد شد .
شهر دريايي خليج فارس درمدت 5 تا 7 سال و در سه مرحله در شمال غربي جزيره کيش ساخته مي شود و شامل مراکز اداري ، سه هتل ، شهرک دريايي ، دهکده دانش و پارک است .
هـزينه ساخت اين شهر دريايي 2 ميليارد و 100 ميليون دلار بـرآورد شده است که 20 درصد آن را سرمـايه گـذاران بخش خصوصي داخلي تامين مي کنند و 80 درصد نيز از طريق فاينانس تامين مي شود

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم تیر 1389ساعت 0:29  توسط کیشوند کیش | 
 
صفحه نخست
مدیریت مطالب وبلاگ
پست الکترونیک
درباره وبلاگ
جزیره کیش
در صورت تمایل میتوانید خاطرات - تصاویر - عکسها و نظراتتان را در سفر به جزیره کیش به ایمیل وبلاگ ارسال نمایید و یا آدرس وبلاگتان را در بخش نظرات بیاورید تا در صورتی که وقایع نگاری در خصوص کیش داشته اید در وبلاگ کیش زیبا ثبت گردد .
 
پیوندهای روزانه
خرید اینترنتی بلیط جزیره کیش 3
ملک در جزیره کیش
خرید اینترنتی بلیط جزیره کیش 2
گردش مجازی در جزیره کیش
خرید اینترنتی بلیط جزیره کیش 1
فرودگاه بین المللی امام خمینی
فـرودگــاه بين المللي مهرآبــاد
روزنامه اقتصاد کیش
پخش زنده رادیو جزیره کیش
نیازمندیها (همشهری)
نوشته های پیشین
مرداد 1390
تیر 1390
خرداد 1390
اردیبهشت 1390
فروردین 1390
اسفند 1389
بهمن 1389
دی 1389
آذر 1389
آبان 1389
مهر 1389
شهریور 1389
مرداد 1389
تیر 1389
خرداد 1389
اردیبهشت 1389
فروردین 1389
اسفند 1388
بهمن 1388
دی 1388
آذر 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388
تیر 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
بهمن 1387
دی 1387
آذر 1387
آبان 1387
مهر 1387
شهریور 1387
آرشيو
آرشیو موضوعی
خاطرات و نظرات گردشگران کیش
کنسرتهای موسیقی جزیره کیش
جشنواره، نمایشگاه و کنفرانسها
خودرو جزیره کیش
دانشگاههای جزیره کیش
مصاحبه مدیران جزیره کیش
انتصابات در جزیره کیش
طرحهای آینده جزیره کیش
نوشته های خودم
قیمتها پس از هدفمندی یارانه ها
بهترینهای وبلاگ جزیره کیش
حوادث جزیره کیش
ورزش جزیره کیش
نوشته ها،مقالات مرتبط با کیش
کیش قدیم
اجلاس جنبش عدم تعهد کیش
جشنواره بین المللی فیلم کیش
نویسندگان
کیشوند کیش
کیشوند 1
پیوندها
سازمان منطقه آزاد کیش
کیش مروارید خلیج فارس
پرتال فرودگاه بین المللی کیش
پرتال بندرگاه تجاری کیش
بیمارستان کیش
فرهنگسراهای جزیره کیش
مرکز بین المللی همایشهای کیش
سایت جشنواره تابستانی کیش
مرکز توسعه تجارت کیش
شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش
گروه سرمایه گذاران کیش
شرکت سهامی تجار کیش
صدا و سیمای مرکز کیش
ایرنا کیش
آموزش و پرورش کیش
موسسه ورزش و تفریحات سالم
شركت توسعه ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات كيش
نمایشگاه هوایی ایران -کیش
دبیرخانه شورای مناطق آزاد
دلفیناریوم کیش
شهر زیر زمینی کیش کاریز
غواصی
غواصی
مارین نیوز
اسب ایران
یزدان پناه
بلاگ گردشگری اسپانیا
پانوراماجزیره زیبای کیش
پانورامیو کیش زیبا
تصاویر وجب به وجب کیش
اسلایداز جزیره زیبای کیش
کتاب زرد کیش
بازار بزرگ مروارید جزیره کیش
درج آگهی رایگان ملکی کیش
مشاورین املاک جزیره کیش
شهر آفتاب کیش
برجهای دوقلوی کیش
دروازه توریستی جزیره زیبای کیش
بانك اطلاعات مقاصد گردشگری
مرکز رزرواسیون هتلهای کیش
گروه هتلهای کیش
هتل بزرگ داریوش
هتل شایان
هتل شایگان
هتل سان رایز کیش
هتل صدف کیش
هتل مریم کیش
هتل پارمیس
هتل پارسیان
تصاویر هتلهای جزیره کیش
کلوپ کیش هتل شایگان
گردشگری میراث فرهنگی
جزیره کیش دیروز و امروز
وبلاگ قبلی پردیس بین الملل شریف کیش
دانشگاه جامع علمی کاربردی کیش
وبلاگ دانشجویان روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی کیش
پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران
پردیس بین الملل کیش دانشگاه علوم پزشکی
پرديس بين الملل کيش دانشگاه صنعتي شريف
دانشگاه آزاد واحد بین الملل کیش
دانشگاه پیام نور کیش
خبرنامه دانشجویی شریف
مادرانه ها در مورد جزیره کیش
سفر مجازی به کشورها وشهرها
اجاره خودرو کیان مهر کیش
کیشنامه
باشگاه دوست داران کیش
آسمان من ابریست
زنبورک (روزنامه ارتباط کیش )
بساک
کیش در google map