وب نوشت کیش جزیره کیش

از  بینندگان خوش ذوق وبلاگ و فعال در زمینه IT، تحت عنوان KISH Youtube Broadcast (اینجا) اقدام به ثبت، ضبط و انتشار اخبار و وقایعی در کیش نموده اند و گزارش زیر را برایمان ارسال: 


* وبلاگ هیچ مسوولیتی نسبت به مطالب منتشره در سایت فوق و لینکهای آن ندارد.


مطالب مرتبط:

-اینجا و اینجا

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام بهمن 1387ساعت 23:43  توسط کیشوند کیش | 

از وبلاگ دلنوشته های خاتون  : من در پی تلاش برای تغییر روحیه خاتونچه  برنامه یک سفررو ریختم و جمعه گذشته به مقصد کیش پرواز کردیم و یکشنبه شب برگشتیم...روی هم رفته سفر بدی نبود و من تمام تلاشم رو کردم که به کودک دلبندم خوش بگذره...بااین حال نشد ببرمش پارک دلفین ها چون بلیطش از شانس ما نایاب شده بودولی به جاش مثلا بردمش کشتی آکواریوم که جاتون خالی عجب آکواریومی بود!!!!

یعنی این جوری بگم که اصلا گول تبلیغات کشتی آکواریوم رو نخورید چون نه تنها از لای شیشه های کدر اون نمی تونید هیچی ببینید بلکه نه خبری از موسیقی زنده است نه پذیرایی داخل کشتی...ولی خوب غروب آفتاب رو توی دریا بودن لطف خاصی داره که موجب شد خیلی هم از این که گول خوردم و ۲۶هزار تومان پول بلیط این کشتی مزخرف رو دادم غصه نخوردم....بقیه این سفر هم به استراحت و گشتن در پاساژ ها گذشت و برای دخترکم چند دست لباس خریدم که از این بابت خیلی راضی ام.هتل هم بد نبود فقط یه خورده از شهر دور بود و من برای برگشت به هتل باید کلی پول می دادم و منت راننده ها رو میکشیدم که من رو ببرن هتل درواقع من به این علت که اشراف کافی به هتل های کیش نداشتم و تور هماهنگ کننده توضیحی  در این زمینه نداده بود سر از اون جا درآوردم فقط قسمت اسفناک سفر این بود که قرار بود ما ساعت ۸شب به سمت تهران پرواز کنیم و برنامه این بود که ساعت ۱اتاق هتل رو تحویل بدم و به گشت جزیره برم و ساعت ۶برگردم وسایلم رو تحویل بگیرم برم فرودگاه که یک شب قبل از پرواز خبر دادن ساعت حرکت به ۱۱شب موکول شده حال فکرش رو بکنید من باید ساعت ۱اتاق رو تحویل می دادم و بعد ناهار گشت دور جزیره داشتیم که غیر از قسمت دریاش هیچ چیز قابل توجهی نداشت خلاصه گشت ساعت ۶تمام شدو من تا ساعت ۱۰که برم فرودگاه وقت اضافی داشتم  اون هم با به کوچولوی گوگولی که کلی هم خسته شده بود ....تمام این ساعت ها ما در پاساژها به صورت بی هدف گذشت و خاتونچه هی دویدو چرخیدو رقصید و به حرف من که بهش می گفتم بیا یه ذره رو این صندلی ها بشین گوش نمی کرد...ما بالاخره ساعت ۹رفتیم هتل وسایلمون رو گرفتیم و به سمت فرودگاه حرکت کردیم و اون جا بود که با یه شوک دیگه مواجه شدیم و فهمیدیم پرواز با تاخیر ساعت ۱۲انجام میشه حالا خاتونچه خسته شده و خوابش میاد و به خاطر ورجه وورجه زیاد پادردگرفته و یه ریز گریه می کنه و نمیشه آرومش کردومن هم عصبانی و کلافه از این تاخیرنمی دونستم چی کار کنم ولی کاش قضیه به همین جا ختم می شد....ساعت نزدیک ۱۲که شد اعلام کردند تازه هواپیمای مورد نظر از تهران بلند شده و تو راهه...خلاصه این شد که ماساعت ۱.۵سوار هواپیما شدیم و ساعت ۳.۱۵رسیدیم تهران و تا برسیم خونه و بخوابیم ساعت شد ۵صبح.

من لازم میدونم همین جا از کلیه دوستان و آشنایان تقاضا کنم به هیچ عنوان هنگام سفر هوایی شرکت هواپیمایی کاسپین رو انتخاب نکنید که دچار چنین دردسری نشوید.

 این بود ماجرای سفر دو نفره من و خاتونچه به کیش .

خاتونچه فعلا به خاطر اون عروسک باربی و هفت دست لباس عروسکش حسابی ذوق زدهاست و یک سری از رفتارهای عجیبش حذف شده...حالا این روند تا کی ادامه پیدا می کنه معلوم نیست.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام بهمن 1387ساعت 13:54  توسط کیشوند کیش | 

دبير شوراي نگهبان از سازمان منطقه آزاد كيش براي فسخ قرارداد گل شرق حمايت كرد.

به گزارش اداره كل امور فرهنگي و روابط عمومي سازمان منطقه آزاد کیش ، آيت ا... احمد جنتي روز دوشنبه در مراسم گراميداشت اربعين حسيني در جزيره كيش افزود: سرمايه گذاران داخلي و خارجي كه طبق قانون به سرمايه گذاري و كسب درآمد مشروع مي پردازند مورد حمايت نظام و دولت هستند و آناني كه سعي دارند يك شبه بيت المال را به تاراج ببرند هيچ گونه مشروعيتي ندارند.

وي با اشاره به اينكه پروژه "گل شرق" در جزيره كيش با در اختيار گرفتن بهترين و مرغوب  ترين زمين هاي اين جزيره در صدد زمين خواري، بورس بازي و كسب مال نامشروع بر آمده اند نمي توانند سرمايه گذار واقعي باشند. خطيب نماز جمعه تهران ضمن حمايت از مهندس مددي در فسخ قرارداد پروژه "گل شرق" تصريح كرد: سازمان منطقه آزاد كيش در مقابل سرمايه گذاران غيرواقعي ايستادگي كرده و با آنان قاطعانه برخورد كند كه يقيناً مقاومت و ايستادگي اين سازمان مورد حمايت ما قرار خواهد گرفت. به گفته جنتي براي استفاده از ظرفيت ها و توانمندي هاي بي شمار جزيره زيباي كيش بايد سرمايه گذاران واقعي را جذب كرد. در اين مراسم كه عده كثيري از ساكنان و گردشگران جزيره كيش حضور داشتند گفته هاي دبير شوراي نگهبان را مورد تأييد قرار دادند.

گزارش تصویری

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم بهمن 1387ساعت 13:28  توسط کیشوند کیش | 
شیخ محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی و شخص دوم کشور امارات متحدهء عربی، به تازگی دچار سکته ی مغزی شده است.

خبرنگار فرارو در دبی، روز سه شنبه از یکی از خویشاوندان شیخ محمد کسب اطلاع کرد که وی در پی وارد آمدن خسارات هنگفت مالی به شرکت ها و دارایی هایش به خاطر بروز بحران شدید مالی در امارات متحده عربی، سکته کرده و اکنون در بستر بیماری است.

این خوشاوند نزدیک شیخ محمد که نخواست نامش فاش شود به خبرنگار فرارو گفت که علت اعلام نشدن خبر سکته ی شیخ محمد، وحشت از پدیده ی فرار گسترده و نابود کننده ی سرمایه های خارجی از امارات و خصوصا دبی است. به گفته وی، اعلام خبر سکته ی شیخ محمد، بی ثباتی اقتصادی و ترس از نابود شدن دارایی ها را در سرمایه گذاران خارجی به حد اکثر می رساند و موجب شکسته شدن قصر شیشه ای و حباب سست بنیاد دبی خواهد شد.

رشد و توسعه ی گسترده در دبی، مرهون ابتکارات و خلاقیت های شیخ محمد است که توانست در مدت نسبتا کوتاهی ، سرمایه های هنگفت خارجیان و از جمله ایرانیان گریزان از بازار بی ثبات و بیمار ایران را به شهر دبی جذب کند.

گفته می شود شیخ محمد به خاطر آن که در زمان محمد رضا پهلوی در دانشکده ی افسری تهران تحصیل کرده، به زبان فارسی به خوبی آشنایی دارد و تلاش فراوانی به عمل آورده است تا شرایطی در ایران فراهم نشود که سرمایه گذاران ایرانی، سرمایه های خود را از دبی به کشور خود باز گردانند.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم بهمن 1387ساعت 13:14  توسط کیشوند کیش | 

نان بربری گلستان با افزایش قیمت نان بربری خشخاشی از ۱۵۰ تومان به ۶۰۰ تومان و بربری ساده از ۱۲۵ تومان به ۵۰۰ تومان یک رکورد جدید در افزایش قیمتهای جهانی به جای گذاشت .( در حالیکه قیمتهای جهانی در حال کاهش است !!)

کسانیکه از تاریخ ۲۸/۱۱/۸۷  روز دوشنبه به این نان بربری فروشی واقع در مجتمع خدماتی گلستان شهرک صدف مراجعه کردند ناباورانه با این افزایش قیمت مواجه شدند .

 

در ابتدای شنیدن این موضوع خیلی ها فکر می کردند احتمالا این یک شوخی بی مزه است و یا دوربین مخفی دارد تعجب و شاخ در آوردن آنها را با شنیدن قیمت نان جهت خنده دیگران ضبط میکند ولی بعدا که دوباره سوال کردند که چقدر می شود مثلا سه عدد نان بربری : جواب شنیدند ۱۸۰۰ یا ۱۵۰۰ ؟!؟!

خیلی ها ( بچه هایی که برای خرید نان بربری مامور شده بودند ) رو هم می شد دید که  دست از پا درازتر به سمت منزل جهت شارژ دوباره جیبهای مبارک رهسپار شدند و شاید هم برنگشتند ؟!

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم بهمن 1387ساعت 10:41  توسط کیشوند کیش | 

در پي وقوع پديده كشند قرمز در درياي خليج فارس و عمان، كارشناسان مركز ملي اقيانوس شناسي از حركت اين پديده تا مرز آب‌هاي ساحلي استان خوزستان خبر دادند.

به گزارش خبرنگار پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ایسنا)، دكتر حميد رضايي از متخصصان مركز ملي اقيانوس شناسي در اين زمينه اظهار كرد: هم اكنون از فعاليت اين پديده در اطراف جزاير فارور، كيش و آب‌هاي سطحي بندر لنگه كاسته شده است و شواهد موجود از حركت اين جلبك‌ها به سمت آب‌هاي ساحلي استان خوزستان خبر مي‌دهد.

رضايي افزود: شواهد موجود حاكي از آن است كه از تاريخ 12 بهمن ماه سال جاري آثار عيني مربوط به پديده كشند قرمز از آب‌هاي ساحلي جزيره فارور كاسته شده است، به نحوي كه آب‌هاي اطراف اين جزيره به علت كاهش قابل توجه زئوپلانكتون‌ها (جانوران شناور) و ماهيان ساكن در اين منطقه كاملا شفاف شده است، اين در حالي است كه هنوز در اطراف آب‌هاي جزاير قشم و لارك اين پديده به وضوح مشاهده مي‌شود.

متخصص مركز ملي اقيانوس شناسي تصريح كرد: ادامه اين پديده باعث مرگ حجم قابل توجهي از ماهيان و آبزيان شده و صيادان ماهي به ويژه ماهيان تزئيني را در اين منطقه با مشكلات جدي معيشتي مواجه كرده است.

وي ادامه داد: جلبك‌هاي قرمز از آغاز فعاليت خود از شهريور 87 خسارات بسياري به صيادان، استخرهاي پرورش ميگو، صنعت گردشگري و محيط زيست اين منطقه وارد كرده و هنوز برآورد دقيقي از ميزان خسارات ناشي از اين پديده در دست نيست، اما اداره شيلات به تازگي از اتلاف حدود 30 تن ماهي در اين منطقه خبر داده است كه اين رقم شامل مرگ و مير ماهيان غير شيلاتي، بي‌مهرگان و نرم‌تنان، خارپوستان، سخت پوستان، ‌مارماهيان، سنگفرشان مرجاني و ماهيان تزئيني نيست.

رضايي افزود: به دنبال وقوع پديده كشند قرمز كه سطح وسيعي از خليج فارس و تنگه هرمز را در بر گرفت اين مساله به بحراني زيست محيطي


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم بهمن 1387ساعت 5:26  توسط کیشوند کیش | 

سرویس بین‌الملل «تابناک» - شهرام عبدالله‌زاده، یکی از سرمایه‌گذاران موفق در دبی بود که از سال گذشته و در تماس‌های مشکوکی از سوی سرویس امنیتی امارات، شصت روز را در بازداشت سپری کرد؛ وی متولد ایران و بزرگ شده دبی است.

«وال استریت ژورنال»، روز شنبه در گزارش مبسوطی به این موضوع پرداخت. این نشریه آمریکایی می‌نویسد: وی ادعا می‌کند در مدتی که او در بازداشت بوده است، در پرونده‌سازی‌هایی، اموالش غیرقانونی توسط شریک تجاری اش به نام شیخ حاشر بن جمعه آل مکتوم، داماد حاکم دبی، ضبط شده است.

این نشریه می‌افزاید: پیش از این هم بسیاری از گروه‌های حقوق بشر و حتی دولت آمریکا نسبت به نظام قضایی امارات متحده عربی انتقادهای بسیاری کرده بودند و این موضوع، یکی از نمونه‌های بارز تخلفات این نظام است.

وال استریت زورنال در ادامه از زبان این سرمایه‌گذار ایرانی می‌گوید: بازداشت من پس از یک اختلاف تجاری با شریک اماراتی‌ام صورت گرفت. شرکای تجاری عبدالله‌زاده در شرکت تجاری الفجر، شیخ حاشر بن جمعه المکتوم و پسر این شیخ اماراتی بوده‌ا‌ند. آقای عبدالله‌زاده می‌گوید که این دو نفر، هنگامی که وی در بازداشت بوده است، اداره شرکت را کامل به دست گرفته‌ا‌ند.

این نشریه می‌افزاید: هیچ یک از اتهامات آقای عبدالله‌زاده اثبات نشده است، اما در سال گذشته، مقامات امارات پاسپورت وی را بیش از ده ماه ضبط کرده و وی را از مسافرت و فعالیت‌های اقتصادی‌اش محروم کرده‌ا‌ند.

همچنین عبدالله‌زاده می‌گوید، پیش از این، امارات را یک سرزمین رویایی می‌دانسته است، اما اکنون می‌بیند آنچه او می‌‌پنداشته، چیزی جز سراب نبوده است. از طرفی، شیخ حاشر هرگونه تخلفی را در این باره انکار کرده است. او هیچ مسئولیتی را درباره بازداشت عبدالله‌زاده نپذیرفته و مدعی است به این دلیل از ادامه شراکت با وی منصرف شده که مقامات دبی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم بهمن 1387ساعت 1:18  توسط کیشوند کیش | 
در سانحه هوایی عصر امروز، هواپیمای مسافربری ایران 140 که در حوالی فرودگاه شاهین شهر اصفهان رخ داد تمامی 5 سرنشین هواپیما جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرنگار تابناک، این سانحه زمانی رخ داد که تعدادی از خلبانان یکی از شرکت‏های هواپیمایی در حال گذراندن آموزش های تایپ (نوع) این هواپیمای دوموتوره جهت ورود به ناوگان این شرکت بوده اند.

به گفته مراجع غیر رسمی حادثه زمانی رخ داد که هواپیما جهت انجام فرود های آزمایشی در حال نزدیکی به باند فرودگاه بوده است.


آنتونف 140 هواپیمایی منطقه ای با سطح ایمنی مناسب است که توسط دفتر طراحی آنتونف ساخته شده و در ایران تحت امتیاز با نام ایران 140 تولید می شود.
 
گفتنی است، هنوز خبر وقوع این حادثه و همچنین فوت سرنشینان توسط منابع رسمی تایید نشده است. پیگیری‏ها برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص این واقعه ادامه دارد.
 
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم بهمن 1387ساعت 21:54  توسط کیشوند کیش | 
فال حافظ  به وب نوشت جزیره زیبای کیش -  وبلاگ کیش زیبا اضافه شد .

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم بهمن 1387ساعت 14:38  توسط کیشوند کیش | 
انتقال از این دانشگاه به دانشگاه های داخل کشور ممنوع است

مسئول آموزش شعبه بین المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران در کیش داشتن دیپلم با معدل حداقل 16 در دوره متوسطه، گذراندن دورة پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام جدید و کسب نمره حداقل 16 برای دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک را از شرایط پذیرش دانشجو در این دانشگاه عنوان کرد.

اکرم آسترکی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: پذیرش دانشجو در این دانشگاه از طریق کنکور سراسری با اعلام نتایج از طریق سایت پس از مصاحبه و قبولی در آن صورت می گیرد و دانشجویانی که رتبه زیر 5 هزار را کسب می کنند، در اولویت پذیرش قرار دارند.

وی با بیان اینکه محل تحصیل دانشجویان در جزیرة کیش و کلاس ها به صورت حضوری برگزار می شود و هر گونه انتقال دانشجو به دانشگاه ها و دانشکده های داخل کشور ممنوع است، گفت: در شعبه بین المللی این دانشگاه تمامی دانشجویان از امکانات و تسهیلات رفاهی، درمانی و مسکن بهره مند خواهند شد.

وی افزود: مدارک تحصیلی بالاتر از دیپلم، سابقه گذراندن آموزش در مقاطع آموزشی عالی و دانشگاه های دولتی و غیر دولتی به هیچ عنوان در برنامه آموزشی پذیرفته نخواهد شد.

آسترکی با بیان این که محتوای آموزشی دوره ها در کیش مطابق محتوای مصوب شورای برنامه ریزی علوم پزشکی کشور است، افزود: در پایان دوره به دانش آموختگان، مدرک تحصیلی مشابه دیگر دانشجویان با عنوان و مهر شعبه بین المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران اعطاء خواهد شد.

وی رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی را سه رشته اصلی این دانشگاه دانست و یادآور شد: دانشجویان رشته پزشکی و داروسازی 12 میلیون تومان و دانشجویان رشته دندانپزشکی 14 میلیون تومان به عنوان شهریه پرداخت می کنند و هزینه دوره ها اعم از شهریه دروس اصلی و پیش نیاز به صورت سالیانه برای هر رشته بدون احتساب هزینه خوابگاه، غذا و بیمه در ابتدای هر سال تحصیلی پرداخت خواهد شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم بهمن 1387ساعت 11:16  توسط کیشوند کیش | 
موسسه مورگان استنلي:
بحران مالي 263 ميليارد دلار پروژه در امارات را متوقف كرد

خبر گزاری فارس : موسسه مورگان استنلي اعلام كرد بحران مالي و اقتصادي تا كنون موجب توقف يا لغو 263 ميليارد دلار از پروژه هاي عمراني و ساختماني در امارات شده است.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از موسسه مورگان استنلي در اثر بحران مالي و خودداري بانك هاي اماراتي از اعطاي تسهيلات بانكي ميزان معاملات مسكن و مستغلات در اين كشور طي سه ماه پاياني 2008 به شدت كاهش داشته است .
بحران مالي و اقتصادي همچنين موجب شده تا بسياري از پروژه هاي عمراني امارات به خصوص در دوبي و ابوظبي متوقف شود . تعداد پروژه هاي اقتصادي كه با تاخير شديد روبرو شده به شدت رو به افزايش است.كاهش تقاضا موجب شده تا پيمانكاران ساختماني بسياري از پروژه هاي خود را متوقف كنند .
بر اساس اين گزارش بيش از 263 ميليارد دلار از پروژه هاي عمراني و ساختماني امارات تا كنون متوقف يا لغو شده است .
بحران مالي و اقتصادي جهان همچنين تاثير منفي شديدي بر قيمت مسكن و مستغلات در امارات داشته و قيمت مسكن در اين كشور نسبت به سپتامبر 2008 به شدت كاهش داشته است . بسياري از سرمايه گذاران با تحمل زيان و ضررهاي شديدي اقدام به خروج سرمايه هاي خود از بخش مسكن امارات كرده اند .

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم بهمن 1387ساعت 10:33  توسط کیشوند کیش | 
جام جم آنلاین: بر اساس گزارش ها از امارات متحده عربي ،شيخ محمد بن راشد آل مکتوم ، حاكم شيخ نشين دبي در پي اختلافات خانوادگي توسط پسرش كه وليعهد اين شيخ نشين است، مجروح شده است.

به گزارش شبکه خبري "العالم"، به نقل از منابع آگاه در دبي، پسر بزرگ شيخ محمد که وليعهد اين شيخ نشين نيز است با گلوله پدر خود را مجروح کرده است. در حالي كه براساس گزارش هاي ديگري حاکم دبي با چاقو توسط پسرش مجروح شده است.

خيابان هاي دبي و تابلوهاي تبليغاتي بزرگ تا پيش از پخش اين شايعات مملو از عکس هاي شيخ محمد به همراه دو پسرش بود اما از زمان پخش اين شايعات کليه عکس هاي پسران حاکم دبي از سطح اين شهر جمع آوري شده و تنها عکس شيخ محمد بر تابلوها در تقاطع ها و ميادين دبي ديده مي شود.

قبل از اين، منابع آگاه از بروز اختلاف بين حاکم دبي و پسر بزرگش که وليعهد شيخ نشين دبي نيز هست، خبر داده بودند.

با بروز بحران اقتصادي و مالي، اختلاف ها بين حاکمان شيخ نشين هاي مختلف کشور امارات متحده عربي و نيز خانواده هاي حاکمان اين شيخ نشين ها پيش آمده است.

بر اساس سنت حاکم در کشورهاي عربي، بسياري از وليعهدها که جانشين پدر مي شوند بايد سال ها در انتظار رسيدن به قدرت باشند و گاهي در سنين پيري جانشيني را از پدر خود  به هنگام مرگ او تحويل مي گيرند.

شيوخ عرب نيز با آگاهي از اينکه اگر در زمان حيات حاکميت را به وليعهد خود تحويل دهند، احتمال کشته شدنشان توسط او وجود دارد، از کناره گيري حتي در سنين بالا نيز خودداري مي کنند.

جانشينان شيوخ عرب نيز در دوران وليعهدي تقريبا در يک سمت تشريفاتي قرار دارند و هيچگونه دخالتي در حاکميت ندارند و حاکمان همواره از قدرت طلبي جانشينان خود نگران هستند.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم بهمن 1387ساعت 23:29  توسط کیشوند کیش | 

روزی هست که همه به هم تبریک میگن یعنی عاشقها به معشوقه هاشون یا اینکه کسایی رو که دوست دارن بدون اینکه بدونن در فرهنگه خودمون هم هست همچنین روزی البته مقصر ماها نیستیم کسانی هستند که میخواهند سنتها و فرهنگهای زیبای ایران رو به فراموشیه عامه برسونند ولی سرشت انسانها قابل تغییر نیست یعنی اینکه ما اگر بخواهیم مردممان سپندار مزگان زیبا را فراموش کنند بجای آن سپندار مزگان غربی یا شرقی (ولنتاین ) جایگزین آن میشود هزار متاسفانه .

ولی من تصمیم گرفتم که روز عشق ایران باستان رو در دلم حفظ کنم و به معشوقم و کسانی که دوستشان دارم تبریک بگم . به امید آن روز ۲۹ بهمن ماه .   (روز عشاق و یا روز عشق ورزی)

 تاریخچه سپندار مزگان

در ایران باستان، نه چون رومیان از سه قرن پس از میلاد، که از بیست قرن پیش از میلاد، روزی موسوم به روز عشق بوده است. در تقویم جدید ایرانی دقیقا مصادف است با ۲۹ بهمن، یعنی تنها ۳ روز پس از روز (والنتاین). این روز سپندارمذگان یا «اسفندارمذگان» نام داشته است. سپندارمذگان جشن زمین و گرامی داشت عشق است که هر دو در کنار هم معنا پیدا می‌‌کردند. در این روز زنان به شوهران خود با محبت هدیه می‌‌دادند. مردان نیز زنان و دختران را بر تخت شاهی نشانده، به آنها هدیه داده و از آنها اطاعت می‌‌کردند.

این روز زیبا را به همه عشاق خصوصا عشق خودم که با همه وجود دوستش دارم و عاشقشم پیشاپیش تبریک می گویم و می بوسم .

( یادش به خیر یکسال گذشت )

+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم بهمن 1387ساعت 22:32  توسط کیشوند کیش | 
پديده کشنده قرمز را در رديف حوادث غير مترقبه قرار دهيد.

به گزارش ایلنا، نماينده مردم بندرعباس، حاجي‌‏آباد، خمير، قشم و ابوموسي در مجلس شوراي اسلامي در نامه‌‏اي به رئيس جمهور با اشاره به تکثير و ازديا نوعي جلبک غير بومي در آبهاي استان هرمزگان از وي خواست دستور دهد اين پديده در رديف حوادث غير مترقبه قرار داده شود و دستگاه‌‏هاي اجرايي مرتبط، وزارت جهاد کشاورزي و دانشگاه‌‏ها با اتخاذ تمهيدات لازم و بسيج تمام امکانات در اختيار، موضوع را با حساسيت ويژه پيگيري و با ارائه راهکارهاي اساسي از فاجعه زيست‌‏محيطي پيشگيري کنند.

در برنامه "محمد آشوري" به رئيس جمهورآمده است: استان هرمزگان با برخورداري از 900 کيلومتر مرز آبي و وجود14 جزيره بزرگ و کوچک و بهره‌‏گيري توأم از خليج فارس و درياي عمان مستعدترين استان جنوبي کشور در زمينه‌‏هاي مختلف دريايي و فعاليت‌‏هاي شيلاتي محسوب مي‌‏گردد. در اين زمينه دولت جمهوري اسلامي ايران در راستاي ايجاد اشتغال براي ساحل‌‏نشينان و همچنين حمايت از بهره‌‏برداران با صرف ميلياردها ريال نسبت به احداث و بهره‌‏برداري از زيرساخت‌‏هاي لازم از جمله بنادر صيادي، مراکز صيد، سايت‌‏هاي پرورش ميگو و... اقدام و زمينه اشتغال و فعاليت اکثر قريب به اتفاق روستانشينان ساحلي را فراهم نموده به نحوي که در حال حاضر ارتزاق و امور معاش اين قشر زحمتکش کاملاً تحت تاثير از فعاليت‌‏هاي شيلاتي گرديده است. در اين ميان سرمايه‌‏گذاران بخش خصوصي نيز با سرمايه‌‏گذاري قابل توجه در زمينه‌‏هاي مختلف شيلاتي منجمله احداث صنايع مرتبط با فعاليت‌‏هاي کارخانجات کنسروسازي، پودر ماهي، شناورسازي، سردخانه‌‏ها و سالن‌‏هاي عمل‌‏آوري و مراکز تکثير آبزيان و... علاوه بر حمايت از فعاليت‌‏ها موجبات بکارگيري اشتغال جمع‌‏آوري را فراهم نموده است.

در ادامه عضو هيأت رئيسه مجلس شوراي اسلامي نوشته است: از اواخر شهريورماه سال جاري تکثير و ازياد يک نوع جلبک غير بومي در آب‌‏هاي استان باعث بروز پديده کشند قرمز و شکوفايي جلبکي گرديده که پايداري غير معمول و گسترش آن در تمام آبهاي ساحلي استان موجب بروز آلودگي زيست‌‏محيطي در دريا و تاثيرات بسيار منفي بر دخيره و زيستگاه آبزيان گرديد، به حدي که در ماه‌‏هاي گذشته تلفات قابل توجهي از آبزيان ارزشمند در سواحل استان را بهمراه داشته که تداوم اين واقعيت علاوه بر ايجاد نگراني در ابعاد مختلف تهديدي است جدي که موجبات بيکاري روستانشينان بهره‌‏بردار از منبع‌‏ آبزي و تعطيلي کارخانجات و صنايع مرتبط با فعاليت‌‏هاي دريا و... را فراهم مي‌‏نمايد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم بهمن 1387ساعت 6:11  توسط کیشوند کیش | 
از وبلاگ یه دختر 20 ساله  :سلام دوستای عزیز خودممممممممممم

خوبین ؟

باورتون نمیشه که چقدررر این روزها دلم واسه شماها و وبلاگم تنگ میشه..

اصلا اصلا فک نمیکردم بیام خونه خودم اینقدر کمبود وقت خواهم داشت !

از دانشگاه که میام خیلی خستم..

ولی خستگی که نشد حرففففففف

باید غذا رو اوکی کنم طبق معمول جاروم رو بکشم ظرفا و لباسا و هزار تا کار دیگه !

اه اه اه عینه مامانا شدم !

همیشه مامانم یادش میرفت یکی از لباسم رو بشوره غر میزدم که ای بابا مگه خودت میخوای

مامانننننن خب میندازی تو ماشین دیگه !!!!!!

ولی الان میفهمم که همون انداختن تو ماشین و پهن کردنش و جمع کردنش کلیییییییی کاره !!!

دیگه اینکههههههههههههههههههههههه کم میارم که غذا چی درست کنم !

دیگه اینکه همش فک میکنم خونمون کثیفه ! و روزی صدبار باید با جارو شارژی دور خونه بچرخم!

شوشو میگه بسههههههههههه تمیزه !

ولی نیمیشه کههههه

یه نقطه اشغال میبینم میره رو اعصابم ! و دوست دارم همه جا همیشه برق بزنه ! حتی دستشویی !!

ولی با وجود این کار ها خستگیش برام قشنگه و با یه نگاه مهربون عشقم همه خستگی ها دود میشن

میرن هوااا...

 

همین کار ها به اضافه ی شونصد  روز در هفته دانشگاه باعث میشه خیلی خیلی کم بیام پای کامپیوتر

دیگه الان طاقت نیوردم..دلم واسه اینجا و کامی و شماها و وبلاگ جووونم لک زده بود !!!

خوبین ؟؟؟؟؟

مادوشنبه شب ساعت ۱ و ربع رسیدیم تهران !

از کجا ؟

از کیش دیگه !

جاتونننننننننننننننننننننننن خیلی خیلی خیلی خالییییییییی بود !

سفر خیلی خوبی بود و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1387ساعت 12:8  توسط کیشوند کیش | 

گردشگری در جزیره کیش امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با 38 درصد رشد همراه بوده است.
به گزارش فراز نیوز حمیدرضا طهماسب پور، معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: امسال شاهد افزایش چشمگیر آمار گردشگران ورودی به این جزیره بوده ایم به طوری که آمار حاکی از رشد 38 درصدی ورود توریسم در سال جاری است.
وی ادامه داد: اکنون ظرفیت تمام هتل های کیش تکمیل است و با نزدیک شدن به ایام عید گردشگران با مشکل کمبود مکان اقامتی مواجه خواهند شد.
معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، تدوین سند توسعه جزیره توسط سازمان منطقه آزاد کیش را عامل اصلی در رونق گردشگری جزیره عنوان کرد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره تابستانی کیش در سال جاری گفت: مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش خیلی زود شاهد برگشت سرمایه هزینه شده در این جشنواره و افزایش گردشگران ورودی به جزیره بودند.
طهماسب پور اظهار امیدواری کرد: در سال های آینده ،کیش به یکی از بزرگترین قطب های گردشگری در سراسر جهان تبدیل شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1387ساعت 11:23  توسط کیشوند کیش | 

فهرست نام ده فرودگاه جهان که به دلايل گوناگون فرود هواپيما در آنها بسيار پرمخاطره است؛ اعلام شد.


باند يکي از فرودگاه هاي ترسناک جهان درجزاير کارييب

خبرگزاری میراث فرهنگی و گردشگری ميترا اسدنيا به گزارش رويترز؛ ده فرودگاهي که در نقاط دورافتاده و پرخطر يا حتي در مراکز و شهرهاي بسيار پرجمعيت جهان واقع شده‌اند، اعلام شد.
در اين فهرست نخست نام فرودگاه پارو واقع در کشور بوتان آمده که در ميان دره‌اي ژرف در احاطه قله‌هاي مرتفع هيماليا واقع شده است. وجود تپه‌هاي پردرخت پيرامون آن نيز خطر فراز و فرود هواپيماها را در اين تنها فرودگاه کشور بوتان بسيار پرمخاطره کرده است که انجام اين کار تنها از عهده خلبانان بسيار کارآمد و تعليم‌ديده برمي‌آيد.
فرودگاه بين‌المللي پرنس جوليان که دومين فرودگاه بسيار پرجمعيت در شرق کاراييب است در رديف دوم و سپس فرودگاه ريگن در واشنگتن دي سي به‌دليل قرار گرفتن در مرکز دو منطقه هوايي اختصاصي و به شدت حفاظت شده در رديف سومين فرودگاه خطرناک جهان قرار گرفته است. وجود مراکز حساسي نظير پنتاگون و مرکز فرماندهي سازمان سيا مستلزم رعايت مقررات پروازي بسيار حساس و پرواز در شرايطي است که تنها براي خلبانان ورزيده ممکن است.
فرودگاه گيبرالتار در سواحل مديترانه در رديف چهارم و فروگاه ماتکان در کشور لسوتو به دليل شرايط کوهستاني و دشوار براي فراز و فرود هواپيماها در رديف پنجم قرار گرفته است.
فرودگاه بارا در اسکاتلند، فرودگاه تونکونتين در هندوراس و فرودگاه بين‌المللي جان اف کندي در نيويورک_به دليل نزديکي اين فرودگاه به دو فرودگاه ديگر در نزديکي آن_ و همچنين فرودگاه مادريا در کشور پرتغال و بالاخره فرودگاه يوانشو اي. يراسکين در جزاير کاراييب به ترتيب در رديف‌هاي ششم تا دهم از فهرست فرودگاه‌هاي ترسناک و پرخطر جهان قرار گرفته‌اند که انجام عمليات پرواز و فرود در اين فرودگاه‌ها مستلزم بکارگيري خلبان‌هاي بسيار باتجربه و ماهر با آموزش‌هاي عالي و ويژه است.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1387ساعت 4:33  توسط کیشوند کیش | 

قرعه کشی  میتا کیش    ۱۲ /۱/۸۸       انجام خواهد شد .

جایزه قرعه کشی میتا کیش

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم بهمن 1387ساعت 15:46  توسط کیشوند کیش | 

رييس ستاد تسهيلات نوروزي كيش گفت: ورود هرگونه خودرو به جز بستگان درجه يك ساكنان و مالكان واحدهاي مسكوني در كيش در ايام تعطيلات نوروزي از ‪۲۵‬ اسفند تا ‪ ۲۰‬فروردين ‪ ۸۸‬به اين جزيره ممنوع است.

علي شريفي روزيكشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: تصميم ممنوعيت ورود خودرو به جزيره كيش در اين ايام به منظور جلوگيري از آلودگي زيست محيطي، صوتي، تخريب سواحل و حفظ پاكيزگي جزيره كيش اتخاذ شده است. وي بيان كرد: مدل خودروهاي مجاز ورودي به جزيره كيش نيز بايد از ‪ ۸۶‬به بالا باشد و متقاضيان بايد مجوز مورد نياز را از طريق اداره كل بازرسي و ارزشيابي سازمان منطقه آزاد كيش دريافت كنند.

وي ادامه داد: خودروهايي كه دراين ايام مجوز ورود دريافت كرده باشند تنها مي‌توانند از طريق بندرلنگه با استفاده از شناور رورو وارد كيش شوند.

رييس ستاد تسهيلات نوروزي كيش بااشاره به تصميمات اين ستاد گفت: به‌منظور رفاه ميهمانان نوروزي و جلوگيري از نارضايتي آنان تاكنون حدود ‪ ۲۵‬مصوبه در زمينه‌هاي مختلف توسط كميته‌هاي پنج‌گانه حمل و نقل، اطلاع رساني، نظارت وارزشيابي، بهداشت و اسكان و كميته امنيتي و انتظامي اين ستاد به تصويب رسيده است.

شريفي بيان كرد:بيمه مسافران و شناورها درايام تعطيلات نوروزي و جلوگيري از تردد قايق‌هاي غيراستانداردفاقدايمني براي حفظ امنيت مسافران از جمله اين تصميمات است.

وي،جلوگيري از نصب چادر در سطح جزيره كيش، برخورد با گران فروشي و كنترل قيمت ها، تامين وسيله حمل و نقل عمومي با استفاده از تمام ظرفيتها راه‌اندازي شبكه ‪ GPRS‬از طريق تلفن همراه براي راهنمايي و اطلاع‌رساني به ميهمانان و خط كشي و زيباسازي معابر را از ديگر اقدامات ستاد تسهيلات نوروزي براي پذيرايي از ميهمانان اعلام كرد.

او گفت: براي رفاه مسافران ساعات پخت نان در ايام نوروز در اين جزيره افزايش مي‌يابد و تمام سيستمهاي مخابراتي و دستگاههاي خودپرداز جزيره نيز براي ارائه سرويسهاي مورد نياز مردم آماده مي‌شوند.

شريفي گفت: كارگروه متشكل ازجمعه بازاريان، رستوران داران و و هتلداران در جزيره كيش براي راهكارهاي كنترل و كاهش قيمتهاي مراكز اقامتي، مواد غذايي و پوشاك در ايام تعطيلات نوروزي تصميم‌گيري خواهد كرد.

رييس ستاد تسهيلات نوروزي كيش اظهارداشت: با برنامه‌ريزهاي انجام شده با نورپردازي زيبا و تغيير كالبد جديد شهري، كيش براي پذيرايي از ميهمانان نوروزي به تدريج آماده مي‌شود.

شريفي اظهارداشت: پديده كشند قرمز در خليج فارس ظرفيت توليد آب شيرين را در جزيره كاهش داده است و با تداوم اين پديده در ايام تعطيلات نوروزي براي حفظ آرامش گردشگران، خانواده‌ها و ميهمانان نوروزي مجبور به اعمال برخي از محدوديت‌ها هستيم.

منبع : ایرنا

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم بهمن 1387ساعت 19:58  توسط کیشوند کیش | 

همه عکسها اینجا

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم بهمن 1387ساعت 10:8  توسط کیشوند کیش | 

 به گزارش اداره كل امور فرهنگي و روابط عمومي سازمان منطقه آزاد کیش ، اين شناور كه توسط شركت کشتی سازی "بوت سرويس" و با هزينه اي حدود يك ميليون و 600هزار يورو به سفارش سازمان بنادر و دريانوردي در جزيره كيش ساخته شده است داراي 17 متر طول، 6/4 متر عرض و داراي دو موتور با قدرت 750 كيلووات است. شناورهاي مذكور داراي سيستم هاي ناوبري كاملاً پيشرفته و با استاندارد جهاني در صنعت دريانوردي مطابقت دارد. در اين مراسم معاون امور اقتصادي و سرمايه گذاري سازمان منطقه آزاد كيش يكي از ويژگي هاي اين منطقه را واقع شدن در نزديكي حوزه هاي نفت و گاز و پتروشيمي دانست و گفت: جزيره كيش به عنوان يكي از مراكز اصلي پشتيباني كننده حوزه پارس جنوبي از جايگاه مهمي برخوردار است. ابوالحسن سرشار با اشاره به اينكه جزيره كيش با استفاده از تمامي ظرفيت و توانمندي خود نقش به سزايي در توسعه پايدار اين منطقه ايفا مي كند خاطرنشان ساخت: سازمان منطقه آزاد كيش حمايت كامل خود را از بخش خصوصي داخلي و خارجي براي سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف از جمله نفت و گاز و پتروشيمي و همچنين بنادر دريانوردي اعلام مي كند. وي همچنين از وجود منطقه بزرگ آزاد كيش در آينده خبر داد و افزود: با وجود جزاير كيش، فارور كوچك و بزرگ، هندورابي، بندر آفتاب، بندر چارك و گرزه مي توان به تولد اين منطقه بزرگ آزاد اميدوار بود. معاون امور اقتصادي و سرمايه گذاري سازمان منطقه آزاد كيش در همين خصوص گفت: چنانچه موافقت وزارت نفت را نيز براي الحاق جزيره لاوان به اين منطقه بزرگ آزاد داشته باشيم، توانمندي هاي زيادي را از اين منطقه بزرگ آزاد مي توان متصور بود. در ادامه اين مراسم مديرعامل شركت بوت سرويس گفت: سياست جمهوري اسلامي ايران در زمينه تقويت صنايع داخلي باعث شد شركت "بوت سرويس"نروژ جهت ورود به بازارهاي ايران و كشورهاي حاشيه خليج فارس با همكاري شركاي ايراني خود شركت بوت سرويس ايران را در كيش راه اندازي كند. "فريدون پوري" افزود: شناورهاي ساخت اين شركت با كيفيت شناورهاي ساخت نروژ برابري مي كند و با آموزش جوانان ايراني در نروژ علاوه بر تأمين شناورهاي مورد نياز كشور، در چشم انداز توسعه اقتصاد ملي بايد صادرات خدمات فني و مهندسي دريايي به كشورهاي همسايه مورد توجه قرار گيرد.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم بهمن 1387ساعت 9:56  توسط کیشوند کیش | 

همشهري - سهيل غفاري: نخستين نمايشگاه فناوري اطلاعات و ارتباطات موسوم به آيتكس كيش(ITEX 2009) در حالي در روزهاي 11 تا 15 بهمن ماه جاري برگزار شد
كه بنابر ارزيابي‌هاي كارشناسان، اين نمايشگاه به هيچ وجه حتي به نزديكي هدف اصلي آن‌كه رقابت با نمايشگاه منطقه‌اي جيتكس دوبي بود نرسيد و با توجه به ضعف‌هاي مشهود آن مي‌توان اين نمايشگاه را رقيب تمريني جيتكس به شمار آورد.
به گزارش همشهري، در اين نمايشگاه كه از ماه‌ها پيش تبليغات آن در سطحي گسترده منتشر شده بود، حدود 75 شركت داخلي و نمايندگي‌هاي شركت‌هاي خارجي تازه‌ترين محصولات خود را در عرصه سخت افزار و نرم افزار به نمايش گذاشتند.
با وجود اين و علي‌رغم صرف بودجه‌اي نزديك به 10 ميليارد ريال براي برپايي اين نمايشگاه، ضعف‌هاي مشهودي در آن به چشم مي‌خورد، مانند: بي‌نظمي در برگزاري مراسم افتتاحيه نمايشگاه، حضور نداشتن مسئولان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در اين مراسم، وجود غرفه‌هاي خالي، حضور شركت‌ها در بخش‌هاي محدود( با وجود اينكه بخش‌هاي مختلف از جمله دولت الكترونيكي، صنايع مخابرات، اينترنت، تلفن همراه، رايانه، نرم‌افزار و سخت‌افزار براي اين نمايشگاه اعلام شده بود)، آنتن‌دهي نامناسب تلفن همراه و معمولي بودن تعداد بازديدكنندگان.
جيتكس اشباع شده
ابوالفضل محمد خاني دبير نمايشگاه آيتكس در گفت‌وگو با همشهري گفت: تلاش كرديم آخرين دستاوردهاي كشور در زمينه فناوري اطلاعات و ارتباطات را به نمايش در بياوريم و توجه شركت‌هاي سرمايه‌گذار در منطقه خليج فارس را به موقعيت ايران و به‌خصوص كيش جلب كنيم. برگزار‌كننده اين نمايشگاه بخش خصوصي بوده، بنابراين سعي كرده‌ايم به خواسته‌هاي مخاطبان توجه كنيم.
وي افزود: متأسفانه بخش دولتي حضور مؤثري در اين نمايشگاه نداشت وچنان كه انتظار مي‌رفت در اين نمايشگاه حضور نيافت، شايد يكي از علت‌هايش مقارن شدن با دهه فجر باشد كه حجم برنامه‌هاي دولتي زياد بوده است ولي به هر حال وزارت ICT، صدا و سيما، بانك‌ها، مؤسسات و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم بهمن 1387ساعت 18:58  توسط کیشوند کیش | 
سایت تحلیلی خبری عصر ایران  : دلفین های کیش (گزارش تصویری)
   مجموعه "دلفیناریوم" ، از جاذبه های زیبا و به یاد ماندنی های جزیره کیش است. در این جزیره ، دلفین ها ، هر روز برای توریست ها نمایش های دیدنی اجرا می کنند.

 
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم بهمن 1387ساعت 16:52  توسط کیشوند کیش | 
جام جم آنلاین: با وجود كوشش‌ها و تلاش‌هايي كه طي دهه‌‌هاي اخير در زمينه بررسي و شناخت آبزيان كشور بويژه گونه‌هاي فيتوپلانكتوني كه پايه هرم غذايي را مي‌سازند صورت گرفته است، ولي با توجه به تغييرات شرايط اقليمي و توفان‌ها، تردد شناورهاي بزرگ و كوچك و ورود فاضلاب‌هاي خانگي، صنعتي و كشاورزي در آب‌هاي خليج فارس با تغيير ميزان مواد مغذي، دما، شوري، اكسيژن محلول، كدورت و نور موجب شده ما شاهد دگرگوني‌هايي در تنوع زيستي، وضعيت فيزيكوشيميايي آب‌ها و بروز پديده طبيعي و نابهنگامي همچون پديده كشند سرخ در اين پهنه آبي باشيم.

با گسترش پديده كشند قرمز در محدوده سواحل جنوبي ايران و همچنين در سواحل كشورهاي عمان و امارات عربي متحده بزودي سواحل كشورهاي ديگر منطقه نيز با اين پديده مواجه خواهند شد. از اين رو برگزاري اجلاس كويت با موضوع پديده توده جلبكي نشان‌دهنده احساس خطري است كه كشورها از بروز اين پديده كرده‌اند و درصدد انجام اقدامات جدي‌تر در سطح منطقه براي رفع و كنترل اين پديده برآمده‌اند.

گونهCochlodinim كه نوعي فيتوپلانكتون از گروه داينوفلاژله‌هاست، گونه شناخته شده در پديده شكوفايي جلبكي در آب‌هاي سواحل جنوبي ايران است.

كارشناسان معتقدند شكوفايي جلبكي يك پديده منطقه‌اي است و ورود آلاينده‌ها بويژه آلاينده‌هاي فاضلاب‌هاي شهري محتوي مواد نيترات و فسفات نقش مهمي در گسترش اين پديده دارد كه متاسفانه با وجود شناخت نسبي از اهميت جلوگيري از ورود فاضلاب شهري به آب‌هاي خليج فارس و درياي عمان هنوز شاهد ورود فاضلاب‌هاي شهري به آب‌هاي اين مناطق هستيم و اين پديده تا راه‌اندازي تصفيه‌خانه‌هاي مناسب ادامه خواهد داشت.

دكتر محمدباقر نبوي، معاون محيط زيست دريايي سازمان حفاظت محيط زيست، در تشريح دستاوردهاي اجلاس كويت كه بتازگي در زمينه پديده شكوفايي جلبكي


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم بهمن 1387ساعت 12:18  توسط کیشوند کیش | 

دنیای اقتصاد- مدير بزرگترين بنگاه ساخت و ساز و خريد و فروش ملك در امارات پيش‌بيني كرد قيمت مسكن در دبي تا ماه‌هاي آينده 20درصد ارزان مي‌شود؛ محمد الابار كه همزمان رياست كميته بحران اقتصادي دولت دبي را در اختيار دارد، اعتراف كرده كه ركود اقتصاد جهان بازار مسكن را در دبي به شدت تحت تاثير قرار داده است.

رييس كميسيون بحران اقتصادي دولت دبي اعتراف كردبحران جديد مسكن در راه دبي
محمد الابار
 بازار مسكن دبي در ماه‌هاي آينده 20 درصد ديگر ارزان مي‌شود
 خروج بنگاه‌هاي ملكي از دبي براي سرمايه‌گذاري در خارج از اين منطقه
نيلوفر قديري
مدير بزرگترين بنگاه ساخت و ساز و خريد و فروش ملك در امارات پيش‌بيني كرد قيمت مسكن در دبي تا ماه‌هاي آينده 20درصد ارزان مي‌شود.
محمد الابار كه همزمان رياست كميته بحران اقتصادي دولت دبي را در اختيار دارد اعتراف كرده، ركود اقتصاد جهان بازار مسكن را در دبي به شدت تحت تاثير قرار داده است.
همزمان با اين پيش‌بيني، سايت خبري پراپرتي واير كه اخبار بين‌المللي حوزه مسكن را از انگليس منتشر مي‌كند در تازه‌ترين گزارش خود از بازارمسكن دبي از مهاجرت مشاوران املاك از اين منطقه خبرداده است. در اين گزارش آمده شركت‌هاي ساختماني قصد دارند در سال جاري ميلادي برنامه‌هاي كاريشان را از حاشيه خليج فارس خارج كنند.
محمد الابار مدير املاك «امار» از بزرگترين بنگاه‌هاي ملكي كشور امارات درباره پيش‌بيني خود از كاهش 20درصدي قيمت مسكن گفته است: «البته كاهش قيمت به صورت يكسان و چشمگير نيست و بسته به مناطق و محل هاي مختلف، افت و خيز خود را دارد، اما آنچه به طور كلي مي‌توان درباره قيمت‌ مسكن گفت آن است كه قيمت‌ها 20‌درصد ديگر هم كاهش خواهد يافت».
اين سرمايه‌گذار بزرگ ملكي امارات اين سخنان را در پاسخ به گزارش‌ها و پيش‌بيني‌هاي  اخير مبني بر كاهش 60‌درصدي قيمت مسكن در دبي تا سال 2009 اعلام كرده است. او گفته است؛ كاهش 60‌درصدي رقمي غيرمنطقي است و نمي‌توان يك كاهش يكسان را براي همه مناطق و محلات دبي پيش‌بيني كرد.
در بعضي نقاط قيمت‌ها تا 10‌درصد كاهش مي‌يابد و در نقاط ديگر اين كاهش به 30‌درصد مي‌رسد. بعضي فروشندگان و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم بهمن 1387ساعت 10:24  توسط کیشوند کیش | 

وزیر جهاد کشاورزی گفت :دولت برای مهار کردن پدیده کشند قرمز در آبهای جنوب کشور بودجه اختصاص می دهد.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، اسکندری امروز درنشست بررسی پدیده کشند قرمز و راههای مقابله با آن در بندرعباس گفت:یک گروه ازمتخصصان علمی کشورمان برای آخرین راههای مهارکردن این پدیده ازچند روز پیش دراستان هرمزگان حضوردارند و نتیجه بررسی های آنها درنشست 20 بهمن هیئت دولت اعلام می شود.

وزیر جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد:دراین نشست ،هیئت دولت بودجه اولیه برای پشتیبانی ازراههای مهارکردن پدیده جلبکی کشند قرمز تصویب می کند.

وی افزود:مطالعات کاملی برای شناخت این پدیده درداخل کشور به عمل آمده واز نظرات کارشناسی 2 نفر ازمحققان کشور کره نیز استفاده شده است.

اقای اسکندری گفت: بزودی یک گروه برای تحقیقات بیشتر درباره این پدیده به سرپرستی استاندار هرمزگان به کره جنوبی اعزام می شوند.

پدیده کشند قرمز باشکوفایی جلبکی که رشد سریع نوعی پلانگتون ازگونه دینوفلاژها ازمهرماه امسال درآبهای خلیج فارس مشاهده شده وسبب تلف شدن آبزیان دراستان هرمزگان شده است.

این پدیده علاوه برآلوده کردن آبهای ساحلی دراستان هرمزگان واستان بوشهر به سمت آبهای ساحلی استان خوزستان درحرکت است.

علاوه برمرگ ومیر آبزیان ونابودی اکوسیستم منطقه بوی بد ناشی ازگازهای تولید شده ازمتلاشی شدن سلولهای این پلانگتون نیز موجب ناراحتی مردم هرمزگان شده است.

این پلانگتون بامصرف اکسیژن آب به آبشش آبزیان صدمه وارد می کند ودرنهایت سبب مرگ آبزی می شود.

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم بهمن 1387ساعت 5:15  توسط کیشوند کیش | 

سرويس بين‌الملل «تابناک» ـ تنها چند ساعت پس از پرتاب موفقيت‌آميز ماهواره مخابراتي ايران و قرار گرفتن اين سامانه فضايي در مدار زمين، رسانه‌هاي عربي همچون گذشته، به نقد و بررسي اين موفقيت جمهوري اسلامي ايران پرداخته و با مطرح نمودن ابهاماتي ـ كه خود از درك آن عاجزند ـ اين پيشرفت‌ها را زير سؤال بردند.

«البيان»، چاپ امارات نوشت: كاملا مشخص است كه وسيله پرتاب شده، مونتاژ كشورهايي است كه با ايران روابط نظامي گسترده و البته مخفي داشته و اين کشور را با اين كار در برنامه‌هاي خود شريك كرده‌اند.

اين روزنامه اماراتي سپس به طرح چند پرسش پرداخته و مي‌نويسد: اين ماهواره 24 كيلويي چگونه مي‌تواند در 24 ساعت دوازده بار به دور زمين بچرخد، در حالي كه ماهواره‌هايي در اين حجم براي حركت به دور زمين، صرفا از نيروي گردش مداري زمين استفاده كرده و در روز تنها مي‌توانند يك بار به دور زمين بچرخند! زيرا توانايي تأمين سوخت مورد نياز خود را ندارند(!) و نكته ديگر آن كه حوزه مأموريت اين موشك، صرفا «مخابراتي» تعيين شده و اين در حالي است كه ايران اعلام كرده اهداف غير نظامي در اين سامانه تعريف شده است.

از اين نظر، مي‌توان به راحتي به اهداف نظامي اين ماهواره پي برد، به ويژه اين‌كه وزير دفاع ايران از چند روز پيش، خبر پرتاب اين موشك را داده بود و در لحظه پرتاب نيز در كنار رئيس‌جمهور احمدي‌نژاد بود. نكته اين جمله اين است كه در ادبيات اعراب، «سيستم مخابراتي» به سيستم‌هاي امنيتي اطلاق مي‌شود و در مواردي كه قصد بيان موضوع مخابرات را دارند، از واژه مواصلاتي و اتصالات استفاده مي‌كنند. به همين دليل، برداشتشان از «مخابرات» با برداشت مصطلح در فارسي تفاوت بسياري دارد.

البته به نظر مي‌رسد اين تحليل به نوعي به سيستم اطلاع‌رساني رسانه‌هاي داخلي هم مربوط مي‌شود، زيرا اطلاع‌رساني در اين زمينه بسيار محدود بوده و برخلاف پيشرفت‌هاي ديگر نظير ساخت روبات، داروهاي نانو و موفقيت‌هاي سلول‌هاي بنيادي، اطلاع‌رساني گسترده‌اي درباره سامانه مخابراتي فضايي كشور ارايه نشده است.
این در حالی است که محققین ناسا ضمن ابراز شگفتی از موفقیت ایران در پیوستن به باشگاه فضایی که تا کنون در انحصار چند کشور خاص جهان بود ،دستیابی موفقیت آمیز ایران به این فناوری را تایید کرده اند.

رصد ماهواره امید از    اینجا   و    اینجا

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم بهمن 1387ساعت 4:2  توسط کیشوند کیش | 

    Animations - left 1   (قیمت  کرایه خودروها روزانه است)  

                                   

                                  

 بدون شرح

خودتون ببینید :   شرکت پیشگامان

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم بهمن 1387ساعت 14:31  توسط کیشوند کیش | 

 نرخ جديد كرايه وسايط نقليه عمومي (تاكسي تلفني، تاكسي خطي، ميني بوس، هايس ديزلي و تاكسي بار) در جزيره كيش اعلام شد.

درنرخ جديد استفاده از ميني بوس در تمام مسيرها دو هزار و‪ ۵۰۰‬ريال، هايس ‪ ۱۵‬نفره در خط سير تعيين شده سه هزار ريال و وانت بار از فرودگاه به تمام نقاط جزيره ‪ ۶۰‬هزار ريال و جابه جايي بار در سطح شهر ‪ ۶۰‬هزار ريال تعيين شده است.

همچنين نرخ كرايه تاكسي‌هاي خطي زرد رنگ در مسير سفين به مرجان پنج هزار و ‪ ۵۰۰‬ريال ، پرديس، صدف و مرواريد به سفين چهار هزار و ‪ ۵۰۰‬ريال ، بازار مرجان به مجتمع بانكهاو سفين به گلديس سه هزار و ‪ ۵۰۰‬ريال و شهرك صدف به پرديس و ميدان آبشار به مجتمع بانكها سه هزاريال اعلام شده است.

نرخ كرايه تاكسي تلفني سفيد رنگ از فرودگاه كيش به تمام نقاط ‪ ۳۰‬هزار ريال، كشتي يوناني به تمام نقاط ‪ ۳۵‬هزارريال ،مركزشهر به صدف ‪ ۱۰‬هزاريال، محدوده سياحتي به پارك دلفينها ‪ ۱۲‬هزاريال، مركز شهر به مرجان ‪ ۱۱‬هزار ريال، صدف به مرجان ‪ ۱۳‬هزارريال و سفين به مرجان ‪ ۲۰‬هزار ريال تعيين شده است.

بقیه قیمتها در
فايل الحاقي Download

منبع : وبسایت سازمان منطقه آزاد کیش

         کیش: خبر گزاری جمهوری اسلامی

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم بهمن 1387ساعت 13:49  توسط کیشوند کیش | 
مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: شرکت هما در اکثر پروازهای داخلی متضرر می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید حسامی دیشب در حاشیه مراسم نمادین برقراری خط پرواز تبریز به اصفهان به خبرنگاران گفت: با وجود اینکه اغلب پرواز های داخلی زیان ده هستند اما توسعه پروازهای بین استانی برای استفاده بهینه از سرمایه گذاری های کلان صورت گرفته در فرودگاه های استانها و نیز کاهش بار ترافیک فرودگاه مهرآباد تهران، امری اجتناب ناپذیر است.

وی با اشاره به اثرات مثبت پروازهای بین استانی در صرفه جویی ریالی و زمانی افزود: با پرواز غیرمستقیم یک مسافر از تبریز به کیش حداقل هشت ساعت زمان مفید تلف شده و 275 هزار ریال هزینه اضافی تحمیل می شد.

مدیر عامل هما عنوان کرد: با پرواز غیرمستقیم از تبریز به مقاصد اهواز، بندرعباس و اصفهان نیز به ترتیب 12، پنج و هشت ساعت زمان مفید تلف شده و 344 هزار ، 270 هزار و 453 هزار ریال هزینه اضافی به مسافران تحمیل می شد.

حسامی گفت: با وجود اینکه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی اران با کمبود شدید هواپیما از یک سو و اعمال تحریم های سخت از سوی دیگر مواجه است اما سیاست افزایش خطوط پروازی بین استانی را ادامه خواهد داد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم بهمن 1387ساعت 10:32  توسط کیشوند کیش | 
وبسایت كانون غواصي آزاد جزيره كيش  به مجموعه پیوندهای وبلاگ اضافه شد .

جاش گل - 27 كيلوگرم -كلبه هور

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم بهمن 1387ساعت 9:58  توسط کیشوند کیش | 

حفاري طرح هاي عمراني و زيربنايي نزديك به دو ماه در جزيره كيش متوقف مي شود.

 

به گزارش اداره كل امور فرهنگي و روابط عمومي سازمان منطقه آزاد کیش ، با توجه به نزديكي تعطيلات نوروزي و آغاز سال جديد و به منظور آسايش و رفاه حال ساكنان و گردشگران، حفاري طرح هاي عمراني و زيربنايي از 20 بهمن ماه جاري تا 15 فروردين ماه 1388 متوقف مي شود. در اطلاعيه اي كه از سوي شركت عمران و خدمات شهري كيش منتشر شده، آمده است: جهت مساعدت هر چه بيشتر به شهروندان حفاري انشعاب آب و برق قطعات مسكوني تنها از 15 اسفندماه سال جاري تا 15 فروردين ماه سال 88 و به مدت يك ماه متوقف خواهد شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم بهمن 1387ساعت 13:59  توسط کیشوند کیش | 
گزارشي از نمايشگاه ITEX كيش؛
*متولي فن‌آوري اطلاعات كشور حضور ندارد
*حضور سازمان‌هاي دولتي و خصوصي كمرنگ است

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران ( ایسنا ) : نمايشگاه فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات (آيتكس) كيش كه قرار بود دستاوردهاي 30 ساله جمهوري اسلامي ايران در حوزه ICT در آن به نمايش گذاشته شود، بدون حضور وزارت ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات در حال برگزاري است.

به گزارش خبرنگار سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين نمايشگاه كه به گفته مسوولان برگزاري آن فرصت مناسبي براي عرضه‌ قابليت‌ها، توانمندي‌ها و دستاوردهاي شركت‌ها در اين حوزه محسوب مي‌شود، جاي خالي بسياري از سازمان‌هاي دولتي بويژه وزارت ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات و شركت‌هاي زيرمجموعه‌اش به چشم مي‌خورد.

مسوولان مربوطه در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا درباره دليل حضور كمرنگ نهادهاي دولتي بويژه وزارت ICT گفت: با وجود تاكيد و صحبت‌هايي كه با مسوولان مخابراتي درباره حضورشان در اين نمايشگاه داشتيم متاسفانه در نمايشگاه حاضر نيستند.

شركت‌هاي خارجي نيز حضور چشمگيري در اين نمايشگاه ندارند و مسوولان مربوطه اميدوارند در سال‌هاي بعدي با مذاكراتي كه انجام خواهد شد تعداد شركت‌هاي خارجي افزايش يابد.

بي‌نظمي در برگزاري مراسم افتتاحيه نمايشگاه، حضور نداشتن مسوولان از وزارت ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات در اين مراسم، وجود غرفه‌هاي خالي، حضور شركت‌ها در بخشهاي محدود علي‌رغم اينكه بخش‌هاي مختلف از جمله دولت الكترونيكي، صنايع مخابرات، اينترنت، تلفن همراه، رايانه، نرم‌افزار و سخت‌افزار براي اين نمايشگاه اعلام شده بود، آنتن‌دهي نامناسب تلفن همراه و معمولي بودن تعداد بازديدكنندگان از نمايشگاهي كه ماهيتا مي‌توانست جذابيت بسياري داشته باشد از ديگر نكات قابل ذكر در سه روز نخست نمايشگاه به شمار مي‌رود كه به گفته مسوولان نخستين تجربه بودن نمايشگاه توجيهي براي وجود اين مسايل بوده و طبيعتا آيتكس داراي كاستي‌هايي نيز است.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم بهمن 1387ساعت 11:24  توسط کیشوند کیش | 
 

لطفا این لینک را بخوانید : اگه بشه چی میشه ؟! اگه بشه !؟ 

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم بهمن 1387ساعت 10:49  توسط کیشوند کیش | 
 

منبع : روزنامه اقتصاد کیش

اخبار مرتبط با موضوع


همه چیز درباره IPTV

تماشای برنامه های تلویزیونی,پخش برنامه های تلویزیونی,دستگاه ضبط و پخش,برنامه های تلویزیونی,تلویزیون های خانگی,روزنامه های انلاین,صفحه نمایش رایانه,به صورت بلادرنگ,برنامه های HD,ضبط و پخش,تماشای تلویزیون,شبکه تلویزیونی,تماشای برنامه,امواج رادیویی,صفحه نمایش,روزنامه ها,دستگاه ضبط,برنامه ها,پخش dvd,تلویزیون,اینترنتی,بارگذاری,رادیویی,ماهواره,اینترنت,کاربران,رایانه,انلاین,دسترسی,دستگاه,پادکست,برنامه,انتقال,آمریکا,سرویس,امواج,ویدئو,ویدیو,دامنه,سریال,سیستم,شرکت,آسیا,شبکه,iptv,Port,سرعت,TiVo,کابل,rss,dvd,DVR,می,hd در ایده آل ترین تصور ممکن با استفاده از iptv هر کسی خواهد توانست هر برنامه ای از هر شبکه تلویزیونی در دنیا را در هر زمانی که خودش بخواهد تماشا کند
آینده تقریبا همه چیز به اینترنت مرتبط است؛ و در آینده، هیچ چیز هم بیشتر از تلویزیون به اینترنت بستگی نخواهد داشت. iptv یعنی این: تحویل برنامه های تلویزیونی به مصرف کننده از طریق اینترنت که روی صفحه تلویزیون دیده خواهد شد نه صفحه نمایش رایانه. 
هنوز مشخص نیست که iptv دقیقا چه ویژگی هایی خواهد داشت و وقتی که در تمام جهان فراگیر شود چطور عمل خواهد کرد. بگذارید توضیح بدهم.
بحث را با شرح تأثیری که اینترنت روی روزنامه ها و مجله ها گذاشت آغاز می کنم. روزنامه ها به خصوص از جنبه اقتصادی در برابر اینترنت آسیب پذیر هستند. وقتی یک روزنامه به صورت آنلاین عرضه شود هزینه کاغذ، چاپ، دکه فروش، واسطه، حمل و نقل، و بسیاری هزینه های دیگر حذف می شود. بنابراین نسخه اینترنتی روزنامه ها نسبت به نسخه چاپی آنها از قدرت رقابت بیشتری برخوردار هستند.
iptv دقیقا همین کار را در مورد پخش برنامه های تلویزیونی می کند و

منبع : اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم بهمن 1387ساعت 20:29  توسط کیشوند کیش | 
معاون دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مرگ و میر مرجان ها که در سواحل خلیج فارس به طور عام و در سواحل دیگر کشورهای عربی در سال جاری اتفاق افتاد، ناشی از گرم شدن زمین و افزایش دما در آب پیش بینی شده است.
محمد باقر نبوی اظهار داشت: غنی ترین و متنوع ترین اکوسیستم های دریایی در کل جهان اکوسیستم آب تنگ های مرجانی است که در طولانی مدت شکل گرفته و از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: استرس های وارد بر محیط، توسعه ساختمان سازی، آلودگی های نفتی و دمایی و استفاده از دستگاه های آب شیرین کن از مواردی است که به مرجان ها در جزیره کیش صدمه می زند.
معاون دریایی سازمان محیط زیست با اشاره به علل اصلی مرگ مرجان ها اظهار داشت: مهم ترین عامل در بروز مرگ و میر مرجان ها، افزایش دمای کره زمین است که تا حدودی در بروز این اتفاق موثر است.

وی در ادامه افزود: رسوب گذاری هایی که به دلیل ساخت و سازهای بی رویه در قشم و کیش انجام می شود تاثیر بسزایی در مرگ مرجان ها دارد و نیز در مناطق حاشیه ای و سواحل کشورهای عربی نظیر امارات، بحرین و سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس بی تاثیر در از بین رفتن آب تنگ ها نیست.
معاون دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه دستگاه های آب شیرین کن در جزایر قشم و کیش موجب بالا رفتن شوری آب و در نتیجه مرگ مرجان ها می شود، اظهار داشت: علاوه بر مرجان ها موجودات هم زیست با آنها مانند صدف ها، قارچ ها و ... نیز کاهش یافته اند.
منبع : آفتاب
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم بهمن 1387ساعت 20:18  توسط کیشوند کیش | 

مسوول نمايندگي شيلات درجزيره كيش گفت: عليرغم تداوم شكوفايي جلبكي كشند قرمز در خليج‌فارس، مصرف هرگونه ماهي در جزيره كيش مشكلي ندارد.

آيت‌الله خدايي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: كشند قرمز بر خاصيت آبزيان مصرفي آبهاي اطراف جزيره كيش تاثيري نداشته و مردم با خيالي آسوده مي‌توانند ماهي مصرف كنند.

وي با اشاره به جريان آب دريا در اطراف جزيره كيش افزود: بادخيز بودن و جريان آب سبب مي‌شود، ماهي‌ها و آبزيان به راحتي از محل كشند قرمز به مناطق مختلف دريا به سهولت حركت كنند.

خدايي با بيان آنكه سالانه به طور متوسط هزار و ‪ ۲۰۰‬تن ماهي توسط صيادان ساكن جزيره كيش در خليج فارس صيد مي‌شود، افزود: حدود ‪ ۴۰۰‬تن آن به سرزمين اصلي ارسال مي‌شود و مابقي در جزيره كيش به مصرف مي‌رسد.

وي تعداد صيادان جزيره كيش را بيش‌از ‪ ۳۵۰‬نفر اعلام كرد و گفت: اين تعداد صياد با ‪ ۱۵‬فروند لنج و بيش‌از ‪ ۷۰‬فروند قايق ماهيگيري تا ‪ ۷۰‬مايلي جزيره اقدام به صيد مي‌كنند.

مسوول نمايندگي شيلات در جزيره كيش با اشاره به سابقه فعاليت شيلات در جزيره كيش، افزود: نمايندگي شيلات از دو سال پيش فعاليت خود را در كيش آغاز كرده است و براي حفظ ذخاير آبزيان در اطراف جزيره تمام صيادان بايد بر اساس مجوزهاي شيلات نسبت به صيد ماهي اقدام كنند.

وي شير ماهي، شهري ، گيش ماهيان، جت و ياكوتر، هامور، سرخو، تن ماهي و كوسه را از جمله ماهيان اطراف جزيره كيش اعلام كرد كه روزانه توسط صيادان صيد مي‌شوند.

+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم بهمن 1387ساعت 20:5  توسط کیشوند کیش | 
http://www.itexfestival.com/images/index09.jpg

از وبلاگ خبرنامه دانشجویی شریف : نخستين نمايشگاه ITEX کيش که قرار بود جايگزين الکامپ و مبداء حرکت فناوري در ايران باشد، با بي نظمي تمام افتتاح شد.به گزارش خبرنگار اعزامي ايلنا به کيش، اولين نمايشگاه فناوري اطلاعات و ارتباطات ITEX کيش روز گذشته در حالي افتتاح شد که مددي رئيس منطقه آزاد کيش در سخنراني خود به دليل بي‌‏نظمي‌‏ها و بي‌‏برنامگي‌‏هاي موجود از حضار عذر خواهي کرد.نمايشگاه فناوري اطلاعات ايتکس تحت عنوان نمايشگاه دستاوردهاي 30 ساله جمهوري اسلامي ايران در حوزه ICT برگزارشد اما چنان که بايد نه تنها مناسب ظاهر نشد، بلکه تعداد کم شرکت‌‏کننده‌‏ها تنها در يک سالن بزرگ آنقدر حقير به نظر مي‌‏رسد که در شأن کشور نيست.

نمايشگاهي که در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات برگزار مي‌‏شود به سبب تغييرات گسترده در بازار اين فناوري بايد تفاوت‌‏هايي نيز با ديگر نمايشگاه‌‏ها داشته باشد ولي نمايشگاه ITEX تاکنون نه تنها نسبت به نمايشگاه‌‏هايي از اين دست کمتر ظاهر شد بلکه در حد يک نمايشگاه مناسب عادي هم نبود.
بايد توجه داشت که نمايشگاه، خود يک رسانه است که آخرين اخبار و رويدادهاي يک حوزه از دانش و بازار را ارائه مي‌‏نمايد. بنابراين تابع محتواي خويش است، ولي با اين وضع برگزاري بايد گفت که صنعت نمايشگاهي IT در کشور ما رو به افول است! .

از مشاهده افتتاحيه اين نمايشگاه‌ به نکات ضعف ساختاري و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم بهمن 1387ساعت 13:44  توسط کیشوند کیش | 

در تازه‌ترين خبرهاي سازمان منطقه‌آزاد كيش؛ ساخت مجموعه هتلي با 10 هزار تخت گنجانده شده‌است. برخي كارشناسان ساخت چنين هتلي را موجب شگفتي دانسته و اجراي چنين سرمايه‌گذاري وسيعي را موكول به داشتن متولي دولتي مي‌دانند.


كيش

 
خبرگزاري میراث فرهنگی و گردشگری : ساخت مجموعه هتل‌هايي با 10 هزار تخت در جزيره زيباي كيش ازجمله طرح‌هايي است كه به‌تازگي در ليست برنامه‌هاي رونق گردشگري در اين منطقه آزاد وارد شده است.
درحال حاضر جزيره زيباي كيش از 9 هزار و 730 تخت براي اقامت گردشگران برخوردار بوده و سرمايه‌گذاران بسياري در كشور به همراه برخي سرمايه‌گذاران خارجي براي افزودن تعداد اين تخت‌ها؛ علاقه‌مند به ساخت هتل در اين جزيره هستند.
با اين وجود طرح ساخت هتل 10 هزار تخت‌خوابي در شرايطي انجام مي‌ِ‌‌شود كه درحال حاضر بزرگترين هتل‌هاي كيش در حدود 300 تخت دارند و بسياري از كارشناسان صنعت هتل‌سازي و گردشگري طرج ياد شده را از عجايب برنامه‌هاي جزيره كيش مي‌دانند.
 مجتبي قرائيان؛ يكي از سرمايه‌گذاران ايراني در صنعت گردشگري؛‏ ساخت چنين مجموعه‌اي را تعجب‌آور عنوان


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم بهمن 1387ساعت 12:41  توسط کیشوند کیش | 

معاون محيط زيست دريايي سازمان حفاظت محيط زيست از تشكيل كميته ملي تخصصي مقابله با كشند قرمز در كشور خبر داد و گفت: اولين جلسه اين كميته 19 بهمن ماه سال جاري با حضور دستگاه‌هاي ذيربط براي اتخاذ تصميم‌هاي اجرايي براي مقابله با اين پديده تشكيل مي‌شود.

به گزارش ايسنا، دكتر نبوي روز شنبه در نشست خبري كه در خصوص مقابله با پديده كشند قرمز در سواحل جنوبي ايران تشكيل شد با اشاره به اينكه 90 درصد توليدات اوليه درياها توسط فيتوپلانكتون‌ها صورت مي‌گيرد افزود: آمارها نشان مي‌دهد سه تا پنج سال طول مي‌كشد كه آب خليج فارس يك بار گردش كرده و از تنگه هرمز خارج شود.

وي با اشاره به دو اثر عمده كاهش اكسيژن و ترشح سموم توسط كشند قرمز افزود: بوي تعفن ناشي از مرگ و مير آبزيان در كنار ايجاد مشكلات براي آب شيرين‌كن‌ها و غيره از جمله مسائل و مشكلات كشند قرمز بوده است.

معاون محيط زيست دريايي سازمان حفاظت محيط زيست با اشاره به اينكه گونه‌اي كه هم اكنون در سواحل جنوبي كشور بلوم كرده است «ككلودينيوم» بوده است افزود: بلوم اين جلبك موجب تعطيلي فعاليت‌هاي صيادي براي مدتي در سواحل جنوبي شد. از سوي ديگر بررسي‌هاي انجام شده نشان مي‌دهد اين گونه از «بحر كان» تا «سواحل جاسك» در هرمزگان بلوم داشته است كه بيشترين بلوم اين گونه در اطراف جزاير هرمز و قشم گزارش شده است.

وي با خسارات بلوم اين گونه در سواحل ساير كشورهاي حاشيه خليج‌فارس اشاره كرد و گفت: بر اساس آمار ارائه شده توسط كشورهاي حاشيه‌اي حدود 70 تن مرگ و مير ماهي در كشور عمان و حدود 600 تن در سواحل امارات گزارش شده است اما هنوز آمار رسمي از سوي سازمان شيلات كشور در خصوص تعداد مرگ و مير آبزيان در سواحل جنوبي ايران اعلام نشده كه اميدواريم در جلسه 19 بهمن ماه اين آمار در اختيار سازمان حفاظت محيط زيست قرار گيرد.

معاون محيط زيست دريايي سازمان حفاظت محيط زيست با اشاره به اينكه گونه بلوم كرده طي سالهاي 1996 تا 2006 ميلادي در آبهاي كره بلوم داشته است گفت: آمارها

منبع: تابناک 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم بهمن 1387ساعت 12:0  توسط کیشوند کیش | 

مردم جزيره كيش با امضاي طوماري با عنوان دكتر محمود احمدي نژاد رييس جمهوري اسلامي ايران، از فسخ قرارداد اقتصادي و اجتماعي گل شرق توسط سازمان منطقه آزاد كيش حمايت كردند.

به گزارش ایرنا، در بخشي از متن اين طومار آمده است: بيش از شش سال از امضاي اين قرارداد گذشته و مجريان گل شرق جزتخريب محيط زيست و جابه‌جايي مكرر خاك، عمل ديگري روي اين زمين انجام ندادند و به جز ضرر و زيان اين قرارداد عايدي ديگري براي كيش نداشته است.

در پي عدم اجراي پروژه گل شرق نماينده ولي‌فقيه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس درخطبه‌هاي نمازجمعه بااشاره به فروش زمين به متوليان خارجي طرح گل شرق در هفت سال پيش در كيش افزود: دو ميليون و ‪ ۱۰۰‬هزارمتر مربع زمين در كيش به شركت خارجي متولي طرح گل‌شرق با هدف سرمايه‌گذاري واگذارشده و تاكنون هيچ عملياتي بر روي اين زمين صورت نگرفته است.

آيت‌الله غلامعلي نعيم‌آبادي خطاب به مسوولان استان هرمزگان بيان كرد: در صورتي كه توانايي و جرات مبارزه با زمين خواران را نداريد از سمت‌هاي خود استعفا كنيد.

امام جمعه بندرعباس در گفت وگو با خبرنگارايرنا


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم بهمن 1387ساعت 9:53  توسط کیشوند کیش | 

به منظور ارائه خدمات و تسهيلات هر چه بيشتر به مسافران و گردشگران نوروزي، ورود خودرو به جزيره كيش از 25 اسفندماه سال جاري لغايت 20 فروردين ماه سال 88 محدود خواهد شد.

به گزارش اداره كل امور فرهنگي و روابط عمومي سازمان منطقه آزاد کیش، در اطلاعيه اين سازمان آمده است با توجه به قانون منطقه آزاد و ضوابط تردد خودرو و نيز ظرفيت محدود جزيره كيش براي تردد خودروهاي سواري، ورود خودرو از سرزمين اصلي به اين جزيره مرجاني در تعطيلات نوروزي مجاز نيست.در اين اطلاعيه ضمن تقدير و تشكر از مسافران و گردشگراني كه جزيره زيباي كيش را براي تعطيلات نوروزي انتخاب كرده اند آمده است: كساني كه قصد دارند با خودروي شخصي وارد كيش شوند مي توانند خودروي خود را در بنادر منتهي به جزيره كيش از جمله بندر لنگه، بندر چارك و بندر آفتاب در محل هاي از قبل تعيين شده پارك نمايند و سپس با شناورها و اتوبوس هاي دريايي عازم كيش شوند.در بخش ديگري از اين اطلاعيه آمده است: وسايط نقليه عمومي براي جابه جايي مسافران و گردشگران در سطح جزيره كيش پيش بيني و تأمين شده است.در اين اطلاعيه براي بستگان بازاريان، كسبه و كاركنان كه در جزيره كيش ساكن هستند و قصد دارند با خودرو به جزيره سفر كنند نيز تسهيلاتي در نظر گرفته شده است كه جزئيات و شرايط آن متعاقباً اعلام خواهد شد.در اين اطلاعيه هدف از اجراي اين محدوديت به منظور حفظ آرامش ساكنين و گردشگران كه قصد دارند شهر بدون آلودگي صوتي و ترافيكي و عاري از هر گونه آلايندگي را تجربه كنند اعلام شده است.

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم بهمن 1387ساعت 18:49  توسط کیشوند کیش | 

منبع : روزنامه اقتصاد کیش

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم بهمن 1387ساعت 18:30  توسط کیشوند کیش | 
 

منبع : روزنامه اقتصاد کیش

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم بهمن 1387ساعت 11:59  توسط کیشوند کیش | 

پژوهشگران توصيه مي‌كنند: بعد از اين هرگاه خواستيد سوار هواپيما شويد صندلي كنار پنجره را براي مشاهده منظره بيرون انتخاب نكنيد؛ چرا كه بر اساس يك پژوهش جديد نشستن كنار پنجره هواپيما باعث افزايش تشكيل لخته‌هاي خوني مي‌شود.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ایسنا، بر اساس نتايج اين پژوهش، نشستن در كنار پنجره مي‌تواند احتمال بروز ترومبوس عميق سياهرگي را در مسافران هواپيما افزايش دهد. محققان مركز پزشكي دانشگاه ليدن در هلند اين پژوهش را انجام داده‌ و نتايج تحقيقات خود را در مجله هماتولوژي منتشر كرده‌اند.

به گفته محققان؛ احتمال تشكيل لخته‌هاي خوني كشنده و خطرناك در رگهاي خوني مسافراني كه كنار پنجره هواپيما مي‌نشينند تا دو برابر افزايش مي‌يابد.

تحقيق جديد هم چنين نشان داد: درواقع اين خطرات براي مسافران چاق بسيار بيشتر است؛ به طوري كه احتمال تشكيل لخته‌هاي خوني در اين افراد در شرايط فوق تا شش برابر افزايش پيدا مي‌كند.

محققان مي‌گويند؛ يكي از دلايلي كه مسافران صندلي كنار پنجره را در هواپيما ترجيح مي‌دهند اين است كه با تكيه دادن به پنجره مخصوصا در سفرهاي طولاني راحت‌تر مي‌توانند بخوابند. اما بايد دانست كه لخته‌هاي DVT (ترومبوس وريدي) اگر از طريق جريان خون مسافر جا به جا شده و به ريه‌ها برسد مي‌تواند باعث مرگ فرد شود.

لازم به تذكر است كه اين خطر در مورد صندلي‌هاي رديف وسط وجود ندارد.

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم بهمن 1387ساعت 10:50  توسط کیشوند کیش | 

همزمان با سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات ( آیتکس 2009 ) آغاز بکار کرد.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، در این نمایشگاه که تا 15 بهمن ادامه دارد بیش از 75 شرکت داخلی و خارجی از جمله شبکه های مختلف صدا و سیما و بخش های مختلف فنی رسانه ملی ، آخرین دستاوردهای خود را در زمینه های ارتباطات ، ماهواره ، رایانه ، سیستم های هوشمند ، نرم افزار و سخت افزار و گسترش خطوط ارتباطی عرضه کرده اند.

مدیرکل فناوری اطلاعات سازمان صداو سیما گفت : با توجه به گستردگی سازمان صدا و سیما از تولید محتوا گرفته تا سیگنال رسانی و همچنین پخش آن ، این سازمان در حوزه های مختلف دستاوردهای مختلفی داشته و حرکت خود را به سمت دیجیتال سازی ، تجهیزات و برنامه های آن آغاز کرده است.

عسگری افزود : از لحاظ تولید محتوا امروزه سیستمهای استودیوی مجازی و اداری ، کاملا در داخل کشور بومی سازی شده است و امتیازات زیادی نسبت به مشابه خارجی دارد.

مدیرکل فناوری اطلاعات سازمان صداو سیما گفت : از نظر

گزارش تصویری


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم بهمن 1387ساعت 9:37  توسط کیشوند کیش | 
این موجود دریائی کوچک، بصورت رازی در طبیعت درآمده. این مخلوق که بنام علمی Turritopsis Nutricula مشهور است پس از رشد و رسیدن به دوران بلوغ و پس از تولید مثل قادر است بنحوی اعجاب آور خود را جوان کند و زندگی دوباره ای را از سر گیرد. این پدیده که از خانواده "ژله ماهی" هاست (Jellyfish) جانوری است بسیار کوچک و ظریف که اندازه آن از نیم سانتی متر تجاوز نمی کند.

روزنامه تلگرافکه در روز ٢٨ ژانویه اقدام به انتشار مطلب فوق نموده از قول دکتر ماریا هیگ لیتا (Maria Higlietta) می نویسد، "ما شاهد یک هجوم خاموش توسط این موجود دریائی در سراسر جهانیم." دلیل این امر هم روشن است، این ماهی هرگز نمی میرد.تلگراف در گزارش خود می نویسد که مطالعات بسیاری در حال حاضر بر روی این مخلوق کوچک متمرکز شده که ببینند این ژله ماهی چگونه می تواند پروسه پیر شدن خود را بنحوی نامتناهی معکوس کند.

صرف نظر از شگفتی که با خواندن این مطلب به انسان دست می دهد با خود فکر می کنیم که اگر قرار بود بطور طبیعی و یا حتی تصنعی انسان از چنین مکانیزمی استفاده کند و دائم خود را جوان کند دنیا چه شکلی بخود می گرفت. آیا جهانی که در آن انسان ها فقط متولد شوند و دیگر هرگز به مرگ طبیعی نمیرند، جهانی شادتر و زیباتر خواهد بود و یا انفجار جمعیت، رقابت بر سر منابع اولیه و غذا به گسترده تر شدن خشونت و کشتارهای عظیم و فاجعه آمیز منجر خواهد شد؟

کتاب رکوردهای گینس (١٩٩٣) (Guinness Book of Records) با اتکاء
به تحقیقات انجام شده توسط جمعیت شناسان، تعداد انسانهائی که در حد فاصل سالهای ۴٠٠٠٠ (چهل هزار) قبل از میلاد مسیح تا سال ١٩٩٠ بدنیا آمده اند را نزدیک به ۶٠ میلیارد تخمین می زند. تعداد انسانهای متولد شده بر روی کره زمین از بدو پیدایش تا قبل از کشف کشاورزی توسط بشر نمی تواند رقم قابل ملاحظه ای باشد.

بطور مثال در سال ٢٠٠٠ قبل از میلاد، تعداد کل انسانهای روی زمین ٣٠ میلیون و در سال اول میلاد مسیح ٢٠٠ میلیوننفر برآورد شده است. باین ترتیب می توان درک کرد که با توجه به کوتاه بودن عمر بشر بر روی زمین (حدود سه میلیون سال) در مقایسه با عمر کره زمین که در حدود ۵/۴ میلیارد سالبرآورد می شود تعداد کل انسان های ظاهر شده بر روی زمین نمی تواند به میزان چشمگیری بیش از ۶٠ میلیارد بوده باشد که از آن تعداد حدود ١٠ درصد آنها هم اکنون زنده هستند.

اما اگر قرار بود حتی همین تعداد یعنی ۶٠ میلیارد نفر برای همیشه زنده بمانند و به حیات ابدی ادامه دهند جهان چه شکلی بخود می گرفت؟ آیا با پیشرفت علم و تکنولوژی ممکنست بشر در آینده بسیار دور (فرضا یک میلیون سال بعد) موفق به دست یافتن به حیات جاوید شود؟ در آن صورت ممکنست برای جلوگیری از بحران، از تولد انسانهای جدید جلوگیری بعمل آید؟
+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم بهمن 1387ساعت 1:33  توسط کیشوند کیش | 
تداوم ماندگاري پديده كشند قرمز در آبهاي اطراف جزيره كيش سبب كاهش فعاليت دستگاه‌هاي آب شيرين كن شده لذا مردم و گردشگران داخلي و خارجي بايد درمصرف آب نهايت صرفه جويي را بكنند.
 سعيد دزفولي،پنجشنبه درگفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: در مجموع پديده كشند قرمز ظرفيت توليد دستگاه‌هاي آب شيرين كن جزيره كيش را يك سوم كاهش داده است. وي بيان كرد: شكوفايي جلبكي در آبهاي اطراف جزيره كيش سبب شده توليد آب شيرين در جزيره كيش يك سوم كاهش يابد و براي گذر از اين شرايط بايد نهايت صرفه جويي در مصرف آب به عمل آيد. دزفولي با بيان آنكه برخي از دستگاه‌هاي آب شيرين كن نمي‌تواند در اين شرايط آب مورد نياز مصرف را شيرين كنند، افزود: به همين منظور اين شركت درصدد است يك دستگاه آب شيرين كن تقطيري با ظرفيت چهار هزار ليتر را وارد مدار كند. به گفته وي، از آنجا كه آب شيرين كن‌هاي تقطيري در مرحله نخست، آب دريا را بخار مي‌كند و پس از سرد شدن بخار، نمك حامل آن جداسازي مي‌شود لذا در شرايط فعلي استفاده از آب شيرين كن‌هاي تقطيري بسيار مناسب هستند. ورود پساب‌هاي صنعتي وفاضلاب از دلايل شكوفايي فيتوپلانكتون‌ها و بروز پديده طبيعي كشند قرمز در آبهاي خليج فارس اعلام شده و رهاسازي پساب‌هاي حوضچه‌هاي پرورش ماهي و ميگو، آلودگي‌هاي نفتي و آب توازن شناورها نيز از ديگر دلايل ازدياد مواد مغذي در آب درياها و توليد و تكثير كشند قرمز است.
+ نوشته شده در  جمعه یازدهم بهمن 1387ساعت 20:38  توسط کیشوند کیش | 

 

این هفته چند روزی مسافرت بودم، جزیره زیبای کیش!

تصمیم داشتم پست جدید وبلاگم را به سفرم و عکسهایی که گرفته بودم اختصاص بدم ولی...!

 

روز بعد از بازگشت از کیش... صبح از خواب بیدار شدم و با همه ی خستگی و کم خوابی ام از این چند روز سفر و پاساژ گردی و تأخیر پرواز و معطلی 3 ساعته در فرودگاه موقع برگشت، ولی حس کردم چقدر روحیه ام بهتر شده و چه انرژی مثبتی از اون آب و هوای پاک، طبیعت زیبا و دریای آبی گرفتم.

با همین انرژی مثبت و روحیه ی عالی آماده شدم که برم کلاس، رفتم تو خیابون و ازاینکه دوباره به جای تویوتا کمری باید سوار تاکسی پیکان و اتوبوس بشم دپرس شدم! خلاصه سوار یه اتوبوس شلوغ شدم و وقتی به مقصد رسیدم و دست کردم توی کیفم متوجه شدم دو تا گوشی هایم نیست...!!!

دوستم که با من بود فقط من رو گرفته بود که مثل تو فیلم ها غش نکنم... من هم با بهت و حیرت به جیب باز شده ی کیفم نگاه می کردم و به این فکر می کردم که چطور در یک لحظه خوشی و شادی آدم به ناراحتی و استرس تبدیل می شه و کلی خانوم دزده رو لعنت کردم.

همان شب همه ی اعضای خانواده ام بهم دلداری می دادند و چند نفر هم به منظور خرید گوشی جدید برای من اعلام آمادگی کردند! ولی برای من ارزش مالی و مدل گوشی هایم مهم نبود چون یکی از اونا رو نزدیک 2 سال پیش خریده بودم و با اینکه قدیمی شده بود ولی کلی باهاش خاطرات قشنگ داشتم به علاوه کلی اس ام اس های تکرار نا شدنی!

گوشی دیگر از دست رفته ام هم شب قبل از سرقت یعنی همان شبی که از کیش برگشتم، برادرم برایم خرید و با کلی ذوق و شوق بهم داد، یه گوشی جدید و خوشگل که هنوز جعبه ی خالی اش نوی نو روی میزمه و هربار چشمم بهش می خوره اشکم در می یاد!

به این ترتیب یه دزد بد جنس کلی از خاطرات خوب منو با خودش برد و یه روز قشنگم را خراب کرد و درعوضش یه خاطره ی بد و یه ضررمالی برایم به جا گذاشت.

 

پا نوشت:

۱.مایه خوشدلی آنجاست که دلدار آنجاست...

۲.به گوشی عزیزم: باید تو رو پیدا کنم    شاید هنوزم دیر نیست...

توجه:از دوستانی که شماره من رو دارند خواهش می کنم برام یه پیامک با نامشان بدهند، چون هیچ شماره ای را حفظ نکردم!

منبع : وبلاگ خط و نشون

+ نوشته شده در  جمعه یازدهم بهمن 1387ساعت 12:47  توسط کیشوند کیش | 
هم‏اکنون مناطق وسيعي از برخي سواحل به رنگ قرمز درآمده و بوي تعفن اين سواحل را فرا گرفته و اجساد ماهيان از مناظر عادي اين روزها شده است.


به گزارش خبرنگار «تابناک»، موضوع «کشند قرمز» جلبکي که حدود سه ماه پيش نظر متخصصان را به خود جلب کرده بود، به جاي آن‌که حساسيت مسئولان را بيش از پيش کند، به موضوعي عادي تبديل شده و متأسفانه کار جدي براي آن انجام نگرفته است.

بنا بر دانسته‏هاي علمي، موج جلبکي بر اثر تغيير وضعيت محيط دريا و افزايش درجه حرارت تشديد شده و تأثير ژلاتيني آن بر برانشه‏هاي آبزيان، موجب خفگي آنها مي‏شود كه متأسفانه تاکنون راهکار کارسازي براي برخورد با اين پديده ناخوشايند ارايه نشده و ابعاد گسترش اين پديده در محيط زيست دريا، يکي از مشکلات اساسي در چگونگي برخورد با آن است.

گزارش خبرنگار «تابناک» همچنين مي‏افزايد: هم‏اکنون مناطق وسيعي از برخي سواحل به رنگ قرمز درآمده و بوي تعفن اين سواحل را فرا گرفته و اجساد ماهيان از مناظر عادي اين روزها شده است.


اين ميهمان ناخوانده که سرچشمه حضور آن تاکنون مشخص نشده است، در سواحل بندرعباس، قشم، عسلويه آشکارا ديده مي‏شود.
پديده مزبور، علاوه بر درياچه‏هاي پرورش ماهي و ميگو در منطقه «گوارت» و حتي خوزستان را نيز تهديد مي‏کند.

يادآور مي‌شود، اين پديده که در گذشته، يکي از سواحل کشور چين را نيز متأثر کرده بود، خسارتي معادل 250 ميليون دلار به دنبال داشت و بنابراين، جا دارد که مسئولان مربوطه با عزمي ملي و استفاده از تجارب، به ويژه کشور چين، بدون از دست دادن وقت و پيش از اين که اين پديده گسترش بيشتري يابد، به مبارزه با آن بپردازند؛ چرا که بديهي است، بي‏توجهي بيشتر به مبارزه با اين پديده، اثرات مخربي بر اقتصاد محلي و زندگي مردم آن منطقه خواهد داشت.
+ نوشته شده در  جمعه یازدهم بهمن 1387ساعت 12:5  توسط کیشوند کیش | 

ظهر امروز، يك هواپيماي ديگر در فرودگاه مهرآباد دچار سانحه شد.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، پرواز شماره 1017 عسلويه ـ تهران كه طبق برنامه در ساعت ده صبح فرودگاه بين‌الملي «خليج فارس» را به مقصد تهران ترك كرد، هنگام فرود در فرودگاه مهرآباد با تركيدگي دو لاستيك روبه‌رو شد كه با مهارت خلبان عمويي، هواپيماي «ايرباس 310» با تكان‌هاي شديد در انتهاي باند ايستاد.
به دنبال تكان‌هاي شديد به وجود آمده، وحشت زيادي در ميان مسافران پديد آمد.

بنا بر اين گزارش، تعدادي از مديران عالي‌رتبه شركت‌هاي نفت و گاز منطقه نيز در اين پرواز بودند و اين سانحه هيچ خسارت جاني در پي نداشت.

گفتني است، چندي پيش نيز يك هواپيماي فوكر مسير اردبيل ـ تهران به علت نقص فني در لاستيك‌ها دچار سانحه شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم بهمن 1387ساعت 12:0  توسط کیشوند کیش | 
رييس مجلس شوراي اسلامي گفت : دولت امارات بايد بداند مطالبه مجلس نسبت به رفتار آنها نسبت به ايرانياني که وارد اين کشور مي شوند با وجود حجم بالاي مبادلات دو کشور جدي است و اگر رفتار خود را اصلاح نکنند حتما مجلس برخورد بعدي را انجام خواهد داد.

به گزارش خبرنگارپارلماني ایرنا ،‌" علي لاريجاني " روز چهارشنبه در پاسخ به تذکر نماينده فريدونکنار در خصوص نحوه راي گيري درباره پاسخ وزرا به سوال نمايندگان ، توضيحاتي را در باره شيوه جديد طرح سوال و راي گيري درباره آن ارايه داد .

"مقداد نجف زاده"در تذکر خود گفت: ما ديروز با رايي که داديم بنا داشتيم به حرکتي که امارات انجام داده، ‌اعتراض کنيم اما الان توپ را به دروازه خودي زده ايم و به وزير خارجه خودمان اعتراض کرده ايم.
لاريجاني درپاسخ به اين تذکر گفت : از محتواي مطالبي که ديروز نمايندگان مطرح کردند ،‌ کاملا روشن است و بيش از اينکه به وزارت خارجه بازگردد، اعتراض به رفتار امارات است .
وي افزود: مجلس با راي خود نشان داد راجع به اين رفتار ها سوال جدي از امارات دارد و اگر رفتارخود را اصلاح نکنند حتما مجلس برخورد بعدي را انجام خواهد داد .

نمايندگان نيز با گفتن احسنت ، احسنت ،‌ سخنان لاريجاني را تاييد کردند .
+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم بهمن 1387ساعت 3:21  توسط کیشوند کیش | 

گویا فقط خودروهای تولید کشور آلمان فقط به صرفه است که توسط اشخاص ترخیص شده و وارد کشور شوند .

اگر شما هم جزو اشخاصی هستید که وسوسه شده اید خودتان نسبت به وارد کردن خودرو به داخل کشور جهت استفاده شخصی اقدام کنید - اگر خودرو مورد نظرتان بنز و بی ام و  -  است تردید نکنید.

روال کار هم اینست که با ثبت سفارش در کیش و یا کشورهای حوزه خلیج فارس خودرو به گمرک کیش منتقل شده و ترخیص می شود.

اگر امکان این را دارید که با سفر به کشورهای اصلی و یا نماینگی های اصلی آنها در خاورمیانه اقدام کرده خودرو را به گمرک کیش منتقل و ترخیص کنید خیلی به نفعتان خواهد بود و  گر نه با افزایش واسطه ها قیمت خودرو به قیمت نمایندگیهای داخل ایران نزدیک شده و به صرفه نخواهد بود .

خودروهای ساخت کشورهای دیگر هم ، اصلا به صرفه نیست که خودتان ترخیص کنید چون دقیقا به همان قیمت که برایتان تمام میشود ، در داخل ایران در حال فروش هست مثل تویوتا و هیوندایی و نیسان .. 

در جزیره کیش هم فقط به صورت رسمی شرکت تویوتا نمایندگی دارد که قیمت خودروها با کارخانه تولید کننده یا قیمتهای مصوب کارخانه ثبت در اینترنت تفاوت فاحشی دارد به عبارت دیگر به اسم خدمات پس از فروش و گارانتی قیمت خودرو هایشان در کیش بالاست و سایر مارکهای خودرو در کیش نمایندگی فروش خودرو ندارند و شما اگر قصد خرید سایر خودروها را داشتید خود باید خودرو را وارد گمرک جزیره کنید و یا از نمایشگاهها و بنگاه های معاملات خودرو و یا واسطه ها درخواست وارد کردن خودرو را داشته باشید . 

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم بهمن 1387ساعت 13:49  توسط کیشوند کیش | 

مديرتالار بورس منطقه‌اي كيش خبر داد:
صدور مجوز6 كارگزاري جديد

تالار بورس كيش با توجه به عمر حدودا سه ساله خود در هشت ماهه ابتداي سال جاري حجم معاملاتي 4 ميليارد دلار را در خود جاي داده است.

به گزارش ایسنا، حسين الله دادي ـ مدير تالار بورس منطقه‌اي كيش ـ در حاشيه‌ دومين نمايشگاه سرمايه‌گذاري در كيش در جمع خبرنگاران با بيان اين مطلب گفت: با توجه به ارزش معاملات40 تريليون ريالي، تالار كيش بعد از تهران رتبه نخست معاملاتي را از بين تالارهاي منطقه‌اي به خود اختصاص داده است كه يكي از دلايل اصلي آن را هم مي‌توان مزاياي جزيره كيش عنوان كرد. وي با بيان اينكه مهم‌ترين مزيت معاملات در جزيره كيش، معافيت مالياتي 25 درصدي است توضيح داد: شركت‌هاي كارگزاري بابت سود و دستمزد خود از پرداخت اين ماليات معاف هستند كه اين مساله منجر به تشويق فعاليت بيشتر شركت‌هاي كارگزاري در تالار كيش مي‌شود.
مدير تالار بورس منطقه‌اي كيش درباره معافيت مالياتي و سود شركت‌هاي كارگزاري اظهار كرد: اين معافيت 25 درصد بوده كه سود شركت‌هاي كارگزاري را شامل مي‌شود كه تاكنون15 ساله بوده و پس از درخواست‌هاي مكرر و بررسي‌هاي انجام شده اين معافيت به 30 سال افزايش يافته است.
وي يكي ديگر از مزيت‌هاي معاملات در تالار كيش را معافيت 5/0 درصدي هزينه نقل و انتقال سهام عنوان كرد و افزود: با توجه به احراز شرايط موجود سهامداران مي‌توانند از معافيت 5/0 درصدي طبق ماده 13 قانون چگونگي اداره مناطق تجاري و صنعتي نقل و انتقال سهام برخوردار شوند.
وي اضافه كرد: شركت سرمايه‌گذاري كه در كيش تشكيل و فعاليت خود را از طريق كارگزاران انجام دهند و شعبه خود را در كيش و مجوز آن را از سازمان و منطقه آزاد كيش كسب كرده باشند مشمول استفاده از معافيت 5/0 درصدي هزينه نقل و انتقال مي‌شوند.
مدير تالار بورس منطقه‌اي كيش درباره تابلوي معاملات ارزي توضيح داد: در حال حاضر كارشناسان مربوطه از چند جهت اين طرح را پيش مي‌برند يكي اينكه بايد شركت بورس بين‌المللي در كيش تشكيل شود و شركت موجود در قالب شركتي كه داراي تابلوي ارزي بوده، قرار گيرد و شرايط خاص خود را احراز كند، در نهايت معاملات به صورت ارزي انجام مي‌گيرد.
الله دادي درباره حضور شركت‌هاي خارجي در تالار بورس اوراق بهادار كيش گفت: تاكنون از چند كشور مختلف پيشنهادهای حضور در تالار بورس كيش را داشته‌ايم كه پس از بررسي‌هاي انجام شده اين پيشنهادها در هيات دولت مطرح شده و در بحث مطالعاتي دولت باقي مانده است.
به گفته وي تاكنون از كشورهاي كنيا، ژاپن، كويت وامارات تقاضا براي سرمايه‌گذاري داشته‌ايم اما مذاكرات بي‌حاصل بوده است.
مدير تالار بورس كيش همچنين از صدور مجوز شش كارگزاري جديد در تالار كيش خبر داد و گفت: تعداد كارگزاري‌هاي كيش از18 به 25 كارگزاري رسيده است و همچنين در 10 ماهه امسال حدودا 315 كد براي جمعيت 25 هزار نفري كيش صادر شده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم بهمن 1387ساعت 12:16  توسط کیشوند کیش | 
یک فروند هواپیمای مسافربری ساعت 20/20 دیشب در فرودگاه مشهد دچار نقص فنی شد .

مدیرکل فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت : ترمزهای هواپیمای پرواز شماره 460 ایران ایر تهران - مشهد به محض فرود در انتهای باند این فرودگاه قفل کرد .


اسماعیلی افزود : نیروهای امدادی و آتش نشانی بلافاصله برای پیشگیری از حادثه وارد عمل شدند و هم اکنون(دیشب) در حال تعویض چرخ ها و جابجایی هواپیما از باند اصلی فرودگاه هستند .

وی گفت : خوشبختانه به 257 مسافر این هواپیما آسیبی نرسیده است و با تلاش ماموران امدادی به خارج از هواپیما هدایت شدند .
منبع : تابناک
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم بهمن 1387ساعت 10:16  توسط کیشوند کیش | 
به دلیل شکایت ایران از استفاده اعراب از نام جعلی خلیج عربی
همه ایرانی های امارات دیپورت می شوند
جهان ورزش – تا پایان فصل جاری همه بازیکنان ایرانی حاضر در لیگ های عربی دیپورت می شوند. این خبر عجیب است اما حقیقت دارد. بعد از شکایت ایران به خاطر استفاده اعراب از نام جعلی خلیج عربی در مسابقاتشان تیم های عربی دست به کار شدند تا به تلافی این حرکت بازیکنان ایرانی را اخراج کند. این مساله باعث شده رفته رفته بازیکنان ایرانی اخراج شوند و کار به جایی می رسد که احتمالا در فصل آینده هیچ بازیکن ایرانی ای در لیگ های عربی حضور پیدا نکنند. تا همین جای کار هم تمام بازیکنان ایرانی النصر امارات (عنایتی، نصرتی و معدنچی) و ایمان مبعلی، هافبک الوصل امارات از تیم هایشان اخراج شدند. آخرین اخراجی اما مربوط است به مهدی شیری. شیری که با النصر عربستان قرارداد بسته بود هفته گذشته به نحو عجیبی برگشت خورد. جالب آن که حتی شنیده می شود سران النصر دلیل این کار را هم به مدیر برنامه های شیری اعلام کرده اند. ماجرا گویا از این قرار است که سران تیم عربستانی به شیری گفته اند که دلیل فسخ این قرارداد شکایت ایران به خاطر استفاده از نام جعلی خلیج عربی است اما از او خواسته اند این خبر را جایی منتشر نکند. دلیلش هم این است که در صورت رسیدن این خبر به گوش AFC و بعد از آن فیفا به دلیل دخالت دادن مسائل سیاسی به فوتبال فوتبال عربستان به تعلیق در می آید. به همین دلیل سران النصر راضی شدند با پرداخت قرارداد شیری به او اجازه بدهند از این تیم برود.
این قضیه البته به همین چند بازیکن ایرانی ختم نمی شود. غیر از رسول خطیبی هم که به ایران آمد و دیروز قراردادش را با سپاهان ثبت کرده گفته می شود تا پایان فصل دیگر هیچ بازیکن ایرانی در امارات نمی ماند. یعنی تابستان امسال حتی اگر بازیکن ایرانی ای با یک تیم اماراتی قرارداد داشته باشد در لیست فروش قرار می گیرد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم بهمن 1387ساعت 6:28  توسط کیشوند کیش | 
مدیر گروه پژوهشی سازه و مواد پژوهشکده علوم و تکنولوژی زیر دریایی گفت: محققان پژوهشکده علوم و تکنولوژی دریا با طراحی و تولید "بویه" موفق به راه اندازی شبکه اندازه گیری مشخصه های دریایی در خلیج فارس و دریای خزر شدند.

سعید شعبانی در گفتگو با مهر یکی از مشکلات عمده در سواحل و سازه های دریایی را نبود اطلاعات کافی در زمینه مشخصه های دریایی چون هواشناسی، موج نگار شامل طول، جهت و ارتفاع موج دانست و گفت: این اطلاعات در کشور به صورت بسیار محدود وجود داشته است.

وی استفاده از تجهیزات اندازه گیری پارامترهای دریایی مانند "بویه" (Buoy) را از جمله راههای متداول و مطمئن برای حل این معضل ذکر کرد و افزود: "بویه" سازه ای است شناور که برای مقاصد گوناگون در روی آب دریاها، ‌اقیانوسها و رودخانه ها به کار می رود. این مقاصد شامل نشان دادن مکانهای خطرناک، مسیرهای دریایی مجاز و راهنمای دریایی، مقاصد هواشناسی و تحقیقات اقیانوس شناسی است. این بویه ها همچنین می توانند برای پهلوگیری کشتیها نیز به کار رود.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد: بر اساس پروژه های مصوب سازمان بنادر و کشتیرانی نمونه هایی از این بویه ها در این پژوهشکده طراحی و ساخته شد که نتایج مطلوب از این پروژه به دست آمد.

وی از ایجاد شبکه اندازه گیری مشخصه های دریایی در خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر خبر داد و تاکید کرد: با استفاده از بویه های ساخته شده در این پژوهشکده این شبکه در دریاهای کشور راه اندازی شد.

شعبانی به جزئیات این فناوری اشاره کرد و اظهار داشت: این سیستم متشکل از سنسورهای هواشناسی و موج نگاری است که پس از نصب در مکانهای مورد نظر، شروع به اندازه گیری پارامترهای مورد نظر می کنند و اطلاعات را به ایستگاه پردازشگر مرکزی ارسال می کند. با استفاده از این اطلاعات می توان وضعیت دریاها را به صورت Online مونیتور کرد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم بهمن 1387ساعت 4:55  توسط کیشوند کیش | 

معاون رييس جمهوري و رييس سازمان ميراث فرهنگي گفت: مشكلات عدم پيشرفت پروژه سرمايه‌گذاري گردشگري گل شرق كيش،بايددر كميته‌اي متشكل از نمايندگان طرفين بررسي شود.

اسفندياررحيم مشايي روزسه‌شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا در كيش افزود:
سازمان منطقه‌آزاد كيش درعدم اجراي اين پروژه‌توسط سرمايه‌گذارآن انتقاداتي دارد كه طرفين مي‌توانند با مذاكرات در اين كميته آن را حل و فصل كنند.

وي درپاسخ به اين سوال كه‌سرمايه‌گذاراين پروژه‌عليرغم برخورداري از معافيت‌هاي قابل توجه پس از هفت سال تنها زمين آن را تسطيح كرده‌است، افزود: سرمايه‌گذاران پروژه گل شرق كيش مشكلاتي داشته‌اند كه بايد با بررسي اين مشكلات در اين خصوص تصميم‌گيري شود.

رييس سازمان ميراث فرهنگي گفت:درصورتي كه مشخص شود سرمايه‌گذاران اين پروژه دو ميليارد دلاري، توان اجراي آن را دارند بايد اين طرح خود را انجام دهند.

وي درباره تعيين ‪ ۸۰۰‬منطقه گردشگري نمونه‌دركشور توسط هيات دولت افزود:
دولت نهم درصدد است تاپايان سال جاري تعداد مناطق گردشگري نمونه كشور را به هزار منطقه افزايش دهد.

مشايي بيان كرد:از ‪ ۸۰۰‬منطقه نمونه گردشگري كشور،تاكنون مطالعات امكان سنجي بيش از ‪ ۶۰۰‬منطقه انجام شده و سرمايه‌گذاران علاقه مند مي‌توانند با اطلاع از اين امكان سنجي‌ها در زمينه نيازهاي طرح‌هاي گردشگري اين مناطق سرمايه‌گذاري كنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم بهمن 1387ساعت 14:5  توسط کیشوند کیش | 
پديده red tide که اوايل مهرماه امسال آغاز شده همچنان ادامه دارد؛ در هفته هاي اخير با ايجاد بوي تعفن در سواحل هرمزگان به اوج خود رسيده است.
خبرگزاري ميراث فرهنگي_ گردشگري  مهرداد کتال محسني، مدير اداره کل محيط زيست هرمزگان گفت:« نسبت به اين پديده خوش‌بين نيستيم و بعيد است به اين زودي اين آلودگي در آبهاي خليج فارس از بين برود.»
کتال محسني اظهارداشت:« تا الان هيچ راه حلي براي مبارزه بيولوژيکي با اين پديده پيدا نشده است و راه‌حلهايي مثل استفاده از خاک رس در سطح کوچک و محصور مانند حوضچه هاي پرورش آبزيان در حال حاضر امکان پذيراست.»
اين پلانکتون‌ها غالبا گياهي بوده از آبهاي اقيانوس هند از طريق طوفان گونو و يا آب توازون کشتي ها با جريان و گردش آزاد آب در تنگه هرمز وارد خليج فارس و درياي عمان شده است.
با مهيا شدن شرايط زيست محيطي اين پلانکتون‌ها، پديده بلوم (انفجار ناگهاني جمعيت ) بوجود آمده و در اثر تجمع آنها و از بين رفتن‌شان توسط ميکرو ارگانيسمهاي ديگر؛ منجر به توليد گازهاي سولفيد هيدروژن و متان (که بوي تخم مرغ گنديده دارند) کرده و باعث حالت تهوع و سردرد در ساحل‌نشينان شده است.
كتال حسيني از تشكيل يک کميته مشارکتي و کشوري متشکل از سازمانهاي مرتبط با رياست معاون اول رييس جمهور درخصوص اين پديده ملي خبر داد.
به گفته او؛ اين گونه جلبک به سواحل غربي و کشورهاي عربي نيز رسيده و تا عمق 20 متري نفوذ کرده است و آبزيان را به شدت تهديد مي کند. با اين وجود اثري از مسموميت در انسان ها و آبزيان مشاهده نشده است.
مدير اداره کل محيط زيست هرمرگان يادآور شد:« ما درخواست کمک ملي کرده ايم.»
+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم بهمن 1387ساعت 12:44  توسط کیشوند کیش | 
با اضافه شدن 11 فروند هواپيما با ظرفيت دو هزار صندلي پرواز به ناوگان هوايي کشور، تعداد صندلي پروازهاي موجود کشور به بيش از 27 هزار صندلي پرواز افزايش يافته است.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دولت، سخنگوي سازمان هواپيمايي کشوري از اضافه شدن 11 فروند هواپيما با ظرفيت هاي بالا و متوسط به ناوگان هوايي کشور،‌ خبر داد.

رضا جعفرزاده با اعلام اين مطلب گفت: سازمان هواپيمايي کشوري جهت پاسخگويي به بخشي از مطالبات مردم به مناسبت ايام دهه فجر انقلاب اسلامي و نزديک شدن به ايام نوروز 88، با تقاضاي پروازهاي فوق‌العاده شرکت‌هاي هواپيمايي موافقت کرده است.

وي اظهار كرد: اين پروازها با در نظر گرفتن توان عملياتي شرکت‌هاي هواپيمايي صورت گرفته است.

جعفرزاده تصريح کرد: با اضافه شدن 11 فروند هواپيما با ظرفيت دو هزار صندلي پرواز به ناوگان هوايي کشور، تعداد صندلي پروازهاي موجود کشور به بيش از 27 هزار صندلي پرواز افزايش يافته است.

سخنگوي سازمان هواپيمايي کشوري در پايان ابراز اميدواري کرد: هموطنان تا پايان امسال بازهم شاهد افزايش قابل توجه صندلي پرواز ناوگان هوايي کشور باشند.
+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم بهمن 1387ساعت 9:39  توسط کیشوند کیش | 

مسلما اين موضوع كه در قايق 3 متري بنشيني و پارو بزني در حاليكه يك كوسه
سفيد 4 متري دنبالت باشه واقعا تجربه دلهره آوري است.

ولي ماهيگيري كه كوسه ماده سفيد چهار متري را از تور ماهيگيري نجات داد
از عشق اين كوسه رهايي نيافته و اين كوسه همواره او را دنبال مي كند
بطوريكه
هر گاه قايقش را متوقف كند شكمش را روي آب آورده تا ماهيگير او را نوازش
كند و دستي بر سرش بكشد! اين ماهيگير به لحاظ شغلي دچار مشكل شده است
زيرا ماهي ها از وجود كوسه احساس خطر كرده و او نمي تواند ماهيگيري كند
(نقل از مجله فرانسويle magazine de voyages de peche)

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم بهمن 1387ساعت 13:38  توسط کیشوند کیش | 
گروه « ایران زمین »: با ابلاغ بخشنامه جديد سازمان تأمين اجتماعى به واحدهاى اجرايى، امكان برقرارى مقررى بيمه بيكارى شاغلان مناطق آزاد تجارى- صنعتى و مناطق ويژه اقتصادى فراهم شد.
پس از آن كه وزارت كار و امور اجتماعى در آذر سال جارى بخشنامه اى به رؤساى واحدهاى كار مناطق آزاد تجارى ـ صنعتى و ويژه اقتصادى كشور ابلاغ كرد كه به محض مشاهده مشكلات كارگران شاغل در اين مناطق در راستاى ساماندهى وضعيت بيمه بيكارى اين متقاضيان و در نظر گرفتن سه درصد حق بيكارى، اين افراد در صورت دارا بودن شرايط، مستحق دريافت بيمه بيكارى هستند. سازمان تأمين اجتماعى در دستورالعملى، ادارات كل استان ها و شعب اين سازمان را موظف به رعايت اين مهم كرد.
به گزارش فارس، در دستورالعمل صادره از سوى سازمان تأمين اجتماعى ضمن اشاره به بخشنامه وزارت كار و امور اجتماعى آمده است، ضمن وصول سه درصد حق بيمه بيكارى مشمولان در مورد بررسى وضعيت بيكاران غيرادارى اين مناطق با رعايت قوانين و مقررات با نماينده تام الاختيار منطقه ويژه تعامل لازم صورت گيرد.
+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم بهمن 1387ساعت 13:18  توسط کیشوند کیش | 

ساخت بزرگترین مرکز تفریحی گردشگری جزیره کیش با نام " گل شرق " پس از 7 سال به علت ناتوانی سرمایه گذار بخش خصوصی متوقف شد.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر، مرکز گل شرق شامل هتل های مجهز به اماکن ورزشی تفریحی ، رستوران ، مجتمع های ساختمانی ، اسکله های تفریحی مجهز ، زمین گلف و دیگر طرحهاست که قرار بود با سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرا شود وتا سال 2010 میلادی هم به بهره برداری برسد اما فقط بخش اندکی از مراحل مقدماتی نقشه برداری و مسطح سازی زمین اجرا شده است .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت:این طرح قراربود در2 میلیون و 167 هزار مترمربع زمین در بهترین منطقه جزیره کیش اجرا شود .

مددی افزود : طبق قرارداد بین سازمان منطقه ازاد و سرمایه گذار ، مجریان این طرح متعهد شده بودند در مدت 6 ماه با سرمایه گذاری 2 میلیارد یوروی عملیات اجرایی طرح را آغاز کنند اما به علت تاخیر طولانی سرمایه گذار در اجرای مفاد قرارداد ، دهم دی امسال این قرارداد از درجه اعتبار ساقط شد.

وی گفت:قرار بود 63 میلیون یورو تسهیلات نیز از صندوق ذخیره ارزی به مجریان طرح پرداخت شود اما سرمایه گذار قادر به ارائه وثیقه لازم برای دریافت این تسهیلات نشد.

استفاده از معافیت مالیاتی ، ورود کالاهای مورد نیاز برای اجرای طرح بدون عوارض گمرکی و صدور پروانه ساختمانی رایگان از دیگر تسهیلاتی بود که سازمان منطقه ازاد کیش در اختیار مجریان این طرح قرار داده بود.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم بهمن 1387ساعت 10:54  توسط کیشوند کیش | 
تا سال 1390
زير زمين كيش شهر مي‌شود
جزيره كيش تا سال 1390 صاحب يك شهر زيرزميني مي‌شود، البته اگر مشكلي پيش نيايد و اين طرح را به تعويق نيندازد.

ايجاد يك شهر زيرزميني در مسير قنات‌ها به گونه‌اي كه بتواند مجموعه‌اي طبيعي تاريخي و فرهنگي براي گردشگران فراهم آورد از سال 1378 توسط يك ايراني مقيم آلمان آغاز شد. مهندس حاج‌حسيني مديرعامل اين مجموعه تاريخي مي‌گويد: قنات يا كاريز كيش در 10 سال گذشته با تلاش‌هاي فراوان احيا شده و طي دو سال 1800 متر تونل در عمق بيش از 10 متري از خاك و مرجان و گل «مارن» حفر شد و دهليزها و تالارهاي متعددي در آن تعبيه شد، طول تونل‌هاي قنات تا سال 1390 به 3‌كيلومتر خواهد رسيد.

وي مي‌افزايد: در حين كار فسيل جانوران دريايي از فراز يا سقف تونل به دست آمد.

آزمايش‌هاي دقيق در دانشگاه‌هاي مونيخ نشان داد كه اين مسير بين 110 تا 550 ميليون سال عمر دارد. در حال حاضر طراحان شهر زيرزميني سقف مرجاني را براي بازديد مردم به صورت يك موزه در آورده‌اند و ديوارها و محيط‌هاي داخلي كاريز ( قنات) را با الهام از شيوه معماري كهن ايران آراسته‌‌اند.

به گفته وي، به‌زودي در تالارهاي كاريز، موزه، آمفي‌تئاتر، بازارچه‌هاي صنايع‌دستي،رستوران و قهوه‌خانه و چايخانه سنتي ايجاد مي‌شود.

بر روي كاريز هم مجموعه تفريحي بزرگي شامل سينما، آمفي‌تئاتر، پاركينگ و پاويون و 2قلعه شبيه قلعه‌هاي باستاني با بخش‌هايي مانند رستوران، فروشگاه، سايت بازي كودكان و سوئيت‌هاي اقامتي ساخته خواهد شد.

مهندس حاجي‌حسيني مي‌گويد: اما مهمترين بخش اين مجموعه تونل شاهنامه است كه گردشگران در آن سوار بر قايق بر آب جاري در امتداد قنات به حركت در مي‌آيند و در هرپيچ تونل با يكي از صحنه‌هاي شاهنامه و هفت‌خوان رستم روبه‌رو مي‌شوند كه با بهره‌گيري از روش‌هاي سنتي نقالي با بازي نور و صدا اطلاعات لازم به آنها ارائه مي‌شود.

وي مي‌افزايد شماري از شيخ‌نشين‌هاي خليج فارس پيشنهاد ساخت چنين مجموعه‌اي را به من داده‌اند، اما من همگي را رد كرده و گفته‌ام كه قنات كاريز تنها مخصوص ايرانيان است و بس.

وي مي‌گويد: اميدوارم با نگاه جامع و فراگيردر سازمان و تداوم حمايت‌ها، اين سازه بي‌نظير تاريخي را به سرانجام نهايي برسانيم.

شهر زيرزميني كيش به‌صورت كامل در سال1390 به بهره‌برداري خواهد رسيد، اما اكنون تونل‌هاي شگفت‌انگيز آن كه موزه‌اي از تاريخ و طبيعت خليج فارس است، براي بازديد عموم گشايش يافته است.

منبع :  جام جم

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم بهمن 1387ساعت 10:49  توسط کیشوند کیش | 

کشند قرمز ابعاد بين‌المللي پيدا کرد

اولين اجلاس منطقه اي بعد از گذشت 4 ماه از پيدايش بلوم جلبکي در آبهاي خليج فارس، از 7 بهمن 87 در کويت آغاز شد.


كشند قرمز در درياي خليج فارس

خبرگزاري ميراث فرهنگي _ گردشگري پايداري کشند قرمز به عنوان فاجعه زيست محيطي و گسترده شدن آن در آب‌هاي خليج‌فارس و کشورهاي عرب، ضرورت ايجاد اجلاس منطقه‌اي درباره كشند قرمز را پررنگ‌تر کرد.
محمدباقر نبوي، معاون زيست درياي سازمان محيط زيست کشور به عنوان نماينده کشورمان در اين اجلاس حضور يافت.
به گفته اين مقام مسئول، کارگروه هايي در سطح ملي براي حل اين مشکل و انجام اقداماتي ملي در اين زمينه تشکيل شده است. همچنين در اين اجلاس 4 روزه به بررسي و ارائه راهکارهاي مناسب براي کنترل اين مشکل پرداخته مي‌شود.
 
                                          

كشند سرخ نام عمومی " Red Tide" است كه به تغيير رنگ آب حاصل از شكوفايي و تجمع ميكروارگانيسم اطلاق مي شود برخي از كشندهاي سرخ موجب مرگ دسته جمعي جانوران دريايي و بروز مسموميت حاصل از مصرف صدفهاي دريايي و آبزیان در انسان مي شوند. براي علت مرگ جانوران دريايي در اثر اين پديده دو دليل مطرح مي شود يكي كاهش اكسيژن در اثر ازدياد عوامل ايجاد كننده Red Tide وديگري توليد سم توسط اين موجودات. كشند سرخ گاهی می تواند پديده اي خطرناك باشد و موجب سمي شدن آب و مرگ و مير آبزيان شود، پديده كنوني در سواحل ايران بي سابقه بوده و اكنون تحت بررسي است.
کشندقرمز

کشندقرمز

کشند قرمز

کشندقرمز

کشندقرمز

کشندقرمز

کشندقرمز

کشندقرمز

کشندقرمز
                                  

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم بهمن 1387ساعت 9:23  توسط کیشوند کیش | 

شرکت هواپيمايي «هما» در سطح بين المللي رده مهمي ندارد به طوري که در ميان 50 شرکت برتر هواپيمايي جهان نيز نامي از «هما» در ليست انجمن حمل و نقل بين المللي هوايي يافت نمي شود.سعيد حسامي مديرعامل شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران با تاکيد بر اينکه بغض سياسي دشمنان، توسعه حمل و نقل هوايي ايران در سطح بين المللي را با مشکل روبه رو کرده است، اين طور به اعتماد توضيح مي دهد؛ براساس گزارش انجمن حمل و نقل بين المللي هوايي (ياتا) شرکت «هما» جزء 50 شرکت هواپيمايي اول جهان قرار ندارد، از اين رو رتبه ايران در سطح بين المللي بالا نيست.او مي افزايد؛ «ياتا» تنها نام 50 شرکت برتر را معرفي مي کند و آماري از کشورهايي که در سطح پايين تري قرار دارند ارائه نمي دهد.او معتقد است؛ «رتبه پايين ايران در سطح بين المللي ارتباط به عملکرد مديريت شرکت هما ندارد، بلکه مانع تراشي سفارت کشورهاي خارجي و عدم صدور ويزا براي ايرانيان امکان افزايش جابه جايي مسافر را فراهم نمي کند.» حسامي به رتبه ايران از نظر جابه جايي مسافر در سطح داخلي نيز اشاره مي کند و مي گويد؛ براساس گزارش «ياتا» ايران در ميان شرکت هاي هواپيمايي از نظر تعداد جابه جايي مسافر داخلي در رتبه 35 جهان قرار دارد.او تصريح مي کند رتبه اول تا سوم به شرکت هاي امريکايي اختصاص دارد و کشور امارات نيز در سطح بالاتري از ايران قرار دارد.

مديرعامل شرکت هما همچنين به ضررهاي انباشته اين شرکت که سوال ديگر اعتماد بود ابتدا به سال 84 و ضرر 43 ميليارد توماني اشاره مي کند و سپس درباره سال هاي 85 و 86 آماري ارائه مي دهد. حسامي زيان شرکت هما در سال 85 را 28 ميليارد تومان و در سال 86 ، 24 ميليارد تومان اعلام کرد. به گفته حسامي با وجود ثابت بودن درآمد شرکت هواپيمايي «هما»، ضرردهي اين شرکت رو به کاهش بوده است اما در سال جاري با توجه به افزايش قيمت سوخت در ابتداي سال و بحران جهاني، ميزان زيان دهي شرکت افزايش خواهد داشت.

او در ادامه درآمد شرکت هما را حدود 700 تا 800 ميليارد تومان اعلام مي کند و به سوال ديگر اعتماد درباره عملکرد اين شرکت در کاهش زياندهي پاسخ مي دهد.حسامي درباره خصوصي سازي هما با گلايه از تحريم و محدوديت هاي ايران براي توسعه حمل و نقل هوايي توضيح مي دهد؛ براي واگذاري هما، بايد يکسري مقررات را تعيين و به سازمان خصوصي سازي ارائه کنيم که اين مقررات طي دو سه ماه آينده نهايي مي شود. پس از آن بايد شرکت را سودده کنيم. او صندوق بازنشستگي را يکي از عوامل زياندهي شرکت مي داند و مي گويد؛ در سال جاري 50 ميليارد تومان به اين صندوق پرداخت شده است که طي پنج شش سال آينده اين ميزان به 100 ميليارد تومان خواهد رسيد. اگر اين صندوق از دوش ما برداشته شود بخشي از هزينه ها کاهش خواهد يافت. او تصريح مي کند؛ بخش عمده يي از عوامل زياندهي در اختيار هما نيست که صندوق بازنشستگي يکي از اين موانع است. اگر سازمان تامين اجتماعي صندوق بازنشستگي را از ما تحويل بگيرد، اين هزينه که به عنوان زيان محسوب مي شود به حاشيه سود ما تغيير خواهد کرد و سودده خواهيم شد.

منبع : اعتماد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم بهمن 1387ساعت 9:2  توسط کیشوند کیش | 
 خبرگزاري فارس: يك عضو كميسيون امنيت ملي مجلس گفت: در صورتي كه رفتارهاي ناپسند پليس امارات در تفتيش بدني مسافران ايراني ادامه پيدا كند، موضوع كنار گذاشتن شركت اتصالات از اپراتور سوم تلفن همراه را در مجلس بررسي مي‌كنيم.

پرويز سروري در گفت‌و‌گو با خبرنگار انتظامي فارس گفت: منتظريم تا دولت امارات به ‌وعده‌هاي خود در قبال اصلاح رفتارهاي ناپسند پليس فرودگاه دبي در برخورد با مسافران ايراني عمل كند.
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي افزود: امارات امروز به يكي از كانون‌هاي بحران اقتصاد جهاني تبديل شده، اگر امارات رفتارهاي زشت خود را اصلاح نكند، سطح مناسبات اقتصادي خود را كاهش خواهيم داد كه در اين صورت براي اقتصاد بحران زده امارات يك آشوب تلقي مي‌شود.
سروري با اشاره به حسن نيت و حوصله جمهوري اسلامي در روابط با كشورهاي همسايه و سوءاستفاده برخي از همسايگان در اين زمينه، گفت: با توجه به حوزه نفوذ و جايگاه استراتژيك ايران در منطقه جايگزين اپراتور سوم تلفن همراه در سريع‌ترين زمان ممكن اجرا خواهد شد.
عضو كميسيون امنيت ملي مجلس اظهار داشت: كميسيون امنيت ملي فشار زيادي را به دولت وارد كرده تا اقدامات متقابل را در قبال رفتارهاي زشت و ناپسند دولت امارات اتخاذ كند. علاقه‌اي نداريم كه رفتارهاي خلاف شوؤن را براي برادران مسلمان اماراتي تجويز كنيم اما دولت امارات تمام راه‌ها را بسته است.
وي افزود: طبق نظر كميسيون امنيت ملي مجلس، وزارت خارجه و دستگاه‌هاي مرتبط مكلف شده‌اند تا پاسخ مناسب را به اقدامات هر كشوري كه رفتار نامناسب با ايرانيان داشته باشد را انجام دهند.

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم بهمن 1387ساعت 19:40  توسط کیشوند کیش | 

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اوج وقاحت است کشوری که جزیی از خاک ایران بوده الان از کشور اولیه ادعای مالکیت می کند!

عوض حیدرپور در گفت و گو با خبرنگار عصر ایران اظهار داشت: همه  اسناد و مدارک نشان می دهد که جزایر تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی از روز تشکیل ایران متعلق به ما بوده و از آن گذشته خود امارات هم مال ایران بوده و این وقاحت است که اماراتی ها ادعای خاک ایران را می کنند و از آن وقیحانه تر تایید این ادعاهاست.

نماینده شهرضا در تایید ادعاهای امارات گفت: مسوولان کشورهای دیگر در نشست های خود به امارات چراغ سبز نشان می دهند و برای دلخوش کردن اماراتی ها مطالبی را می گویند و ما هشدار می دهیم اظهار نظر در مورد خاک جمهوری اسلامی ایران در صلاحیت مالک آن یعنی ایران است نه کسانی که نه ایران را می شناسند نه امارات را و 4 صباحی مسوولیت دارند و بعد از آن هم کنار می روند!

این نماینده مجلس در خصوص برخوردهای نامناسب امارات با شهروندان ایرانی تاکید کرد: اماراتی ها برخوردشان با ایران بر اساس منافع مادی شان است و دوستی صمیمانه با ما ندارند ، بنابراین مسوولان ما باید به طور جدی مسایل فی مابین و بحث ارتباط با این کشور را بررسی کنند و اماراتی ها ملزم به رعایت حقوق ایران و شهروندان ایرانی شوند.

وی در خاتمه ادعاهای امارات در مورد جزایر ایرانی را یاوه گویی دانست و گفت: ایران باید به طور جدی به امارات پاسخ بدهد.

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم بهمن 1387ساعت 12:42  توسط کیشوند کیش | 
شعر زیبایی دیدم از وبلاگ شور عشق از آقای داریوش فردوسی از کیشوندان عزیز .

آرزوی موفقیت برای ایشون


خواب را بایدجُست

               و ز آدم بودن باید جَست

                            اگر از ترکش هر ثانیه ای ساکت بود

                                   یا ز پرپر شدن غنچه ی پرپر شده ای فارغ بود

 آخرت آمده است؟                   یا قیامت بر پاست ؟

               نه فراتر زاین ها !

                          حمله ی کفتارهاست

                                          مجلس گفتارهاست

 سازمان ها خوابند

             خوابشان سنگین است

                          ای فلسطین آرام

                              نفس تو ممکن است آن ها را

                                                       زود بیدار کند

   وقت خواب است اکنون           بگذارید بخوابند آن ها

  ای که در منزل گرمت دیدگانت برپاست

                                           و فقط می شنوی

             چشم بر هم بگذار 

                    و از فراسوی خیال

                             بر فلسطین خدا پا بگذار

           همه جا ویران است

                    بین این ویرانی 

         مردگان صاحب منزلگاهند

     کودکان لب تشنه

به هلاکت می رسند..                         

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم بهمن 1387ساعت 10:1  توسط کیشوند کیش | 
دستاوردهای 30 ساله جمهوری اسلامی ایران در حوزه ICT بین روزهای 11 الی 15 بهمن ماه سالجاری مصادف با سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران طی نمایشگاه ITEX2009 در جزیره کیش به نمایش گذاشته خواهد شد. سی امین سال بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی فرصتی طلایی است تا دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در بخش دولتی و خصوصی مورد بررسی قرار گرفته و از داشته های مثبت خود به عنوان زیرساختی برای پیشرفت در این موضوع استفاده نماییم. ما چنان که در برنامه چشم اندازه 20 ساله برای کشور پیش بینی کرده ایم باید با بهره گیری از این فناوری به عنوان ابزار توسعه صنایع و مسایل دیگر کشور به هاب منطقه خاورمیانه تبدیل شویم.


چرا کیش ؟

نام گذاري کیش بعنوان پایلوت دولت الکترونیک کشور و امتیاز منطقه آزاد بودن و همچنين نزديكي آن به كشورهاي حاشيه خليج فارس يکي از نقاط قوت در برگزاري جشنواره ITEX
مي باشد. ضمن تشکر از همه ارگان ها ، نهادها و شرکت هایی که تاکنون این ستاد را همراهی نموده اند قطعاً با حمایت ها و همراهی های بخش دولتی با این نمایشگاه قطب فناوری اطلاعات در منطقه خواهیم بود . در اين جشنواره شاهد حضور شركت هايي بسیار معتبر اروپایی و آسیایی و عربی، بانک های دولتی و خصوصی ، شرکت های بیمه ، بورس و لیزینگ و ... خواهید بود .

 
+ نوشته شده در  یکشنبه ششم بهمن 1387ساعت 2:49  توسط کیشوند کیش | 

مديرعامل شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) درباره اينكه شركت‌هاي هواپيمايي افزايش 15 درصدي نرخ بليت‌هاي داخلي را كم مي‌دانند، اظهار كرد: اين شركت‌ها حق مي‌گويند؛ اما شوراي عالي هواپيمايي كشوري محدوديت‌هايي دارد و بايد براساس مجموعه عوامل در كشور تصميم‌گيري كند. درست است كه قيمت بليت فوق‌العاده پايين است و قابل قياس با هيچ جاي دنيا نيست و حتي اگر دو - سه برابر شود مطابق استاندارد برخي كشورها خواهد شد اما شرايط كشور اين اجازه را نمي‌دهد و سعي مي‌شود متناسب با ساير عوامل كشور قيمت بليت تا حدي تعديل شود. البته ايرلاين‌ها طرحي ارائه كرده‌اند كه اگر عملياتي شود در برخي مسيرها و برخي زمان‌ها امكان دارد قيمت بليت پايين آيد.

حسامي خاطرنشان كرد: سازمان هواپيمايي كشوري مرتب بر آژانس‌ها كنترل و نظارت دارد و با آژانس‌هايي كه بليت را خارج از قيمت مصوب بفروشند برخورد مي‌كند، البته در روال طبيعي اين تخلف صورت نمي‌گيرد.

منبع : خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

+ نوشته شده در  شنبه پنجم بهمن 1387ساعت 19:58  توسط کیشوند کیش | 

مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش گفت: با توجه به موقعيت مناسب اين منطقه آزاد براي سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف اقتصادي، جزيره كيش به عنوان نقطه مرزي مبادلات پولي تلقي شود.

به گزارش اداره كل امور فرهنگي و روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش ، مهندس داود مددي صبح جمعه در همايش بررسي بحران اقتصادي غرب، چالش ها و فرصت هاي آن براي منطقه و ايران گفت: حجم سرمايه گذاري جهاني در سال 2006 تا 2007 ميلادي حدود يك هزار و 883 ميليارد دلار بوده در حالي كه حجم سرمايه گذاري خارجي در ايران طي 15 سال اخير تنها 32 ميليارد دلار بوده است. وي با اشاره به اينكه در حال حاضر پيامدهاي كاهش قيمت ها و بحران اقتصادي بين المللي در تمامي بخش هاي اقتصادي كشورهاي مختلف جهان نمايان شده است افزود: يكي از راه هاي مقابله با بحران اقتصادي تزريق منابع مالي با استفاده از راهكارهاي مناسب آن است. مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش با اعلام اين مطلب كه جزيره كيش چيزي كمتر از كشورهاي همسايه از نظر امكانات ندارد خاطرنشان ساخت: اين جزيره زيبا مي تواند پيشاني مناسب و مدرن براي نظام اقتصادي كشور باشد. به گفته مددي، جزيره كيش با توجه به ظرفيت ها و توانمندي هاي خود مي تواند در جذب سرمايه ها موفق عمل كند همانگونه كه هنگ كنگ اين موقعيت را براي كشور چين به وجود آورد. مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش همچنين گفت: جزيره كيش اين توانايي را دارد كه به عنوان يك مركز مطمئن عمليات پولي و مالي تبديل شود. وي در ادامه سخنان خود از مسئولان بلندپايه اقتصادي و بانكي كشور خواست شرايطي فراهم شود كه بانك هاي جزيره كيش به عنوان بانك هاي مستقل از ظرفيت هاي خاص آن استفاده كنند. مددي همچنين به زيرساخت ها و برخي پروژه ها و طرح هاي عمراني جزيره كيش اشاره و تصريح كرد: كيش، جزيره اي زيبا، امن، آرام و برترين مقصد گردشگري براي خانواده ها، الگوي توسعه پايدار و مناسب ترين مكان براي سرمايه گذاري در منطقه خليج فارس است. بنابر همين گزارش همايش يك روزه بررسي بحران اقتصادي غرب، چالش ها و فرصت هاي آن براي منطقه و ايران با حضور وزيران اقتصاد و دارايي، امور خارجه، رئيس كل بانك مركزي، رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري، سفيران جمهوري اسلامي ايران در كشورهاي حوزه خليج فارس، چند تن از نمايندگان مجلس و بيش از يكصد تن از صاحبان صنايع و سرمايه گذاران مقيم كشورهاي عربي منطقه روز جمعه در كيش برگزار شد.

 

+ نوشته شده در  شنبه پنجم بهمن 1387ساعت 13:54  توسط کیشوند کیش | 

باحضور وزراي اموراقتصادي و دارايي، امورخارجه، رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري، رييس كل بانك مركزي و چند تن از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي روز جمعه در مركز بين‌المللي همايش‌هاي جزيره كيش آغازبكار كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي ، مديران عامل چند بانك دولتي و خصوصي، سفراي ايران در امارات و كويت به همراه بسياري از سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي از كشورهاي حاشيه خليج فارس دراين همايش راهكارهاي افزايش سرمايه‌گذاري در بخشهاي مختلف اقتصادي ايران را بررسي مي‌كنند.

دراين همايش در دو ميزگرد تخصصي راهكارهاي جذب منابع مالي و اعتباري و نحوه خصوصي‌سازي بازار سرمايه ايران توسط مسوولان، كارشناسان ومتخصصان مورد بحث و بررسي قرار مي‌گيرد.

درميزگرد تخصصي جذب منابع مالي واعتباري ضمن بررسي وضعيت بحران اقتصادي غرب، فرصتهاي سرمايه‌گذاري در كشور باارايه روشهاي راهبردي مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد.

در دومين ميزگرد تخصصي همايش نيز راهكارهاي خصوصي‌سازي بازار سرمايه ايران با حضور مسوولان بورس و اوراق بهادار كشور و مسوولان اتاق بازرگاني و صنايع و معادن با ارايه روشهاي مناسب اقتصادي مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

دراين همايش يك روزه علاوه بر حضور متخصصان و كارشناسان اموراقتصادي كشور بيش از ‪ ۸۰‬نفراز ايرانيان صاحبان صنايع و بازرگانان مقيم كشورهاي امارات متحده عربي، بحرين، كويت، عمان و قطر علاقه مند به سرمايه‌گذاري در ايران حضور دارند.

بحران مالي كه از سال ‪ ۲۰۰۷‬ميلادي دراقتصاد آمريكا ظاهر شد، در ماههاي اخير، اثار آن در بخش واقعي اقتصاد جهان آشكار شده است.

اين بحران از بخش مسكن آمريكا شروع و درآغاز به موسسه‌هاي مالي و سپس بخش واقعي اقتصاد كشورها سرايت كرده و درحال حاضر اقتصاد كشورهاي اروپايي و بسياري از كشورهاي آسيايي را در بر گرفته است.

آثار اين بحران بر كشورهاي حاشيه خليج فارس كه در گروه كشورهاي صادر كننده نفت و مواد خام طبقه بندي مي‌شوند با نوسان‌هاي قيمت نفت و محصولات انرژي بر، همچون فلزات شروع شد.

وزارت اموراقتصادي و دارايي بامشاركت و همكاري شوراي عالي‌امور ايرانيان مقيم خارج از كشور وسازمان منطقه آزاد كيش، به منظور تحليل و بررسي دلايل بروز اين بحران و چگونگي سرايت آن به اقتصاد ساير كشورهااقدام به برگزاري اين همايش كرده‌است.

گزارش تصویری

اخبار مرتبط

+ نوشته شده در  شنبه پنجم بهمن 1387ساعت 13:45  توسط کیشوند کیش | 

در حالی که تمامی اخبار رسانه ها مبنی بر کاهش قیمتهای مواد غذایی در سرزمین اصلی است متاسفانه انگار در جزیره زیبای کیش هیچ گوش شنوایی وجود ندارد و همه با همان قیمتهای حداکثری اقدام به فروش میکنند.

برای نمونه الان قیمت مرغ روز و تازه در تهران و سایر استانها از ۲۰۰۰  تا ۲۵۰۰ تومان متغیر است که در جزیره کیش هنوز با قیمت ۳۸۰۰ تومان که در زمان اوج قیمتها به فروش می رفت فروخته می شود .استدلالشان هم اینست که چون مرغ منجمد هنوز در جزیره کیلویی ۳۲۰۰ تومان به فروش میرسد پس این قیمت برای مرغ تازه خوبه در حالی که آن آقای پخش کننده مرغ منجمد هم اگر قیمتهایش را پایین نیاورده پس گرانفروشی میکند.

گویا همه ماها به ظلم کردن به همدیگر عادت کرده ایم و منتظریم که کسی بیاید و بزند به سرمان تلنگری ! بعد از آن هست که اگر کاری به ضررمان هست را انجام دهیم - البته به ضررشان هم نیست بعضی ها میخواهند با گرانفروشی در روز روشن - یک شبه ره صد ساله روند که آنهم در گلویشان گیر خواهد کرد .

 آخه کسی نیست بگه دوست عزیز آیا وقتی که مرغ قیمتش یک شبه ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان گران شد شما ثانیه ای گذاشتی قیمتهای سابقت حفظ شود پس الان دردت چیست که قیمتها را پایین نمی آوری بگو تا چاره دردت کنم .

باید یاد بگیریم که بدون نظارت وظایفمان را خصوصا در قبال جامعه و مردم درست انجام دهیم .


 
گزارش خراسان از بازارهاي سطح شهر مشهد حاكي است كه قيمت تعدادي از اقلام مواد غذايي طي ٤ تا ٧ هفته اخير كاهش يافته است به طوري كه برنج پاكستاني كه دراوايل سال جاري تا حدود ٢٥٠٠ تومان براي هر كيلو افزايش يافته بود در حال حاضر از كيلويي ١١٠٠ تومان تا ١٧٠٠ تومان به فروش مي رسد هم چنين برنج ايراني نوع مرغوب از كيلويي ٤٠٠٠ تومان به كيلويي ٣٠٠٠ تومان تا ٣٥٠٠ تومان كاهش يافته است.قيمت روغن هاي مايع خوراكي نيز كه در ٤ ماهه اول امسال افزايش قابل توجهي يافته بود واغلب با قيمتي بيشتر از قيمت درج شده بر روي كالا به مشتري فروخته مي شد در حال حاضر با قيمتي حدود ٥ درصد كمتر از ميزان درج شده بر روي كالا به مصرف كننده فروخته مي شود.حلب هاي ١٧ كيلويي روغن جامد نباتي نيز كه تا حدود ٣١ هزار تومان درزمان اوج قيمت ها در نيمه اول امسال به فروش مي رسيد به حدود ١٧ هزار تومان كاهش يافته است.رب گوجه فرنگي نيز هر قوطي حدود ٢٠٠ تا ٣٠٠ تومان كاهش قيمت داشته است اما ماكاروني تغيير قيمتي نداشته و قيمت آن ثابت مانده است.گزارش خراسان حاكي است كه قيمت مرغ تازه كه در نيمه اول امسال تا حدود كيلويي ٢٨٠٠ تومان افزايش يافته بود در حال حاضر به كيلويي ٢٢٠٠ تومان كاهش يافته است.قيمت تخم مرغ كيلويي ١٦٠٠ تومان است كه كاهش قابل توجهي نداشته است.گوشت ران گوسفندي نيز از كيلويي ٧٨٠٠ تومان تا ٨٥٠٠ تومان در سطح شهر مشهد فروخته مي شود؛ گوشت گوساله نيز از كيلويي ٧٨٠٠ تومان تا ٨٠٠٠ تومان به فروش مي رسد.يكي از صاحب نظران بازار مواد غذايي در گفت و گو با خراسان درباره دلايل كاهش قيمت برخي از اقلام مواد غذايي گفت: برخي مواد غذايي نظيرروغن هاي نباتي كه حدود ٩٠ درصد از مواد اوليه آن از خارج از كشور تامين مي شود به دليل كاهش قيمت هاي جهاني كاهش قيمت قابل توجهي در بازارهاي داخلي داشته است و قيمت برنج خارجي نيز به دليل افزايش واردات و كاهش تعرفه ها تا حدود زيادي كاهش يافته است، رب گوجه فرنگي نيز به دليل افزايش عرضه كاهش قيمت يافته است. گوشت مرغ نيز به دليل افزايش توليد و عرضه كاهش قابل توجهي داشته است.


وزیر به اصناف: گرانفروشی کنید، تعطیل می‏شوید!
+ نوشته شده در  شنبه پنجم بهمن 1387ساعت 13:28  توسط کیشوند کیش | 

عضو كميسيون امنيت ملي مجلس با اشاره به ادامه تفتيش بدني مسافران ايراني در امارات گفت: اگر تفتيش بدني و انگشت‌نگاري از مسافران ايراني به منظور تحقير آنان ادامه پيدا كند، احتمال قطع روابط يا كاهش سطح روابط با امارات وجود دارد.

جواد جهانگيرزاده، عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي افزود: موضوع انگشت‌نگاري و تحقير مسافران ايراني بايد در دستور كار وزارت‌خارجه قرار گيرد و بايد به پليس اتباع خارجه هم تكليف شود تا در پاسخ به اقدام ناپسند پليس امارات، انگشت‌نگاري و تفتيش بدني را در دستور كار خود قرار دهد. جهانگير‌زاده، با اشاره به اين‌كه انگشت‌نگاري از اماراتي‌ها ممكن است مشكلاتي را به ‌وجود بياورد، افزود: بيشتر مسافران اماراتي، شيعيان و دوستداران اهل بيت(ع) هستند كه به منظور زيارت اماكن مقدسه به كشورمان مي‌آيند، دولت امارات بي‌ميل نيست كه از سطح اين روابط دوستانه و مذهبي بكاهد و يا آن را مخدوش كند. اين عضو كميسيون امنيت ملي تاكيد كرد: البته حفظ جان و آبروي شهروندان و احقاق حقوق آنان نبايد باعث شود كه در مقابل هتك حيثيت ايرانيان سكوت كنيم.

منبع : تحلیل روز

+ نوشته شده در  شنبه پنجم بهمن 1387ساعت 12:57  توسط کیشوند کیش | 

معاون امور اقتصادي و سرمايه گذاري سازمان منطقه آزاد كيش گفت: تالار بورس منطقه‌اي كيش پس از بورس تهران، بيشترين آمار معاملات سهام در كشور را داراست.

به گزارش اداره كل امور فرهنگي و روابط عمومي سازمان منطقه آزاد کیش ، ابوالحسن سرشار سه شنبه شب گذشته در مراسم افتتاح دومين نمايشگاه بين المللي سرمايه گذاري در جزيره كيش با اشاره به اينكه نامحدود بودن فعل و انفعالات ارزي و فعاليت هاي بانكهاي معتبر باعث افزايش حجم معاملات سهام بورس كيش شده است افزود: در 10 ماه نخست امسال بيش از يك ميليون و 380 هزار سهم به ارزش 12 هزار و 824 ميليارد ريال در بورس كيش معامله شده است.وي در همين زمينه تصريح كرد: طي ده ماه نخست امسال بيش از 9 ميليارد و 200 ميليون دلار در جزيره كيش معاملات ارزي انجام شده است.معاون امور اقتصادي و سرمايه گذاري سازمان منطقه آزاد كيش همچنين بر حمايت هر چه بيشتر از سرمايه گذاري هاي داخلي و خارجي تأكيد كرد و خاطر نشان ساخت: افزايش اشتغال، انتقال فناوري، افزايش ارزش افزوده و بهره وري و درآمد ملي و استفاده از بازارهاي گسترده از مزيت هاي سرمايه گذاري داخلي و خارجي در كشور است.سرشار در ادامه به برخي مزايا و توانمندي هاي جزيره كيش اشاره كرد و گفت: در حال حاضر جزيره كيش داراي 44 هتل با 9 هزار و 500 تخت است و 17 هتل چهار و پنج ستاره نيز در حال ساخت مي باشد.وي تصريح كرد: مجموعه بزرگ سياحتي اقامتي نرگس كيش با 10 هزار تخت طي چند سال آينده به بهره برداري خواهد رسيد.معاون امور اقتصادي و سرمايه گذاري سازمان منطقه آزاد كيش در بخش ديگري از سخنان خود گفت: در افق چشم انداز 1404 جزيره كيش سالانه پذيراي بيش از سه ميليون و 200 هزار گردشگر داخلي و خارجي خواهد بود.بنابر همين گزارش در مراسم آغاز به كار نخستين نمايشگاه بين المللي سرمايه گذاري كيش كه با حضور 71 شركت برگزار شد سفراي كشورهاي اندونزي، مالزي، تركيه، كويت، لبنان، پاكستان، نيجريه، سوريه، عراق، الجزاير، كنيا، كره جنوبي و برونئي، همچنين رؤساي اتاق بازرگاني كشورهاي مكزيك و اوكراين حضور داشتند.لازم به ذكر است دومين نمايشگاه بين المللي تأسيسات سيستم هاي سرمايشي و گرمايشي نيز با حضور 32 شركت داخلي و خارجي شامگاه سه شنبه در كيش گشايش يافت.اين دو نمايشگاه تا چهارم بهمن ماه جاري در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي كيش برپا است.


اطلاعاتی در مورد تالار بورس کیش

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم بهمن 1387ساعت 8:14  توسط کیشوند کیش | 

حمیدرضا حسینى 

"بازرگانى را شنیدم که صد و پنجاه شتر بار داشت و چهل بنده خدمتکار. شبى در جزیره کیش مرا به حجره خویش درآورد. همه شب نیارمید از سخن هاى پریشان گفتن که فلان انبازم بترکستان و فلان بضاعت بهندوستان است و این قباله فلان زمینست و فلان چیز را فلان ضمین ..."

این، مطلع یکى از حکایات کتاب گلستان است در فضیلت قناعت. اما سعدى در خلال آن –بى اختیار- از رونق بازرگانى کیش به روزگار خویش سخن گفته است؛ وگرنه بازرگانى با چنان دبدبه و کبکبه که دیباى رومى را به هند مى برد و فولاد هند را به حلب و آبگینه حلب را به یمن و برد یمانى را به پارس، در آن جا چه مى کرد؟

جزیره کیش از دوران باستان جاى آباد و شناخته اى بود. یونانیان آن را به "ونوس" الهه رویش، عشق، زیبایى، شادى و اصالت؛ و "مرکور" خداى فصاحت و تجارت و فلاحت نسبت مى دادند و بدیهى است که این نام گذارى بى ربط با حال و هواى جزیره در آن روزگار نبوده است.

با این حال، کیش از چهارمین سده پس از اسلام به

 Flash برای نصب نرم افزار فلش اینجا را کلیک کنید

منبع : جدید آنلاین


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم بهمن 1387ساعت 6:26  توسط کیشوند کیش | 

قرارداد ساخت بزرگترين طرح تفريحي و گردشگري جزيره كيش با نام گل شرق پس از اينكه سرمايه‌گذار آن نتوانست به تعهدات خود عمل كند توسط سازمان منطقه آزاد كيش متوقف شد.

به گزارش ایرنا، در اين طرح بزرگ گردشگري ساخت چند هتل، اماكن ورزشي، تفريحي، رستوران، اسكله‌هاي تفريحي و زمين‌هاي بازي گلف پيش‌بيني شده بود و سرمايه‌گذار متعهد بود تا سال ‪ ۲۰۱۰‬اين طرح گردشگري و تفريحي را به پايان برساند.

مديرعامل سازمان منطقه روزچهارشنبه در گفت و گو با خبرنگارايرنا، گفت:
با توجه به مساعدتها و اعمال برخي معافيتهاي مورد توجه از آنجا كه جذب سرمايه‌گذاري يك ميليارد و ‪ ۹۰۰‬ميليون يورويي اين طرح به علت عدم اجراي تعهدات سرمايه‌گذار عملي نبود لذا به استناد ماده شش قرارداد في مابين قرارداد يادشده فسخ شد.

مهندس داود مددي بيان كرد: براي اجراي كامل پروژه گل شرق دو ميليون و ‪ ۱۶۷‬هزارمترمربع از بهترين زمين‌هاي جزيره كيش دراختيار سرمايه‌گذار آن قرار گرفته بود اما به دليل تاخير طولاني سرمايه‌گذار در اجراي مفاد اين قرارداد با سازمان منطقه آزاد كيش، قرارداد في مابين از دهم دي ماه سال جاري از درجه اعتبار ساقط شد.

وي با بيان آنكه سرمايه‌گذار در قرارداد مربوطه درصورت عدم اجراي پروژه گل شرق موظف به استرداد اراضي اين طرح بود، تصريح كرد: به منظورحفظ مصالح منطقه و كشور قرارداد مورخ ‪ ۲۵‬تيرماه سال ‪ ۸۱‬و الحاقيه‌هاي آن از دهم دي ماه كان‌لم‌يكن تلقي مي‌شود.

مددي برلزوم سرعت بخشيدن به اجراي پروژه‌هاي عمراني و سرمايه‌گذاري در منطقه آزاد كيش تاكيد كرد و گفت: زمين‌هاي مجموعه تفريحي و گردشگري گل شرق پس از گذشت هفت سال، همچنان بدون استفاده رها شده بود و سرمايه‌گذار آن تمايلي براي اجراي اين پروژه نداشت.


Top 8 Seven Stars Hotel (4 In U.A.E, 1 In Iran

گل شرق در ویکی پدیا

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم بهمن 1387ساعت 20:12  توسط کیشوند کیش | 

دومين نمايشگاه فرصت هاي سرمايه گذاري با حضور 71 شركت از بخشهاي مختلف اقتصادي و سرمايه گذاري كشور شامگاه سه شنبه در مركزدائمي نمايشگاه هاي بين المللي كيش گشايش يافت. هدف از برگزاري اين نمايشگاه معرفي فرصت ها و الويت هاي سرمايه گذاري كشور در بخش هاي صنعت و معدن، ساختمان، گردشگري، حمل و نقل، نيرو، نفت، گاز و پتروشيمي، كشاورزي، دامپروري به سرمايه گذاران داخلي و خارجي است.دومين نمايشگاه فرصت هاي سرمايه گذاري با 14 هزار متر مربع روزهاي يكم تا چهارم بهمن ماه جاري در جزيره كيش برگزار مي شود و برقراري ارتباط نزديك بين صاحبان طرح ها و پروژه هاي مختلف سرمايه گذاري در كشور با سرمايه گذاران داخلي و خارجي از ويژگي هاي مهم اين نمايشگاه است.در اين نمايشگاه 27 شركت داخلي و پنج شركت خارجي از كشورهاي آلمان، تركيه، چين و ايتاليا آخرين دستاوردهاي خود را در زمينه تأسيسات،سيستم هاي سرمايشي و گرمايشي در معرض ديد متخصصان و علاقه مندان قرار داده اند.در برگزاري دومين نمايشگاه بين المللي تأسيسات، سيستم‌هاي سرمايشي و گرمايشي كه روزهاي يكم تا چهارم بهمن در كيش برگزار مي شود سازمان منطقه آزاد كيش، مركز توسعه تجارت كيش و انجمن صنعت تأسيسات ايران همكاري دارند.

گزارش تصویری

منبع : سایت سازمان منطقه آزاد کیش

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم بهمن 1387ساعت 12:22  توسط کیشوند کیش | 
به گزارش ای تی ایران محض این‌که خلبان خطوط هوایی آمریکا به مسافران پرواز 1549 برای رویارویی با شرایط دشوار یک برخورد هشدار داد؛ "کمربندها را ببندید و محکم بنشینید" تنها چیزی که به ذهن مسافران خطور کرد تلفن‌های همراه‌شان و فرستادن آن‌چه فکر می‌کردند آخرین پیام‌شان است برای دوستان و خانواده بود.

خوشبختانه همه‌ی 155 مسافر و خدمه‌ی پرواز بعد از این‌که خلبان چلسی سولنبرگر با مهارت تمام هواپیمای ایرباس A320 را فرود آورد، زنده ماندند و از آب‌های یخ‌زده‌ی رودخانه‌ی هادسون نجات پیدا کردند. آسوشیتدپرس گزارش داد مسافران این هواپیما با استفاده از ابزارهای ارتباطی حادثه را بلافاصله به نزدیکان خود اطلاع دادند.

مسافرانی مانند والی کولین برای شوهر و فرزندان خود طی پیامی نوشت؛ "هواپیمای من در حال سقوط است." لاری سندگراس دیگر مسافر این پرواز نیز برای همسرش پیام کوتاهی فرستاد که عاشق اوست. یکی از شاهدان عینی جینز کرونزاز مسافرانی که در حال نجات از رودخانه بودند عکس گرفت و آن‌ها را روی وب سایتی منتشر کرد.

آسوشیتدپرس از این عکس‌ها برای انتشار خبر این حادثه در سراسر جهان استفاده کرد. حتا به سرعت یک صفحه مخصوص برای خلبان قهرمان این پرواز روی فیس بوک ساخته شد.
منبع : پارسینه
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم بهمن 1387ساعت 6:7  توسط کیشوند کیش | 

 

و ای کاش فردوسی پور در انتهای برنامه دیشب نمی گفت: " چنانچه عمری باقی بود و این صندلی جایی برای بیان حق و حقیقت بود ، در خدمت شما خواهم بود."

وقتی همه خواب بودند فردوسی پور بیدار بود/ انتقادپذیری ظرفیت می خواهد

خبر گزاری مهر -  گروه ورزشی: وقتی در پایان دهه 70 برنامه ای تحت عنوان "90" پایه گذاری شد کمتر کسی فکر می کرد این برنامه به حدی از جذابیت و اقبال دست پیدا کند که در سبد خانوار تمام ایرانیان قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، برنامه "90" با اجرای عادل فردوسی پور گرچه مدعی بی نقصی نیست ، اما تا آنجا پیش رفت که امروز به صدای مردم ایران تبدیل شده و همگان به انتظار از راه رسیدن این برنامه می نشینند تا با جادوی تصاویر آن، شب خوشی را به صبح برسانند.

برنامه "90" از نمونه های خارجی آن الگوبرداری شده و کار اصلی آن به نقد کشیدن ضعف های ساختاری فوتبال کشور است که صرفنظر از برخی ایرادها، می توان نمره قبولی به این برنامه داد. پربیننده بودن


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه یکم بهمن 1387ساعت 15:0  توسط کیشوند کیش | 

بارش شديد باران و مواج شدن دريا، تردد هرگونه شناورهاي دريايي را عصر دوشنبه در اطراف آبهاي جزيره كيش متوقف كرد.

كارشناس اداره هواشناسي جزيره كيش گفت: با توجه به مواج بودن دريا از هرگونه تردد شناورهاي دريايي درآبهاي اطراف جزيره كيش بايد خودداري شود.

شاهين شفيعي، عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود با نفوذ يك سامانه پرفشار از امروز تا ‪ ۴۸‬ساعت آينده شاهد رگبار باران همراه با رعد و برق در منطقه خواهيم بود.

به گفته وي، دماي هواي جزيره كيش حدود ‪ ۱۲‬درجه بالاي صفر است و سرعت باد نيز حدود ‪ ۲۲‬كيلومتر در ساعت پيش‌بيني شده است.

شفيعي ميزان رطوبت فعلي هوا را در جزيره كيش ‪ ۱۰۰‬درصد اعلام كرد و گفت:
تا روز چهارشنبه همچنان بارشهاي پراكنده در سطح جزيره كيش را شاهد خواهيم بود.

اين كارشناس اداره هواشناسي جزيره كيش در پايان با توجه به رگبار شديد باران در روز جاري در كيش ميزان آن را تا عصر دوشنبه حدود ‪ ۱۲‬ميلي متر اعلام كرد.


عجب بارانی بود جای همه خالی .

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم بهمن 1387ساعت 10:0  توسط کیشوند کیش | 
يك فروند هواپيماي فوكر 100 شركت هواپيمائي "ايران اير" به شماره پرواز 498 كه از اردبيل عازم تهران بود، به هنگام نشستن در باند فرودگاه مهرآباد از باند فرود خارج شد.


رضا جعفر زاده در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: يك فروند هواپيماي فوكر 100 شركت هواپيمائي "ايران اير" به شماره پرواز 498 كه از اردبيل عازم تهران بود، مقارن ساعت 19 امشب به هنگام نشستن در فرودگاه مهرآباد از باند فرود خارج شد.
وي افزود: تيم كارشناسي سازمان هواپيمائي كشوري در محل حاضر بوده و مشغول بررسي علت اين امر مي‌باشند.
به گفته وي، خوشبختانه در اين سانحه به هيچ يك از مسافران آسيبي وارد نشده و مسافران از طريق خروجي‌هاي اضطراري هواپيما از آن خارج شدند.
جعفر زاده افزود: هر گونه اظهار نظر در خصوص علت اين سانحه پيش از اعلام نظر سازمان هواپيمائي كشوري، غير كارشناسي است.
تصاویر سانحه پرواز اردبیل تهران ( بقیه عکسها ادامه مطلب)
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه یکم بهمن 1387ساعت 5:52  توسط کیشوند کیش | 
 
صفحه نخست
مدیریت مطالب وبلاگ
پست الکترونیک
درباره وبلاگ
جزیره کیش
در صورت تمایل میتوانید خاطرات - تصاویر - عکسها و نظراتتان را در سفر به جزیره کیش به ایمیل وبلاگ ارسال نمایید و یا آدرس وبلاگتان را در بخش نظرات بیاورید تا در صورتی که وقایع نگاری در خصوص کیش داشته اید در وبلاگ کیش زیبا ثبت گردد .
 
پیوندهای روزانه
خرید اینترنتی بلیط جزیره کیش 3
ملک در جزیره کیش
خرید اینترنتی بلیط جزیره کیش 2
گردش مجازی در جزیره کیش
خرید اینترنتی بلیط جزیره کیش 1
فرودگاه بین المللی امام خمینی
فـرودگــاه بين المللي مهرآبــاد
روزنامه اقتصاد کیش
پخش زنده رادیو جزیره کیش
نیازمندیها (همشهری)
نوشته های پیشین
مرداد 1390
تیر 1390
خرداد 1390
اردیبهشت 1390
فروردین 1390
اسفند 1389
بهمن 1389
دی 1389
آذر 1389
آبان 1389
مهر 1389
شهریور 1389
مرداد 1389
تیر 1389
خرداد 1389
اردیبهشت 1389
فروردین 1389
اسفند 1388
بهمن 1388
دی 1388
آذر 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388
تیر 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
بهمن 1387
دی 1387
آذر 1387
آبان 1387
مهر 1387
شهریور 1387
آرشيو
آرشیو موضوعی
خاطرات و نظرات گردشگران کیش
کنسرتهای موسیقی جزیره کیش
جشنواره، نمایشگاه و کنفرانسها
خودرو جزیره کیش
دانشگاههای جزیره کیش
مصاحبه مدیران جزیره کیش
انتصابات در جزیره کیش
طرحهای آینده جزیره کیش
نوشته های خودم
قیمتها پس از هدفمندی یارانه ها
بهترینهای وبلاگ جزیره کیش
حوادث جزیره کیش
ورزش جزیره کیش
نوشته ها،مقالات مرتبط با کیش
کیش قدیم
اجلاس جنبش عدم تعهد کیش
جشنواره بین المللی فیلم کیش
نویسندگان
کیشوند کیش
کیشوند 1
پیوندها
سازمان منطقه آزاد کیش
کیش مروارید خلیج فارس
پرتال فرودگاه بین المللی کیش
پرتال بندرگاه تجاری کیش
بیمارستان کیش
فرهنگسراهای جزیره کیش
مرکز بین المللی همایشهای کیش
سایت جشنواره تابستانی کیش
مرکز توسعه تجارت کیش
شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش
گروه سرمایه گذاران کیش
شرکت سهامی تجار کیش
صدا و سیمای مرکز کیش
ایرنا کیش
آموزش و پرورش کیش
موسسه ورزش و تفریحات سالم
شركت توسعه ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات كيش
نمایشگاه هوایی ایران -کیش
دبیرخانه شورای مناطق آزاد
دلفیناریوم کیش
شهر زیر زمینی کیش کاریز
غواصی
غواصی
مارین نیوز
اسب ایران
یزدان پناه
بلاگ گردشگری اسپانیا
پانوراماجزیره زیبای کیش
پانورامیو کیش زیبا
تصاویر وجب به وجب کیش
اسلایداز جزیره زیبای کیش
کتاب زرد کیش
بازار بزرگ مروارید جزیره کیش
درج آگهی رایگان ملکی کیش
مشاورین املاک جزیره کیش
شهر آفتاب کیش
برجهای دوقلوی کیش
دروازه توریستی جزیره زیبای کیش
بانك اطلاعات مقاصد گردشگری
مرکز رزرواسیون هتلهای کیش
گروه هتلهای کیش
هتل بزرگ داریوش
هتل شایان
هتل شایگان
هتل سان رایز کیش
هتل صدف کیش
هتل مریم کیش
هتل پارمیس
هتل پارسیان
تصاویر هتلهای جزیره کیش
کلوپ کیش هتل شایگان
گردشگری میراث فرهنگی
جزیره کیش دیروز و امروز
وبلاگ قبلی پردیس بین الملل شریف کیش
دانشگاه جامع علمی کاربردی کیش
وبلاگ دانشجویان روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی کیش
پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران
پردیس بین الملل کیش دانشگاه علوم پزشکی
پرديس بين الملل کيش دانشگاه صنعتي شريف
دانشگاه آزاد واحد بین الملل کیش
دانشگاه پیام نور کیش
خبرنامه دانشجویی شریف
مادرانه ها در مورد جزیره کیش
سفر مجازی به کشورها وشهرها
اجاره خودرو کیان مهر کیش
کیشنامه
باشگاه دوست داران کیش
آسمان من ابریست
زنبورک (روزنامه ارتباط کیش )
بساک
کیش در google map