وب نوشت کیش جزیره کیش

+ نوشته شده در  شنبه سی ام آذر 1387ساعت 18:56  توسط کیشوند کیش | 

(بزرگ ترین طرح اقامتی- تفریحی کشور) با نام نرگس در جزیره کیش با هزینه 3 هزار و 500 میلیارد تومان آغاز شد.
به گزارش فرازنیوز این طرح با هزینه 3 هزار و500 میلیارد تومان در100 هکتار اجرا می شود.
منیری مدیر عامل بنیاد تعاون ناجا گفت: بزرگ ترین سازه دریایی جهان با عنوان هتل دریایی خلیج فارس ، مینیاتور جهان اسلام شامل جاذبه های کشورهای اسلامی ، تله کابین و مجموعه بزرگ ورزش های دریایی از امکانات تفریحی گردشگری این مجموعه بزرگ خواهد بود.
قرار است طرح بزرگ مجموعه نرگس کیش در پنج مرحله اجرا و تا سال1392 به طور کامل به بهره برداری برسد.
رحیم مشایی رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در مراسم آغاز طرح مجموعه نرگس کیش درباره لزوم رعایت استانداردهای هتل ها گفت: هم اینک درکشور به موازات ساخت مجموعه های اقامتی- تفریحی ، رعایت استانداردها مورد توجه است.
مددی مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش نیز گفت: در چشم انداز مقصد گردشگری کیش ، این جزیره به عنوان پایگاه گردشگری دریایی و قطب علمی و پژوهشی کشور مطرح شده است.


ساخت مجموعه نرگس کیش با جذب گردشگران کشورهای اسلامی در رونق گردشگری کشور نقش چشمگیری خواهدداشت.

به نظر می رسد که با توجه به موقعیت کیش و آرزوهایی که مدیران اقتصادی کشور همواره برای این منطقه اقتصادی داشته اند این کار باید از سالها پیش انجام می شد.
منبع : فراز نیوز

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آذر 1387ساعت 18:2  توسط کیشوند کیش | 

داچ پرس گزارش داد ایران بر این باور است که راهکار کاملی را برای توسعه صنعت توریسم یافته است و به همین دلیل قصد سرمایه گذاری وسیعی را در بخش صنعت گردشگری دارد و این برنامه به طور مشخص در جزیره کیش اجرا می شود.
داچ پرس گزارش داد ایران بر این باور است که راهکار کاملی را برای توسعه صنعت توریسم یافته است و به همین دلیل قصد سرمایه گذاری وسیعی را در بخش صنعت گردشگری دارد و این برنامه به طور مشخص در جزیره کیش اجرا می شود.
به گزارش فرازنیوز، افزایش مسافرت توریست های خارجی به ایران با شرایط فعلی ، امری غیر واقعی به نظر می رسد و در حالی که اکثر ایرانی ها برای سپری کردن اوقات فراغت و تعطیلات به کشورهای همسایه به خصوص ترکیه و امارات سفر می کنند تهران برنامه ده ساله ای را طی سالهای 2005 تا 2015 برای گسترش و توسعه توریسم اسلامی اجرا می کند . این برنامه به طور مشخص در جزیره کیش اجرا می شود.ایران بر این باور است که راهکار کاملی را برای توسعه صنعت توریسم یافته است و به همین دلیل قصد سرمایه گذاری وسیعی را در بخش صنعت گردشگری دارد.
در همین راستا حمید رضا طهماسب پور-معاون منطقه آزاد کیش- گفت : قوانین و محدودیتهای اعمال شده در ایران پس از انقلاب ، تا کنون برای توریستهای خارجی کاملا شناخته شده هستند و در این زمینه کاری نمی توان انجام داد ولی به دنبال اجرای برنامه های جایگزین هستیم . پس از انقلاب اسلامی ، جزیره کیش به منطقه آزاد تجاری تبدیل شد و فرصتهای تجاری زیادی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی به وجود آمد . فرودگاه بین المللی کیش روزانه پذیرای 50 پرواز از فرودگاه تهران و سایر شهرهای ایران و کشورهای عربی همسایه است . منطقه آزاد کیش قصد امضای قرارداد با آژانسهای گردشگری در اسپانیا ، آلمان و سوئد را دارد . نخستین پرواز مستقیم مادرید به کیش ماه آینده انجام خواهد شد . پروازهای استکهلم نیز در دستور کار قرار دارد .
گفتنی است مهمترین مزیت جزیره کیش برای توریست های خارجی غیر اسراییلی ، ورود بدون ویزا است ،ضمن آن که توریست هایی که قصد سفر به سایر شهرهای ایران را دارند نیز به شعبه ویژه وزارت خارجه در کیش مراجعه می کنند .
هم اکنون 44 هتل در این جزیره وجود دارد که از لحاظ کیفیت سه تا پنج ستاره هستند . هتل کوروش که انرژی مورد نیاز آن با نور خورشید تامین می شود تنها هتل هفت ستاره کیش است
مدیران هتلهای کیش بر این باورند که هزینه خدمات و مواد غذایی ارائه شده در کیش، معادل نیمی از هزینه های هتلهای اروپا و حتی دوبی است . قیمت کالاها و اجناس در فروشگاههای دوبی کمتر از اروپا است.
منبع : فراز نیوز

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آذر 1387ساعت 7:57  توسط کیشوند کیش | 

Yalda means birth. It is used interchangeably with Shab e Cheleh’ a Zoroastrian celebration of the Winter Solstice around Dec. 21st. Most Midwinter celebrations fall around the time of the Winter Solstice and share stories that revolve around the victory of light over darkness and the rebirth of the Sun. And Yalda is no exception

 

Yalda is a festival that is thought to have been adopted by the Persians from the Babylonians. The last day of the Persian month of Azar is the longest night of the year, when the forces of Ahriman or darkness are thought to be at their peak. The next day which is the first day of the month called Day is known as khoram rooz or khore rooz which means the day of the sun. This day belongs to the creator Ahura Mazda, the Lord of Wisdom. With the return of the sun, the days get longer and the nights get shorter, which means that the sun has once again won a victory over the darkness

Source : www.bellaonline.com 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم آذر 1387ساعت 17:29  توسط کیشوند کیش | 

همزمان باچهارمين نمايشگاه بين المللي هتلداري،رستوران وتجهيزات وابسته، پنجمين نمايشگاه بين المللي مبلمان و دكوراسيون داخلي و نخستين نمايشگاه تخصصي مجمتمع هاي خدمات رفاهي، تجاري و مسكوني در كيش گشايش يافت.

بيش از 200 شركت خارجي و داخلي در اين نمايشگاه آخرين توانمنديهاي خود را در زمينه هتلداري، صنعت گردشگري، مبلمان و مجمتع هاي رفاهي در معرض ديد عموم قرار داده اند. اين نمايشگاه هادرفضايي به وسعت 21 هزارمترمربع درمركز دايمي نمايشگاه هاي بين المللي كيش برگزارمي شود و شركتهايي از كشورهاي هند،تركيه،تايلند، چين، اندونزي،ايتاليا، دانمارك، جمهوري چك،آلمان، فرانسه، كانادا، ژاپن،برزيل، سوييس، سنگاپور و اتريش در آن شركت كرده اند.

همچنين توليدكنندگان و صادركنندگان مبلمان اداري،شهري و ورزشگاهي آخرين توليدات خود را در اين زمينه در اين نمايشگاه عرضه كرده اند و نمايش دستاوردهاي جديد طراحي داخلي و دكوراسيون وتجهيزات هتلداري، آمفي تئاتر و نورپرداري از ديگر محورهاي اين نمايشگاه اعلام شده است. چهارمين نمايشگاه بين المللي هتلداري، پنجمين نمايشگاه بين المللي مبلمان و دكوراسيون داخلي و نخستين نمايشگاه تخصصي مجتمع هاي خدمات رفاهي از 25 تا 28 آذرماه جاري در جزيره كيش برپا است.

منبع : وبسایت سازمان منطقه آزاد کیش

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم آذر 1387ساعت 12:27  توسط کیشوند کیش | 

اهالی شهرک دیدنیها واقع در 600 دستگاه قدیم در یکی از محله های پرجمعیت جزیره کیش شبها را در تاریکی مطلق بسر می برند. اهالی این محله طی نامه ای گلایه مندی خود را اعلام داشتند و از مسئولان استمداد طلبیدند به خاطر رفاه حال کودکان روشنایی تیرهای برق را که بیش از 8 ماه از نصب آن می گذرد را تامین کنند. در این نامه آمده است: محله دیدنیها با تائید معاونت های شهرسازی، عمرانی و حقوقی سازمان منطقه آزاد کیش از وضعیت شهرک بودن خارج و به یک منطقه محلی تبدیل شده است که روشنایی آن می بایست توسط شرکت آب و برق تامین شود.

جزیره کیش- خبرنگار کیهان

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم آذر 1387ساعت 11:57  توسط کیشوند کیش | 
تاکسی نارنجی :

کارگردان:  ابراهیم وحیدزاده

بازيگران: آزیتا حاجیان، حسن پورشیرازی، ماهایا پطروسیان، علی دهکردی، سیروس ابراهیم‌زاده، محمدرضا هدایتی، مهدی فقیه، رحیم هودی، نیایش ماهانی، ارسلان قاسمی، آرمیتا مرادی، بهاره سپاهی، الهه حصاری، میثاق زارع، محمود بنفشه‌خواه و ...

خلاصه داستان: زنی جوان با دو فرزند خردسال، دو مرد با خصوصیات متفاوت و خواسته مشابه، یک مامور پلیس و یک پیرزن پرحرف و سمج در جزیره کیش ماجراهایی می‌آفرینند...

منبع : وبلاگ سینما

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم آذر 1387ساعت 6:45  توسط کیشوند کیش | 
از وبلاگ kishun 
 


Intl. Exhibition

Intl. Robocop Champion

Intl. Cyber Games Champion

Web Award

Seminars & Workshops

Direct Shopping

 sorce: www.itexfestival.com

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم آذر 1387ساعت 9:54  توسط کیشوند کیش | 

كنسرت بزرگ خوانندگان پاپ تا روز شنبه 30 آذرماه جاري در جزيره زيباي كيش همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش اداره كل امور فرهنگي و روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش، در پي استقبال كم نظير گردشگران، مسافران و ساكنان جزيره كيش از برگزاري كنسرت هاي شبانه خوانندگان پاپ، اين برنامه ها با حضور چند تن ديگر از خوانندگان جوان و نامي كشور ادامه مي يابد.بنابر گزارش ستاد جشنواره هاي كيش طي روزهاي يكشنبه 24 تا چهارشنبه 27 آذرماه جاري رضا صادقي به اجراي برنامه خواهد پرداخت.

 همچنين فرزاد فرزين طي روزهاي پنج شنبه و جمعه، بهنام علم شاهي و بابك جهان بخش نيز روز شنبه 30 آذرماه جاري آلبوم هاي جديد خود را به اجرا در خواهند آورد.

منبع : وبسایت سازمان منطقه آزاد کیش

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم آذر 1387ساعت 9:37  توسط کیشوند کیش | 

آرام آرام خواهید مرد،

اگر سفر نکنید،اگر کتاب نخوانید، اگر به صداهای زندگی گوش ندهید،اگر آنچه می کنید ارزیابی نکنید،
آرام آرام خواهید مرد
وقتی که "عزت نفس "خود را بکشید،و وقتی که به دیگران امکان ندهید که به شما کمک کنند،
آرام آرام خواهید مرد
اگر بنده عادتهای خود شوید،و هر روز بر همان مسیرهایی که پیوسته می روید، بروید...اگر مسیر خود را عوض نکنید،اگر لباسهایی به رنگهای مختلف نپوشید،و با کسانی که نمی شناسید صحبت نکنید،
آرام آرام خواهید مرد
اگر از عشق ورزیدن پرهیز کنید،و همه آن احساساتی که انسان را آشفته می سازد،و کسانی که باعث می شوند تا چشمان شما برق زند،و قلب شما از عشق به تپش در آید،
آرام آرام خواهید مرد
وقتی که از کارتان راضی نیستید یا از عشق خود گله دارید و قصد ندارید که زندگی تان را تغییر دهید،اگر خطر نکنید و به دنبال آنچه که در مقابل نامطمئن ها - بی خطر است نروید،اگر به دنبال رویای خود نروید،
اگر به خودتان اجازه ندهید که حداقل برای یک بار هم که شده از نصیحت های قابل درک فرار کنید.
امروز زندگی کردن را آغاز کنید
امروز دل را به دریا بزنید
کاری انجام دهید
به خودتان اجازه ندهید که آرام آرام بمیرید
و فراموش نکنید که همواره با نشاط باشید

پابلو نرود

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم آذر 1387ساعت 7:21  توسط کیشوند کیش | 
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم آذر 1387ساعت 6:2  توسط کیشوند کیش | 

پيش از انقلاب يك روز كه پرواز به كيش داشتم ، طبق معمول بعد از نشستن با خودرويي كه در اختيار كروي پروازي قرار داشت براي خريد به بازار كيش رفتم . آن موقع هنوز بازار هاي جديد جزيره ساخته نشده بود . و بيشتر مردم بومي در همان بازار هاي سنتي قديمي به كسب و كار و تجارت مي پرداختند . در مراجعت براي كاري اداري به پايگاه هوايي كيش رفتم . در ستاد نيروي هوايي بر عكس هميشه كه سكوتي آرامبخش همه جا حاكم بود ، اين بار سر و صداي فراواني رو شنيدم . غوغاي عجيبي بر پا شده بود . به طوري كه نمي شد فهميد ماجرا چيست ! بعد از دقايقي متوجه شدم كه چه اتفاقي افتاده است . قضيه از اين قرار بوده ... درجه داري همراه با زن و بچه اش در بازار خريد مي كرد . از قضا يك سرگرد نيروي هوايي از آن محل عبور مي كرده است . و چون انتظار احترام نظامي از آن درجه دار داشته و او به خاطر اين كه بچه در بغل داشته نتوانسته بود احترام بگذارد !! سرگرد عقده اي و بي شعور در بازار يقه درجه دار بي نوا رو گرفته كه چرا احترام نظامي بجاي نياوردي !!؟‌ درجه داره هم كه نزد همسرش نمي خواست كم بياره .. حسابي پاسخ اعتراض سرگرد رو مي دهد . كار بالا كشيده و مردم بي كار جمع مي شوند . عده اي طرف درجه دار رو گرفته ، برخي هم طرف سرگرد را ... گويا فرداي ان روز سرگرده گزارش كرده بود و بعد از مدتي حكم توبيخ طرف آمده بود . و به همين دليل درجه داره در ستاد قاطي كرده و به حكم صادره اعتراض مي كرد !

منبع : دل نوشته های یک کهنه سرباز

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم آذر 1387ساعت 9:41  توسط کیشوند کیش | 

 ماهاتیر محمد یكبار پس از آنكه مهمان شهر اصفهان بود گفت: «اگر مدیریت جاذبه های توریستی استان اصفهان در اختیار مالزی قرار گیرد، سالانه برابر با ارز آوری نفت برای ایران سودآور خواهد بود.»

 ماهاتیر محمد در ایران به دانشگاه ها رفت، در سالن های كنفرانس بسیاری بر صدر نشست، به صدا و سیما رفت و به پای بحثهای فرهنگی و تاریخ مسلمانان و.‎ . . نشست با این حال این مرد اقتصاد و سیاستهای توسعه به یكی از جاهایی كه نتوانست برود، بخش خصوصی و از جمله اتاق بازرگانی بود.در حقیقت اگرچه نشان زرین برای معمار اقتصاد مدرن مالزی برای ما نیز افتخار آمیز است اما یادآوری این گلایه بخش خصوصی بد نیست كه ای كاش این فرصت هم دست می داد كه رمزوراز رشد سریع اقتصادی كشورش را توضیح بدهد و از این سفر و چه بسا امثال آن به عنوان یك تور آموزشی استفاده كنیم.
مالز یایی ها لقب Bapa Pemodenan پدر مدرنیزه(مالزی) را به ماهاتیر محمد داده اند.اگرچه دوران نخست وزیری او یكی از طولانی ترین دوره های تصدی سیاسی بوده است اما هنگامی كه او پس از ۲۲ سال دفتر كاری خود را ترك می كرد فقر درمالزی از ۵۰ در صد به ۷ در صد رسیده بود. مالزی به جرگه ببرهای آسیا پیوست. اشتغال در مالزی در حدی بهبود یافت كه خود میزبان نیروی كار آسیای شرقی و جنوبی شد. با این حال اینكه ما چه لقبی به مهمان خود داده باشیم، چه توشه ای از این رهگذر چیده باشیم و تا چه حد به او به دیده غنیمتی برای روشن كردن راهمان نگریسته باشیم، آن چیزی است كه سفر معمار توسعه مالزی را برای ما ارزشمند می سازد.

منبع : www.iran-newspaper.com

حتما بخوانید ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آذر 1387ساعت 19:17  توسط کیشوند کیش | 
طبق توافقات انجام‌‌شده ميان سازمان منطقه‌آزاد كيش، كيش اير، ITO و شركت هواپيمايي يورو فلاي در ايتاليا، خط هوايي ميلان_كيش تا اواخر فوريه راه‌اندازي مي‌شود. 

 

ميلاني‌ها به كيش مي‌آيند

خبرگزاري ميراث فرهنگي_ گردشگري_ نخستين مسير هوايي ميلان_ كيش، با همكاري سازمان منطقه آزاد كيش، شركت هواپيمايي كيش اير، (ITO) و شركت هواپيمايي يورو فلاي كشور ايتاليا راه‌اندازي مي‌شود.

طهماسب پور، معاون گردشگري سازمان منطقه آزاد كيش در اين ارتباط  به ميراث خبر گفت:« كنسرسيوني ميان سازمان‌هاي ذكر شده؛ برگزار شد و طبق آن قرار بر اين است كه خط هوايي ميلان_ كيش با هدف توسعه گردشگري و تبادل گردشگر ميان ايران و ايتاليا راه‌اندازي شود.»
وي اظهار داشت:« درحال حاضر توافق اوليه امضا شده و در مرحله عقد قرارداد قرار داريم.»
اين كارشناس گردشگري خاطرنشان كرد:« طبق توافقات انجام شده قرار بر اين است تا اين خط هوايي تا اواخر فوريه راه‌اندازي شده و در چهارماه نخست فعاليت خود در هفته يك پرواز داشته باشد.»
جزيره كيش ازجمله پتانسيل‌هاي مهم گردشگري جمهوري اسلامي ايران محسوب شده و با اينكه سفرهاي داخلي بسیاري در اين جزيره صورت مي‌گيرد، اما همچنان از ورود تورهاي خارجي به اين جزيره بهره‌اي نبرده‌ايم .

منبع : خبر گزاری میراث فرهنگی

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 19:52  توسط کیشوند کیش | 

احسان خواجه امیری،رضا صادقی و محسن یگانه در جشنواره موسیقی پاپ که از 21تا 26آذر در جزیره کیش برگزار می شود کنسرت برگزار می کنند.

به گزارش خبرنگار پارس کنسرت ، در این جشنواره موسیقی پاپ که با عنوان "عید تا عید" (عید قربان تا عیدغدیر) و به مدت 6 روز در جزیره کیش برگزار می شود احسان خواجه امیری درتاریخ 21 و 22 ،محسن یگانه 23 و رضا صادقی 24 ،25 و 26 آذرماه درتالار جشنواره این جزیره به اجرای آثار جدید خود می پردازند.

منبع : پایگاه خبری پارس کنسرت

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آذر 1387ساعت 19:58  توسط کیشوند کیش | 


از آب كره گرفتن،مترادف حداكثربهره وري است ولي مشكلات ناشي از كم آبي و كاهش ذخاير آب شيرين قابل شرب در جهان و به خصوص كشورهاي توسعه نيافته و آفريقايي ،دنيا را بر آن داشته تا از هوا آب بگيرند!!.درحاليكه وبا در زيمبابوه شيوع يافته و امكان استفاده از آب آشاميدني سالم به شدت كاهش يافته،شركتي كانادايي وسيله اي ابداع كرده كه فقط با استفاده از شرجي هوا وبدون اتكا به آبهاي زيرزميني يا منابع رو زميني،آب را از هوا به صورت فيلترشده و گندزدايي شده جداسازي كرده و به مصرف مي رساند.شركت كانادايي Element Fourبا تلفيق يك كاندانسر با فيلترهاي ميكرونيزه وسپس گندزدايي توسط نور ماوراء بنفش،رطوبت هوا را درپكيجي 1300 دلاري به آب آشاميدني تبديل مي كند ، ولي نويد ارزان شدن اين دستگاه تا حد 300 دلاردر مقياس استفاده خانگي نيز داده شده است.لينك
منبع : چشمهایی که فکر می کنند
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم آذر 1387ساعت 13:41  توسط کیشوند کیش | 

 همزمان با عيد سعيد قربان، گنجشك هاي مجيد مجيدي در جزيره كيش آواز مي خوانند .

همزمان با عيد سعيد قربان، فيلم "آواز گنجشك‌ها" شاخص‌ترين فيلم كارگردان نامي ايران، مجيد مجيدي در جزيره زيباي كيش به نمايش در مي‌آيد.به گزارش اداره كل امور فرهنگي و روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش، روز سه شنبه 19 آذرماه جاري به مناسبت عيد سعيد قربان و همزمان با افتتاح رسمي سينما لبخند كيش، فيلم "آواز گنجشك‌ها" روي پرده مي رود. "آواز گنجشك‌ها" داستان كريم كارگر مزرعه شترمرغ

منبع: وبسایت سازمان منطقه آزاد کیش


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم آذر 1387ساعت 6:30  توسط کیشوند کیش | 

سر فصل اخبار روز پنج شنبه 14  فروردین  1382

رييس جمهوري ايران برلزوم جذب سرمايه گذاري  ايرانيان خارج از کشور تاکيدکرد.

کارخانه مصنوعات چوبي کيش با حضور رييس جمهوري  ايران به بهره برداري رسيد.

رييس جمهوري اسلامي ايران پارک جنگلي جزيره کيش را افتتاح کرد.

رييس جمهوري ايران برلزوم جذب سرمايه گذاري  ايرانيان خارج از کشور تاکيدکرد:
 
رييس جمهوري اسلامي ايران در گفت وگو با خبرنگاران بر  لزوم جذب امکانات و سرمايه گذاري ايرانيان مقيم خارج از کشور تاکيد کرد. سيد"  محمد خاتمي "که براي ديدار با مردم و مسوولان جزيره " کيش( "ازجزاير جنوبي  ايران در خليج فارس) به اين جزيره سفر کرده بود شامگاه پنجشنبه اين جزيره را  به مقصد تهران ترک کرد. رييس جمهوري ايران تصريح کرد ملت ايران شايسته هر نوع  پيشرفت وزندگي مناسب هستند و اميدوارم بتوانيم دين خود را به اين ملت اداکنيم  . خاتمي از مناطق آزاد به عنوان فرصتي براي جذب امکانات وسرمايه هاي خارجي  ياد کرد و گفت :مناطق آزاد نقش موثري در بهبوداقتصاد کشور دارند. وي با بيان  افتتاح چندين طرح در جزيره کيش  گفت اين طرح ها ميتواند باب تازه اي در توسعه  اين مناطق بگشايد. رييس جمهوري لزوم دستيابي به تکنولوژي و امکانات را ضروري  دانست وگفت براي حضور در بازارهاي بين المللي بايد تلاش جدي کرد. خاتمي  همچنين از تلاشهاي مسوولان مناطق آزاد به ويژه منطقه آزاد کيشبراي پيشرفت و  توسعه مناطق قدرداني کرد 

 رييس جمهوري اسلامي ايران پارک جنگلي جزيره کيش را افتتاح کرد:
 همزمان با سفر سيد" محمد خاتمي "رييس جمهوري اسلامي ايران  به جزيره کيش بهره برداري از مجموعه جنگلي ثابت در اين جزيره آغاز شد. به  هنگام بازديد رييس جمهوري ايران از مجموعه پارک جنگلي ثابت  حيوانات دريايي و  دلفين ها در اين پارک براي رييس جمهوري و هيات همراه وي برنامه اجرا کردند.  مرکز علمي تفريحي و توريستي مجموعه پارک جنگلي ثابت از سال 1377 با سرمايه  گذاري بخش خصوصي در قسمت جنوب غربي اين جزيره ساخته شده است . اين مجموعه  پارک جنگلي در فضايي با وسعت 70 هکتار شامل مجموعه دلفين ها  حيوانات دريايي   باغ هاي ارکيده کاکتوس و پرنده هاي مختلف جهان است . تونل آکواريومي  ساختمان  کرم ابريشم کوه آتشفشان دنياي بازي وچند هتل نيز در آينده نزديک در اين  مجموعه ساخته خواهد شد. هزينه ساخت مجموعه پارک جنگلي ثابت و هتل بزرگ داريوش  در جزيره کيش160 ميليارد تومان پيش بيني شده که از اين مبلغ تاکنون بدون  هزينه هاي ارزي آن 85 ميليارد تومان هزينه شده است

 کارخانه مصنوعات چوبي کيش با حضور رييس جمهوري  ايران به بهره برداري رسيد:
 
 کارخانه توليدي مصنوعات جزيره " کيش( "از جزاير  جنوبيايران )  روز پنجشنبه توسط سيد" محمد خاتمي "رييس جمهوري اسلامي ايران  به بهره برداري رسيد. اين کارخانه توليد مصنوعات چوبي با سرمايه گذاري بخش  خصوصي و مشارکت آلمانيها در زميني به مساحت پنج هزار مترمربع در جزيره کيش  ساخته شده است . خاتمي و هيات همراه ايشان پس از افتتاح کارخانه توليدي  مصنوعات چوبي جزيره کيش از قسمتهاي مختلف اين کارخانه ديدن کردند. هزينه ساخت  کارخانه توليد مصنوعات چوبي 9 ميليارد و 900 ميليون ريال و هزينه ارزي آن  معادل يک ميليون 300 هزار دلار بوده است . با آغاز به کار اين کارخانه براي  حدود 62 نفر در جزيره کيش ايجاد اشتغال شده است . رييس جمهوري اسلامي ايران  که براي ديدار با مردم و مسوولان کيش به اين جزيره سفر کرده بود شامگاه  پنجشنبه جزيره کيش را به مقصد تهران ترک کرد .

منبع : آرشیو اخبار ریاست جمهوری

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم آذر 1387ساعت 13:53  توسط کیشوند کیش | 

دوستی امروز تعریف میکرد خانمش که ۵ ماهه بارداره و دچار مشکل شده بوده ( درد بارداری و ... ) به بیمارستان کیش مراجعه می کنه و خانم دکتر هم جهت تشخیص درست و تجویز نسخه براشون تست سونوگرافی مینویسن .

ولی متاسفانه بعد اینکه ایشون به بخش سونوگرافی جهت گرفتن وقت مراجعه می کنن خانمی که مسول بخش سونوگرافی بودن اعلام میکنن که تا روز سه شنبه خبری از دکتر سونوگراف نیست و سه شنبه هم باید تماس بگیرین تا ببینیم دکتر کی می خوان بیان کیش . ظاهرا دکتر مربوطه از شیراز میاد ؟!!؟!؟!

حالا دوست من نگران وضعیت خانمش و همچنین بچش هست .

امیدواریم اتفاقی براشون نیافته .

داشتم فکر می کردم واقعا آیا کیش با اینهمه اسمهای گنده ای که داره یدک می کشه (کیش شهر الکترونیک - کیش شهر سلامت - کیش شهر دانش - کیش شهر سالم - کیش شهر آرام - قطب پژوهش و پزشکی) و قولهایی که خیلیها اومدند و دادند و عمل نکردند کیش ایده آل ماست .

یا سمینارها و جلسات متعددی که در جزیره کیش با هزار آب و تاب و گزارش و نگارش برگزار میشه (

برگزاری یکی از بی نظیرترین کنفرانسهای علوم پزشکی در کیش ؟! ) ولی از تامین پزشک برای مردم و کیشوندان جزیره کیش عاجزیم .

واقعا اگر کسی از هموطنانمان این مطلب رو بخونه باورش میشه که دکترهای متخصص رو فقط پنج شنبه و جمعه ها میشود در کیش پیدا کرد .

یاده این ضرب المثل زیبای فارسی افتادم که میگه " آفتابه لگن هفت دست - شام و ناهار هیچی ".

جای بسی تاسف است .

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم آذر 1387ساعت 21:14  توسط کیشوند کیش | 

در جزیره کیش دو نوع تاکسی وجود دارد که

دسته اول تاکسی دربستی یا تاکسی سفید که قیمت آنها از حدود ۳۶ تا ۶۰ میلیون تومان است و بسته به نوع خودرو و مدل آن قیمت گذاری میشود .معمولا نوع خودرو آن تویوتا کمری با تعداد معدودی کرولا است .

مجوز تاکسی جدید فقط برای کسانی که قصد تاسیس آژانس تاکسی دارند صادر میشود که حداقل مجوز مورد نیاز برای تاسیس آژانس تاکسی سرویس ۲۰ مجوز می باشد ضمن آنکه این مجوزها و یا تاکسی ها قابل خرید و فروش نیستند و فقط به راننده ها در یک شیفت کاری ۱۲ ساعته اجاره داده میشوند حدود ماهی ۵/۱ میلیون تومان یا بیشتر یا کمتر .

 کرایه ای که از مسافر گرفته می شود از ۱۱۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان بسته به کوتاهی و بلندی مسیر در نوسان است .

 آژانس تاکسی سرویسهایی که در حال حاضر در جزیره کیش مشغول کارند عبارتند از حریره - توسن - دالاهو - رخش - کرانه - هلال ماه و پاییزه

  

 نوع دیگر تاکسی ها که به تاکسی خطی یا تاکسی زرد معروف هستند در مسیرهای مصوب در حال خدمات دهی میباشند که کرایه آنها نیز از ۳۰۰ تا ۴۰۰ متغیر است .

قیمت این نوع تاکسی ها نیز از ۲۶ تا حدود ۴۴ میلیون تومان است و ماهیانه نیز به مبلغ ۱ میلیون تومان و یا یک مبلغ در همین نزدیکیها از طرف مالکها در یک شیفت کاری ۱۲ ساعته به اجاره داده می شود .

نوع خودرو آن هم هیوندای اکسنت و کرولا میباشد .

مطلب مهمتر اینست که این خودروها ۵ سال بیشتر نمی توانند کار کنند و باید خودرو با مدل سال عوض شود .

قیمت مجوز هر دو نوع تاکسی حدود ۲۶ میلیون تومان و بقیه آن قیمت خودرو است .

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم آذر 1387ساعت 9:22  توسط کیشوند کیش | 

بنا به نتايج يک تحقيق که در نشريه British medical journal به چاپ رسيد خوشبختي مسري است و به صورت موجي در جمع دوستان و خانواده منتشر مي شود اما در بين همکاران اين اتفاق نمي افتد. محققان اعلام کردند گروههاي افراد خوشبخت و بدبخت بنا بر معيارهاي نزديکي اجتماعي و جغرافيايي تشکيل مي شوند. احتمال اينکه خوشبختي يک فرد به دوست وي که در کمتر از نيم مايلي او زندگي مي کند به او نيز سرايت کند چهل و دو درصد افزايش مي يابد.

 اين رقم به بيست و پنج درصد کاهش مي يابد در صورتي که دوست اين فرد خوشبخت در فاصله دو مايلي وي زندگي کند و هر چقدر فاصله دورتر باشد به تدريج تاثير آن از بين مي رود. محققان اعلام کردند اگر شما همسرتان خوشبخت باشد هشت درصد به خوشبختي شما افزوده مي شود و اگر يکي از اقوام نزديک شما در همسايگي تان زندگي کند خوشبختي شما تا چهارده درصد افزايش مي يابد. اگر يک همسايه خوشرو داشته باشيد ميزان خوشبختي شما تا سي و چهار درصد افزايش مي يابد. پرفسور نيکولا کريستاکيس از مدرسه عالي پزشکي هاروارد و پرفسور جيمز فولور از دانشگاه کاليفرنيا در سن ديگو اعلام کردند متغيرها در سطح خوشبختي افراد به صورت موج و از طريق گروههاي اجتماعي گسترش مي يابد و بدين ترتيب است که گروههاي افراد خوشبخت و بدبخت ايجاد مي شوند. بنا به نتايج اين تحقيق، اين فرمول در محيط کار صادق نيست و همکاران تاثيري در افزايش يا کاهش سطح خوشبختي ندارند و اين بعني بافت اجتماعي مي تواند گسترش حالت هاي احساسي را محدود کند. در نشريه بريتيش مديکال جورنال آمده است اين تحقيق انقلابي مي تواند در جهت دهي به بهداشت عمومي موثر باشد. اگر خوشبختي از طريق روابط اجتماعي گسترش مي يابد، اين مي تواند به صورت غير مستقيم بر روي انتقال سلامتي و بهداشت نيز موثر باشد و اين مي تواند در سياست گذاري ها مورد توجه قرار گيرد. اين تحقيق در بين پنج هزار و صد و بيست و چهار نفر فرد بالغ بين بيست و يک تا هفتاد سال انجام شد و از سال ۱۹۷۱ تا ۲۰۰۳ به طول انجامید .

منبع : لوس آنجلس تایمز

+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم آذر 1387ساعت 21:44  توسط کیشوند کیش | 

دبى که در سال هاى اخير به دليل جذب بيشترين سرمايه خارجي، به جزيره تجارت خاورميانه مشهور و عملا به پايتخت بازرگانى کشورهاى عرب خليج فارس تبديل شده بود، اين روزها با خروج سپرده هاى سرمايه گذاران نگران، در بحران بزرگى فرو رفته است.

 بحران مالى اخير در دبى که زودتر از ساير بخش ها، مسکن در اين کشور را دربر گرفته است در اين روزها چنان شدت يافته که براساس آمارهاى منتشر شده بيش از 40درصد از فعاليت هاى ساختمانى در اين شيخ نشين متوقف شده است. بانک هاى اماراتى در سال هاى اخير بيش ازهر بخشى به املاک و مستغلات توجه داشته اند و اعتبارات خود را در اين حوزه وارد کرده اند از آنجايى که جامعه اماراتى و به طور کلى جامعه عربى همواره به بازگشت سريع سرمايه عادت دارد، با آغاز بحران، قيمت فروش واحدهاى مسکونى خود را پائين آورده تا هر چه زودتر بتواند املاک و مستغلات خود را به پول نقد تبديل نمايند که اين کار به دامنه بحران افزوده است. بانک هاى اماراتى که تا چندى پيش حتى حاضر بودند تا 85 درصد کل ارزش واحدهاى مسکونى را به مشتريان وام دهند، اين روزها نه تنها چنين ريسکى را نمى پذيرند، بلکه سعى مى کنند تا با بهانه هايي، وام هاى پرداخت شده را نيز بازپس گيرند.

 ناهمخوانى عرضه و تقاضاى مسکن چند ماه پيش، موسسه اقتصادى «مورگان استنلي» در آمريکا طى گزارشى اعلام کرد که قيمت املاک دبى تا سال 2010 به سير صعودى خويش ادامه مى دهد و پس از آن سقوط مى کند. در اين گزارش اشاره شده بود که قيمت مسکن در دبى تا پايان سال 2008 ميلادى 35 درصد ديگر رشد خواهد کرد و تا پايان سال 2009، اين رشد با آهنگى کند به 8.5 درصد رسيده و سپس در سال 2010 با سقوط ارزش مواجه خواهد شد. طبق اين گزارش، دبى تا پايان سال 2008، براى پاسخ به نياز ساکنان قديم و جديد خود، سالانه به 30 تا 35 هزار واحد مسکونى جديد نياز دارد که بنابر آمار منتشر شده موسسه اقتصادى مورگان استنلي، در سال 2010، ميزان عرضه مسکن در اين  کشور از تقاضاى آن پيشى مى گيرد و به اين ترتيب قيمت ها کاهش خواهد يافت. اين گزارش با تشبيه وضعيت بازار مسکن دبى با شرايط سال 1990 سنگاپور، پيش بينى کرده بود که اين  کشور در سال 2010 دچار مازاد عرضه شود و تقاضاى بازار مسکن در دبى فروکش کند. پس از انتشار گزارش، سرمايه گذاران که پيش از اين اميدوار بودند با تضعيف ارزش دلار، پول درهم تقويت شود، سپرده هاى خود را از اين کشور خارج سازند. هم زمان با افزايش ارزش دلار، پول نقد در اين کشور به شدت کم شد. بازارهاى دبى نيز کم کم نشانه هايى از نابسامانى مالى را از خود بروز دادند.

 امارات بدهکارترين کشور خاورميانه از ابتداى سال جارى ميلادي، سهام بازارهاى مالى اين کشور با افتى 50درصدى همراه بوده است. ادغام موسسات 

منبع : کیهان


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آذر 1387ساعت 12:8  توسط کیشوند کیش | 

از جمله ابزارهاي كارآمد و موثر در توسعه پايدار هر منطقه‌اي دانشگاه‌ها هستند كه وجود آنها به عنوان تقويت كننده بخشهاي صنعت و تجارت، مي‌توانند اثرات بي‌بديلي بر جاي گذارند. از همين رو دانشگاه كيش از بدو سازندگي پس از انقلاب مورد نظر مديران و مسئولان در جزيره بوده است. اينك نيز عليرغم عمر نسبتا كوتاه اين دانشگاه در جزيره اثرات مثبت آن بر نيروهاي شاغل و بدنه جامعه آشكار است.

اين در حالي است كه دانشگاه كيش براي به فعل در آوردن ظزفيتهاي بالاي كه ايجاد كرده است نيازمند توجه ويژه‌اي از سوي مديران و جامعه است. ظرفيت‌هايي كه در ايجاد محيطي امن براي توسعه آموزش عالي و ورود جامعه علمي كشور به جزيره شكل گرفته است. اين بستر مي‌تواند به عنوان مزيت رقابت علمي كشور در برابر خيل دانشگاه‌هايي كه براي شكار دانشجويان ايزاني به كمين نشسته‌اند وارد عرصه شود. اين ماموريت پيش از اين در قانون برنامه چهارم توسعه و نيز قانون مناطق آزاد پيش‌بيني شده بود؛ ليكن شرايط متعددي از جمله تغييرات مديريتي، الزامات رشد علمي دانشگاه باعث عدم اتفاق اين مهم بوده است.

در شرايط كنوني كه جزيره كيش از جزيره‌اي براي ورود كالا به كشور تغيير وضعيت داده است. انتقال دانش و فناوري از مسير جزيره به كشور مي‌تواند بديل مناسبي براي توسعه و سازندگي به شمار آيد. توسعه دانشگاه كيش از سوي ديگر متضمن فرصت‌هاي فراواني براي اقتصاد و تجارت در اين منطقه است.
1-تاثير بر افزايش ميزان سرمايه‌گذاري
2- توسعه فعاليت‌هاي اقتصادي و اشتغالزايي

3-ايجاد مزيت‌هاي رقابتي در ارائه خدمات علمي و فني
4- توسعه افزايش درآمدهاي منطقه
5-

منبع : تابناک


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آذر 1387ساعت 9:11  توسط کیشوند کیش | 

دیشب لحظاتی پس از غروب خورشید ، آسمان در جزیره کیش صحنه بسیار زیبایی رو خلق کرد و آن در کنار هم قرار گرفتن ماه و مشتری و زهره بود .

 این تصویر به قدری زیبا بود که لحظاتی رو محو تماشایش نشستم .

متاسفانه نتونستم از این لحظات ناب و زیبا عکس بگیرم. این رویارویی رویایی۳۰ دقیقه بیشتر دوام نداشت.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم آذر 1387ساعت 11:40  توسط کیشوند کیش | 

شاید چیز هایی در مورد جاده جهان در جزیره کیش شنیده باشید. جاده جهان تقریبا یک جاده کمر بندی دور جزیره است و قسمت زیادی از این جاده هم در کنار دریا است. دفعه آخری که جزیره بودیم با محمود یه هیوندا اکسنت اجاره کردیم و رفتیم سراغ این جاده. ساعت حدود نه و نیم صبح بود با یه کیسه انواع خوردنی ها و همین طور چند قوطی نوشابه از هتل زدیم بیرون. محمود نشست پشت رل و من هم رو صندلی بغلی ولو شدم. هوای جزیره توی ماه دی بی نظیره. خنک و مطبوع. بنابرین نیازی به کولر ماشین نبود. رادیو ماشین رو هم روشن کردم و یه ایستگاه رو که آهنگ پخش می کرد پیدا کردم و با خودم گفتم Perfect!  هنوز به آن قسمت جاده که کنار دریاست نرسیده بودیم. جاده خلوت بود و هر چند دقیقه یه ماشین میومد و می رفت. دوطرف جاده پر بود از درخت های کوچک و بزرگ با برگ هایی به رنگ سبز تیره. نزدیک پارک دلفین زیر بوته های سبز و به هم پیچیده محمود یه چیزی شبیه گربه می بینه و به من نشون می ده. وامیستیم و با دقت نگاه می کنیم. چه باحال، اونا گربه نبودن در واقع چند تا سمور یا چیزی شبیه این بودند و دم دراز وپشمالویی داشتند و با دیدن ماشین پا به فرار گذاشتن. دوباره سوار ماشین شدیم و حرکت کردیم. بعد از چند دقیقه جاده با خط ساحل موازی شد و ما می تونستیم دریا رو ببینم. دریا صاف بود و فقط موج های ریز و کوچولویی داشت.آفتاب روی آب افتاده بود و تلالو نور خورشید روی آب منظره ای بسیار زیبا و خیال انگیز بوجود آورده بود. محمود کنار جاده ماشین رو متوقف کرد و پیاده شدیم. داشتم فکر می کردم قبل از این هم منظره ای به این زیبایی دیدم یا نه. تنها صدایی که شنیده می شد صدای برخورد موج های دریا با ساحل بود و نسیمی که می وزید. تا جایی که چشم کار می کرد فقط آب بود. با محمود مدت زیادی در سکوت به چشم انداز وسیعی که مقابل چشم هایمان بود نگاه کردیم و در مقابل برزگی خالق آن بی اختیار سر تعظیم فرود آوردیم.

دوباره سوار ماشین شدیم و به راهمان ادمه دادیم. یکی از نوشابه  های داخل کیسه خوراکی ها را باز کردم و مشغول شدم. محمود یک چشمش به جاده بود و یک چشمش به دریا. هنوز تا کشتی یونانی راه زیادی مانده بود. داشتم با نوشابه حال می کردم و چشمام به خط ساحلی بود که یهو دسته بزرگی از مرغ های دریایی را دیدیم که روی شنهای ساحل نشسته بودند. به عمرم این همه مرغ دریایی را کنار هم ندیده بودم. بعضی هاشون خیلی بزرگتر از چیزی بودن که فکر می کردم. دوباره کنار جاده توقف کردیم و مشغول عکس گرفتن از آن ها شدیم. چندتا بودن ؟ نمی دونم صدتا ، دویست تا یا شاید هم بیشتر. تو این  قسمت از جزیره رفت و آمدی وجود نداره و فقط هر چند ساعت یه ماشین از این جا عبور می کنه، بنابرین این پرنده ها با خیال راحت اینجا روی شن های ساحل می شینن و تو آفتاب خودشونو گرم می کنن. چند تایی عکس گرفتیم و دوباره به حرکت ادامه دادیم.

منبع : kishsky.com

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم آذر 1387ساعت 7:8  توسط کیشوند کیش | 
پس از کمتر از سه ماه معاونت اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش از ناصر پاک وجدان به علی شریفی رسید .

قابل ذکر است قبل از پاک وجدان - امیر حسین ابوالحسنی فر این پست را بر عهده داشت .

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم آذر 1387ساعت 7:40  توسط کیشوند کیش | 

وطنوطن يعني همه آب و همه خاك وطن يعني همه عشق و همه پاك
به گاه شيرخواري گاهواره به روز و درد پيري ، عين چاره
وطن يعني پدر ، مادر ، نياكان به خون و خاك بستن عهد و پيمان
وطن يعني هويت ، اصل ، ريشه سرآغاز و سرانجام هميشه
وطن يعني محبت ، مهرباني نثار هر كه داني و نداني
وطن يعني نگاه هموطن دوست هر آنجايي كه داني هموطن اوست
وطن يعني قرار بيقراري پرستاري ، كمك ، بيمارداري
وطن يعني هواي كوچه ي يار در آن كو دل شكستن هاي بسيار
نگاهي زيرچشمي ، عاشقانه به كوچه آمدن با هر بهانه
وطن يعني غم همسايه خوردن وطن يعني دل همسايه بردن
وطن يعني زلال چشمه ي پاك وطن يعني درخت ريشه در خاك
ستيغ و صخره و دريا و هامون ارس ، زاينده رود ، اروند ، كارون
دنا ، الوند ، كركس ، تاق بستان هزار و قافلانكوه و پلنگان
وطن يعني بلنداي دماوند شكيبا ، دل در آتش ، پاي در بند
وطن يعني شكوه اشترانكوه به درياي گهر استاده نستوه
وطن يعني سهند صخره پيكر ستيغ سينه در سنگ تمندر
وطن يعني وطن استان به استان خراسان ، سيستان ، سمنان ، لرستان
كوير لوت ، كرمان ، يزد ، ساري سپاهان ، هگمتانه ، بختياري
طبس ، بوشهر ، كردستان ، مريوان دو آذربايجان ، ايلام گيلان
اراك ، فارس ، خوزستان و تهران بلوچستان و هرمزگان و زنجان
وطن يعني سراي ترك با پارس وطن يعني خليج تا ابد فارس
بهشتي چشم را گسترده در پيش ابوموسي و مينو ، هرمز و كيش
وطن يعني همه سازندگي ها رهايي از تمام بندگي ها
بريدن دست غير از گردن نفت صلاي صبح ملي نفت
وطن يعني ز هر ايل و تباري وطن را پاسباني ، پاسداري
وطن يعني دلير و گرد با هم وطن يعني بلوچ و كرد با هم
وطن يعني سواران و سواري لر و كرد و يموت و بختياري
همه يك جان و يك دل بودن ما به دامان وطن آسودن ما
وطن يعني دلي از عشق لبريز گره باف ظريف فرش تبريز
وطن يعني هنر يعني سپاهان حرير دستباف فرش كاشان
وطن يعني كتيبه در دل سنگ تمدن ، دين ، هنر ، تاريخ ، فرهنگ
وطن يعني همه نيك و بهنجار چه پندار و چه گفتار و چه كردار
وطن يعني شب رحمت ، شب قدر شب جوشن ، شب روشن ، شب بدر
وطن يعني هم از دور و هم از دير سده ، نوروز ، يلدا ، مهرگان ، تير
وطن يعني جلال مانده جاويد ستون و سر ستون تخت جمشيد
هزاران نقش و خط مانده در ياد صبا ، كلهر ، كمال الملك ، بهزاد
نكيسا ، باربد ، افسانه و چنگ سرود تيشه ي فرهاد در سنگ
سر و سرمايه هاي سرفرازي ابوريحان و خوارزمي و رازي
به اوج علم و دانش رهنوردي ابونصر ، ابن سينا ، سهروردي
به بحر عشق و عرفان ناخدايي عراقي ، رودكي ، جامي ، سنايي
وطن يعني به فرهنگ آشنايي در لفظ دري را دهخدايي
وطن يعني جهاني در دل جام وطن يعني رباعيات خيام
وطن يعني همه شيرين كلامي عفاف عشق در شعر نظامي
وطن يعني نگاه مولوي سوز حضور نور در شمس شب و روز
وطن يعني پيام پند سعدي زبان پيوسته در پيوند سعدي
وطن يعني هوا و حال حافظ شكوه باور اندر فال حافظ
وطن يعني تبيره ، دمدمه ، كوس طلوع آفتاب شعر از طوس
وطن يعني شب شهنامه خواندن سخن چون رستم از سهراب راندن
وطن يعني رهايي زآتش و خون خورش كاوه و خشم فريدون
وطن يعني زبان حال سيمرغ حديث يال زال و بال سيمرغ
وطن يعني اميد نا اميدان خروش و ويله گرد آفرينان
وطن يعني لگام و زين و مهميز سواران قران و رخش و شبديز
وطن يعني گرامي مرز تا مرز وطن يعني حريم گيو و گودرز
وطن يعني دل و دستي در آتش روان و تن ، كمان و تير آرش
وطن يعني شبح يعني شبيخون وطن يعني جلال الدين و جيحون
وطن يعني به دشمن راه بستن به اوج آريو برزن نشستن
وطن يعني دو دست از جان كشيدن به تنگستان و دشتستان رسيدن
زمين شستن ز استبداد و از كين به خون گرم در گرمابه ي فين
وطن يعني گذشته ، حال ، فردا تمام سهم يك ملت ز دنيا
وطن يعني چه آباد و چه ويران وطن يعني همين جا ، يعني ايران

شعر از : علیرضا شجاع پور

+ نوشته شده در  یکشنبه دهم آذر 1387ساعت 16:28  توسط کیشوند کیش | 

بزرگترین آکواریوم آب شور کشور در جزیره کیش به بهره برداری رسید.

 

 

واحد مرکزی خبر : این آکواریوم در زمینی به مساحت 1000 متر مربع و با هزینه یک میلیون دلار ساخته شده است و بیش از 35 گونه از ماهی ها و آبزیان خلیج فارس در آن نگهداری می شوند.

 

حجم آب این آکواریوم 350 متر مکعب است که با بهره گیری از دستگاههای تمام اتوماتیک به طور شبانه روزی تصفیه می شود.

ثابت ، سرمایه گذار این طرح با اشاره به تنوع آب و هوایی ، زیبایی های طبیعی و اماکن تاریخی کشورمان گفت : ایران می تواند در زمینه جذب گردشگر یکی از ده کشور برتر دنیا باشد.

وی فراهم کردن جاذبه های گردشگری در جزیره کیش را اصلی ترین هدف تاسیس این اکواریوم اعلام کرد .

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش هم با بیان اینکه توسعه گردشگری اصلی ترین محور فعالیت ها در جزیره کیش است گفت : ایجاد جاذبه های متنوع گردشگری ، بهره گیری از امکانات طبیعی مناسب و فراهم کردن محیطی هماهنگ و آرام گام های موثری در توسعه صنعت گردشگری است .

مددی افزود : سازمان منطقه آزاد کیش از همکاری سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای فعالیت در زمینه های مختلف ، اقتصادی تجاری و گردشگری استقبال می کند .

منبع :  واحد مرکزی خبر

+ نوشته شده در  یکشنبه دهم آذر 1387ساعت 7:54  توسط کیشوند کیش | 
رئيس شوراي بازرگانان ايراني مقيم دبي در گفتگو با «جام‌جم» خبر داد
 
بن‌بست ايرانيان خريدار مسكن در امارات 
جام جم آنلاين: رئيس شوراي بازرگانان ايراني مقيم دبي از هموطنان خواست به تبليغات شبكه‌هاي ماهواره‌اي فارسي‌زبان گوش ندهند و فعلا در امارات اقدام به خريد ساختمان يا ملك نكنند.
هادي موتمني در گفتگو با خبرنگار ما افزود: وضعيت سرمايه‌گذاري در دبي ديگر چندان جذاب نيست و لذا ايرانيان قبل از اقدام در شرايط جديد كمي فكر كنند.

وي اظهار كرد: بحران اقتصادي آمريكا اثرات نسبتا شديدي بر اقتصاد امارات برجاي گذاشته و فعلا در 2 بخش بورس و ساختمان ، سرمايه‌گذاران زيان‌هاي شديدي ديده‌اند. ايرانياني كه براي سرمايه‌گذاري به اين كشور مي‌آيند نيز بيشتر همين 2 بخش را انتخاب مي‌كنند و با تبليغات صورت گرفته بويژه خريد ساختمان و آپارتمان در دبي مورد اقبال ايرانيان است.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه نهم آذر 1387ساعت 12:52  توسط کیشوند کیش | 

خیلی وقت بود که دلم می خواست بخشی رو تحت عنوان خاطرات و نظرات مسافر کیش زیبا در وبلاگ تحت آرشیو موضوعی بیاورم که امروز موفق به اینکار شدم فکر می کنم مطالب جالبی از مسافرانی که به کیش سفر کرده و دستی در وب دارند گرد آوری شود .شما هم اگر خاطرات و نظراتی از جزیره کیش تحت وب دارید آدرسش رو برام بزارید .

البته قبلا با سه پست این هدف شروع شده بود ( اینجا ، اینجا و اینجا) ولی به صورت آرشیو موضوعی از امروز رسما با سه پست قبلی متولد شد   .

+ نوشته شده در  شنبه نهم آذر 1387ساعت 7:37  توسط کیشوند کیش | 

رونق تجارت یا لذت تفریح

به جزیره کیش باید از دو منظر نگاه کرد . جزیره ای تجاری یا جزیره ای برای گردشگری و تفریح.

 ویژگی های منحصر بفرد طبیعی و سواحل زیبای مرجانی و قرار گرفتن آن در منطقه استراژیک خلیج فارس موجب شده است تا این جزیره از ارزش و اهمیت زیادی هم از نظر توریستی و هم از نظر تجاری برخوردار باشد.

 در سال 1372 همزمان با تاسیس سازمان منطقه آزاد کیش این ساخت و ساز و راه اندازی اماکن تجاری وتفریحی در جزیره سرعت گرفت و از این زمان فعالیت های اقتصادی و تجاری کیش رسما آغاز و رو به توسعه نهاد.

وقتی پای صحبت اکثر کسبه و تجار جزیره کیش می نشینی همه از روزهای پر رونق کاسبی حرف می زنند. از آن روزهای که در گرمای تابستان و سرمای زمستان فارغ از هر جشنواره فصلی که در جزیره برگزار می شود ، گردشگر و خریدار از راه دریا و آسمان خود را به سواحل مرجانی کیش می رساند و با مقایسه قیمت اقلام عرضه شده در مغازه ها اینجا تا می توانست چمدان خود را پر می کرد.  خریداران حتی برای تکمیل لیست خرید خود از سهمیه  دیگر افراد استفاده می کردند . بطوری که در سالهای دهه هفتاد واژه ای بعنوان «چترباز» در گویش مردم رایج بود و برخی همواره از شناسنامه خود و اعضای خانواده برای تهیه کارت سبز در جزیره استفاده می کردند. کسب و کار داغ آن ایام، دیگر برای کسبه کیش رویایست که در این ایام بسختی می توان به حقیقت تبدیل کرد.

وقتی که قانونگذار در همان اوان تصویب نمود از این به بعد بازرگانان و وارد کنندگان کالا می توانند برای ترخیص اقلامی چون تلویزیون ، رادیو و ضبط ، ماشین لباس شویی ، ماشین ظرفشویی و یخچال از گمرکات داخلی به جای گمرک مناطق آزاد استفاده کنند. آنگاه دیگر برای خریدار فرق نمی کرد که کالای مورد نیاز خود را از بازارهای سطح شهر تهیه کند یا از فروشگاه ها و باراندازهای مناطق آزادی چون کیش و قشم ، چون هر دو تقریبا یک قیمت هستند وچه بسا در برخی اقلام بازارهای داخلی قیمت اقلام ارزانتر از کیش است. با این حرکت خواسته یا نا خواسته تجارت چمدانی در جزیره کیش یا بهتر است بگوییم ورود عموم مردم یه جزیره از رونق افتاد.

با شروع سال 81 گام های اساسی برای راه اندازی یک مکان تفریحی و گردشگری به وسعت تمامی اماکن تاریخی و پلاژهای تفریحی جزیره برداشته شد.  کسبه و هتلداران جزیره حالا دیگر باید با نگاه به ایام تعطیل ثبت شده در تقویم جیبی خود ، منتظر عده ای گردشگر باشند. دیگر فرودگاه ، بندر و پاساژهای جزیره به خاطر کابری گردشگری اینجا بیشتر روزهای سال خلوت است و این خلوتی و سکون خود باعث افزایش هزینه های اراائه کالا و عرضه خدمات به گردشگران جزیره شده است . وقتی قیمت تورهایی که آژانس های مسافرتی به جزیره کیش و دبی می برند بررسی می کنیم ، قیمت هزینه های یک تور به جایی بیرون از کشور از رفتن به جایی در داخل کشور ارزانتر است . صحبت از مقایسه امکانات و شرایط تور نیست . اما برای یک هتلدار سرویس دهی به اتاق هایی عاری از مسافر عنی هزینه و کسبه ای که چند روز هفته از مشتری دشتی دریافت نکرده یعنی ضرر و آخر سر ورشکستگی یا گرانفروشی در هنگامی که مشتری به او مراجعه می کند.

با اندکی تعمق و ایجاد بسترهایی مناسب  و ثبات تصمیم گیری های مدیریتی و پرهیز از هر گونه کار سلیقه ای می توان تلفیقی از تجارت و سیاحت را در سواحل مرجانی کیش راه انداخت . می توان باز هم عده ای گردشگر و تاجر و کاسب را در تمامی روزهای سال در جزیره میزبان بود به مانند جایی در 200 کیلومتری جزیره کیش با تلفیق یک نگاه تجاری و گردشگری در این سالها بیشتر سرمایه هایی که می شد در کیش سرمایگذاری کرد از اینجا ربوده است.


چاپ شده در دو هفته نامه مشق آفتاب – شماره 10- 26 مرداد 1387

منبع : الفبا

+ نوشته شده در  جمعه هشتم آذر 1387ساعت 12:14  توسط کیشوند کیش | 
پرديس بين المللي كيش دانشگاه تهران براي نيمسال دوم سال تحصيلي 88-87 از ميان داوطلبان واجد شرايط دانشجو مي پذيرد:

ادرس وب سایت در بخش پیوندها .

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم آذر 1387ساعت 8:54  توسط کیشوند کیش | 

شاید شما هم نا خود آگاه پس از شنیدن خبر صید فیل ماهی ۵۵۰ کیلوگرمی ۴۰ ساله از سواحل لاریم شهرستان جویبار استان مازندران در دل خودتون زمزمه کردین چرا این کارو کردن باید ولش میکردن و این ماهی برمیگشت داخل خزر و به زندگی خودش ادامه میداد. من که بعد از اعلام این خبر حداقل از ۵ یا ۶ نفر که همین نظر را داشتند همصحبت شدم.

در خلال ششمين نمايشگاه بين المللي شيلات، آبزيان و ماهيگيري ايران در جزيره زيباي كيش با غرفه ای مواجه شدم که فروش خاویار رو بر عهده داشت. البته اینجا فقط کارش تبلیغات بود و خاویاری برای فروش نداشت.

 خلاصه از آقایی که داخل غرفه حضور داشت نظرش رو در مورد صید ماهی ۷۳ کیلو خاویاری پرسیدم ایشان هم در جوابم گفتند اگر میخواین بپرسین که چرا ولش نکردن (گویا قبل از من هم خیلیها همین سوال رو پرسیده بودند ) باید جواب بدم اصلا این کار ممکن نبود چرا که فیل ماهیها به تور گیر میکنند و جوری به تور ماهیگیری میپیچند که به فرض اینکه در موقع بالا کشیدن زنده باشد و پس از باز کردن از تور آزادش کنند با اطمینان می گویم که میمرد و ازبین می رفت .

 

صید این نوع ماهی در10 سال اخیر بی سابقه بوده و از این ماهی 73 کیلوگرم خاویاراستحصال شده است.قد این ماهی صید شده چهارمتر و 18 سانتیمتراعلام شد .

ولی در هر صورت کاش اگر میشد ؟ ولش میکردند تا زنده بماند ...

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم آذر 1387ساعت 7:12  توسط کیشوند کیش | 

هیچ کس مجاز به خروج سرمایه اش نیست ؟!

در تمامی تبلیغ های تلویزیونی شبکه های ایرانی در لس آنجلس، خرید و فروش ملک در دبی توسط بنگاه های معاملاتی ایرانی به اصلی ترین حامی مالی آنها تبدیل شده بود و آنها با وعده هایی نظیر اعطای اقامت دائم، سعی در هدایت سرمایه مردم به امارات را داشتند.

عصرایران- در پی بروز بحران اقتصادی و لطمه دیدن کشورهای مختلف جهان از این زلزله پر قدرت اقتصادی، کشور امارات که پذیرای عمده سرمایه گذاران خارجی به ویژه ایرانی است این روزها شدیدا به مشکل برخورده است به نحوی که بیم بروز ناآرامی های امنیتی در شیخ نشین دبی بیشتر از نقاط دیگر می رود.

به گزارش خبرنگار عصرایران در دبی، با رکود بی سابقه در بخش ساخت و ساز مسکن در این بخش، سرمایه گذاران با دو مشکل اساسی روبه رو شده اند.

اول آنکه خریداران  و سرمایه گذاران در بخش ساخت و ساز دبی به دلیل عدم دریافت وام هایی که پیش از بحران اقتصادی به راحتی از بانک های امارات دریافت می کردند قادر به ادامه فعالیت نیستند و دوم آنکه در پی توقف کارهای ساختمانی، سرمایه گذارانی که به نیت دریافت اقامت دائم به دبی می آمدند، بعد از پایان دوره یکساله روادید خود باید کشور امارات را ترک کنند.

روزنامه های چاپ امارات که جملگی در انگلیس منتشر می شوند نیز پیش از علنی شدن بحران اقتصادی در بخش مسکن دبی و حتی در شرایط فعلی هیچگونه گزارشی در این مورد به چاپ نرسانده اند.

بنا به گزارش خبرنگار ما در دبی، اخیرا سرمایه گذاران با دریافت تماس های تلفنی از سوی اداره مهاجرت، پیام روشن خروج اجباری بدون دریافت مبالغ خرج شده در بخش مسکن این کشور را دریافت کرده اند.

با توجه به این شرایط بحرانی، بسیاری از سرمایه گذاران عمده پاکستانی و هندی در حال تنظیم برنامه ای برای برپایی تظاهرات علیه شیخ نشینان دبی هستند تا به این وسیله سرمایه های بر باد رفته خود را بازیابی کنند.

بسیاری از این سرمایه گذاران بر این باورند که عدم تمدید روادید آنها که از ابتدای ورود به دبی با ترفند انجام شده بود، خسارتی جبران ناپذیر برای مقامات امارات در پی خواهد داشت.

گفتنی است در تمامی تبلیغ های تلویزیونی شبکه های ایرانی در لس آنجلس، خرید و فروش ملک در دبی توسط بنگاه های معاملاتی ایرانی به اصلی ترین حمایت مالی آنها تبدیل شده و آنها با وعده هایی نظیر اعطای اقامت دائم، سعی در هدایت سرمایه مردم به امارات را دارند.

در همین رابطه، یکی از ایرانیان زیان دیده به خبرنگار عصرایران گفت: وعده هایی نظیر اعطای مجوز اقامت دائم در امارات چیزی جز سراب نیست زیرا زمانی که اینجا ملکی خریداری می کنید، هر سال یکبار باید به اداره مهاجرت رفته و ضمن درخواست تمدید مجوز حضورتان، بر ورود سرمایه بیشتر تاکید کنید.

وی افزود: حتی اگر دولت امارات تشخیص دهد که شما دیگر قادر به ماندن در اینجا نیستید، بلافاصله شما را می تواند از کشور اخراج کند و این عمل در حالی صورت می گیرد که سرمایه بر باد رفته شما به هیچ وجه بازگردانده نخواهد شد و تنها مجاز به نگه داشتن پول درون جیب خود حین بازگشت به کشورتان خواهید بود.
 
+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم آذر 1387ساعت 8:9  توسط کیشوند کیش | 

ايجاد نخستین زیستگاه مصنوعی کشور در جزيره كيش

با نصب 1200 سازه پيش ساخته و قطعات از رده خارج در يك سايت شش هكتاري در عمق آبهاي سواحل جنوب شرقي جزيره كيش، نخستين زيستگاه مصنوعي دريايي كشور راه‌اندازي مي شود.

به گزارش اداره كل امور فرهنگي و روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش، ابوالحسن سرشار معاون اقتصادي و امور سرمايه گذاري سازمان منطقه آزاد كيش، در مراسمي كه به مناسبت شروع ساخت اين زيستگاه برگزار شد، سواحل جزيره زيباي كيش را يكي از مهم‌ترين اكوسيستم هاي خليج فارس خواند و گفت: مرجاني بودن اين سواحل موجب غناي درياي اطراف كيش از لحاظ تنوع ماهيان و موجودات دريايي شده است. وي با اشاره به تفاهم نامه بين سازمان منطقه آزاد كيش و سازمان شيلات كشور افزود: تشكيل بورس بين المللي محصولات دريايي، ايجاد مركز توليد ميگوي SPF ، برگزاري نمايشگاههاي شيلات و جشنواره ماهي،‌ ايجاد پارك هاي دريايي و پروژه ايجاد مركز پرورش ماهي در قفس از مفاد اين تفاهم نامه است كه در جزيره كيش اجرايي خواهند شد. همچنين مدير كل شيلات هرمزگان با تشريح چگونگي راه اندازي اين زيستگاه مصنوعي از انجام تحقيقات اوليه به مدت دو سال در بندر لنگه خبر داد و گفت: با توجه به اينكه اجراي اين پروژه براي سازمان شيلات كشور بسيار مهم بود مطالعات و تحقيقات زيادي در زمينه انتخاب محل مناسب انجام گرفت كه در نهايت سواحل جنوب شرق كيش به عنوان بهترين نقطه براي اجراي اين طرح انتخاب شد. موسي بديعي از صرف اعتبار 2500 ميليون ريالي براي اجراي اين پروژه تاكنون خبر داد و افزود: اين پروژه در يك سايت به مساحت 6 هكتار به فاصله 5/1 مايلي ساحل و در عمق 22 متري اجرا مي شود و به همين منظور 600 قطعه پيش ساخته كروي و هرمي و 600 قطعه (لوله) از رده خارج جهت ايجاد زيستگاه ماهيان و ديگر آبزيان در اين نقطه در حال نصب است. لازم به ذكر است اين مراسم با حضور جمعي از مديران منطقه و سفراي چند كشور خارجي بر روي يكي از كشتي‌هاي كاتاماران مستقر در جزيره كيش انجام شد و شركت‌كنندگان از نزديك با چگونگي اجراي عمليات نصب سازه ها آشنا شدند.

منبع: وبسایت سازمان منطقه ازاد کیش

+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم آذر 1387ساعت 18:39  توسط کیشوند کیش | 

جزیره زیبای کیش ميزبان بيش از 200 تن از تورگردانان بين‌المللي از 46 كشور خارجي بود.به گزارش اداره كل امور فرهنگي و روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش، معرفي اماكن سياحتي، تفريحي و جاذبه‌هاي گردشگري، آشنا كردن تورگردانان بين‌المللي با ظرفيت ها و توانمندي‌هاي جزيره كيش و تعامل و برقراري ارتباط بين تورگردانان داخلي و خارجي از جمله اهداف بازديد تورگردانان بين المللي از جزيره كيش بود. بنابر همين گزارش مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش در ديدار با تورگردانان بين‌ا‌لمللي ضمن خوشامدگويي به آنان جزيره كيش را يكي از امن‌ترين نقاط ايران و منطقه خليج‌فارس اعلام كرد.

مهندس داود مددي با اشاره به اينكه جزيره زيباي كيش منطقه اي زيبا، امن، سالم و‌ پاك براي تمامي مردم جهان است خطاب به تورگردانان گفت: هر چند شما مدت زمان كوتاهي در جزيره كيش اقامت داريد اما اميدوارم احساس خوبي را از اين جزيره مرجاني و زيبا به مردم ساير كشورها منتقل كنيد. وي تورگردانان و دست اندركاران صنعت گردشگري را انسان‌هاي والايي دانست كه با كار و حرفه خود جوامع و انسان ها را به يكديگر نزديك مي كنند. همچنين معاون گردشگري سازمان منطقه آزاد كيش برخي ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي جزيره كيش در بخش گردشگري را برشمرد و حضور تورگردانان بين‌المللي در اين جزيره را فرصت بسيار مناسبي براي شناخت هر چه بيشتر آنان از منطقه آزاد كيش دانست. حميدرضا طهماسب‌پور در اين مراسم كه برخي از مسئولان سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و صنايع دستي كشور حضور داشتند آمادگي منطقه آزاد كيش را براي سرمايه‌گذاري بخش خصوصي داخلي و خارجي در بخش گردشگري كيش اعلام كرد. تورگردانان بين‌المللي از كشورهاي چين، اندونزي،‌ ايتاليا، آمريكا، اسپانيا، ارمنستان، ژاپن، آلمان،‌ مالزي، ‌دانمارك، نيوزيلند،‌ اتريش، مجارستان، آرژانتين، پرتغال، سوئد، عمان، بحرين، قبرس، بلژيك، استراليا، فرانسه، سنگاپور و هنگ كنگ پس از بازديد خود از مراكز سياحتي، گردشگري، تاريخي و تفريحي كيش، اين جزيره زيبا را به مقصد شيراز ترك كردند.

منبع : وبسایت سازمان منطقه آزاد کیش

+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم آذر 1387ساعت 12:24  توسط کیشوند کیش | 

از وبسایت محمد تهرانی ( عکس‌ها و نوشته‌های پراکنده)

همانطور که قبلا نوشتم سفری داشتم به چند شهر و جزیره جنوب کشور و از جمله کیش . گشتی در مرکز شهر زدم . پاساژها پارک ساحلی و جاهای دیگری که معمولا در سفر به کیش می‌روند؛جذابیتی برایم نداشت اما می‌شد عکاسی کرد و چند عکس هم گرفتم که بد نیستند. باید در فرصتی دیگر و با زمانی بیشتر دوباره به این‌جور جاها در کیش سر بزنم و عکاسی کنم.
بیشتر کنجکاو بودم محله‌های قدیمی جزیره یا آن چیزی که از آن‌ها باقی مانده را ببینم و با بومیان جزیره آشنا شوم .دو عکسی که می‌بینید ازعکس‌هایی است که از یکی از همان محلات گرفته‌ام. اسم محله اگر اشتباه نکنم صفین بود .


عکس : محمد تهرانی


Photo by: Mohammad Tehrani
+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم آذر 1387ساعت 10:38  توسط کیشوند کیش | 

 به دنبال بحران مالی گسترده در جهان، شهر دبی مرکز تجاری کشور ثروتمند امارات متحده عربی نيز در هفته گذشته با رکود اقتصادی روبرو شد و به خيل کشورهای بحران زده پيوست.

به گزارش خبرگزاری «رويترز»، دوبی که با کلوپ های شبانه رنگارنگ، مرکزخريدهای بزرگ و ساحل زيبای مرجانی اش جزو مدرن ترين و ثروتمند ترين شهرهای خاورميانه محسوب می شود، هفته گذشته، هم زمان با افتتاح پر سر و صدای هتل نخل، با بحران اقتصادی روبرو شد.

هتل نخل که بزرگترين هتل دنيا محسوب می شود، بر روی آب دريا ساخته شده و شبيه به يک درخت نخل است.

برخی از شرکت های بزرگ تجاری در دبی، روند اخراج کارکنان خود را آغاز و پروژه های خود را محدود کرده اند؛ بعضی از بانک های اماراتی، دادن اعتبار به کارمندانی را که در معرض خطر اخراج و يا برکناری هستند، متوقف کرده اند؛ و دست کم يکی از بزرگترين شرکت های اعطای وام، فعاليت خود را به کل متوقف کرده است.

 «بالا رفتن ناگهانی قيمت نفت در ماه های گذشته، سرمايه داران اماراتی را به اعطای وام های کلان ترغيب کرد؛ مساله ای که اکنون با اوج گرفتن بحران مالی، باعث بر جای ماندن قروض عمده ای شده است.»    

هم اکنون سرمايه گذاران از اين بيم دارند که شرکت های تجاری و بازرگانان نتوانند قروض خود را به مرکز سرمايه خارجی غير بانکی دبی پس دهند.

تخمين زده می شود اين مرکز، از مشتريان خود حدود ۷۰ ميليارد دلار طلب کار است.

تحليلگران مرکز سرمايه گذاری «نومورا» در دبی هفته گذشته در مطلبی، وضعيت دبی را «وخيم» برآورد کردند.

به نوشته اين تحليلگران، «بالا رفتن ناگهانی قيمت نفت در ماه های گذشته، سرمايه داران اماراتی را به اعطای وام های کلان ترغيب کرد؛ مساله ای که اکنون با اوج گرفتن بحران مالی، باعث بر جای ماندن قروض عمده ای شده است.»   

در پی گريز سرمايه گذاران از بازارهای منطقه، ارزش سهام در امارات از شروع سال جاری ميلادی تا کنون، حدود يک تريليون دلار سقوط کرده است.

 مقامات امارات اعلام کرده اند که مبلغی معادل با ۱۹ ميليارد دلار را برای گذر از بحران، به بازارهای مالی کشور تزريق می کنند.

از سال های گذشته، و با رشد تجاری و توريستی دبی، شمار زيادی از ايرانيان در اين شهر سرمايه گذاری کرده و به تجارت مشغولند. اين بحران می تواند کسب و کار آن ها را نيز تحت تاثير قرار دهد.

 رويترز

+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم آذر 1387ساعت 19:9  توسط کیشوند کیش | 

مدتی را از تهران دود گرفته  که تازه گی ها بیشتر شبیه وان فروش ماهی زنده است دور بودم و در این میان چند روزی هم کیش که بعد از یکی دو سال بست نشستن در خانه و تدبیر منزل! لازم بود.در مورد کیش هم باید بگویم که اولین چیزی که به ذهن هر مسافر و در همان بدو ورود به این جزیره زیبا می آید وسعت و زرخیزی این سرزمین واقعا ارزشمند و البته مقادیر متنابهی حسرت که چرا از بسیاری ظرفیت ها استفاده نمی شود و قس علیهذا...

من پنج سال پیش به کیش آمده بودم و در این مدت احساس شخصی ام این بوده است که وضعیت تجارت در این جزیره رونق گذشته را ندارد .فروشگاه ها برای تامین مخارج و جلوگیری از افزایش هزینه هنگفت و اجاره بها از ۱۰صبح تا ۱:۴۵ و از آن سو ۵:۳۰ تا ۱۰ شب، باز هستند و ضعف ديگري كه به نظر من در اخلاقيات كيشوندي ها مشهود است اين است كه به تبعيت از برخي عادت هاي غلط ما ايراني ها آينده نگري ندارند و به اين فكر مي كنند كه مشتري مكان هاي تفريحي و توريستي تنها ظرفيت بهره وري براي يك نوبت را دارد و به اين فكر نمي كنند كه  رفتاري را در پيش بگيرند كه افراد در نوبت هاي آتي نيز به منبع در آمد آنها تبديل شوند براي مثال به شما بلیط كنسرت از قرار هر نفر ۶ تومان مي فروشند و وقتي به محل اجراي كنسرت مي رويد مي فهميد كه در اصل ،شما وروديه ۶ توماني رستوراني را تهيه كرده ايد كه البته گوشه اي از آن صداي چند طبل و مزغون را هم برايتان در مي آورند و زمان طولاني توقف در آن نقطه كه معمولا خارج از شهر هم هست به گونه اي است كه ناخودگاه براي وقت گذراني هم كه شده مجبوريد هزينه اي هم براي غذا و متعلقاتش بپردازيد.از اينها گذشته بايد بگويم سفر به كيش مخصوصا در ماه هاي سرد سال ،سفر خاطره انگيز و دلچسبي است مضاف بر اينكه پولي كه خرج مي كنيد به جاي بيگانه در جيب هموطن خودتان مي رود و اين ماجرا را تحمل پذير تر مي كند.

منبع : وبلاگ حرفهای چهار ضلعی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه سوم آذر 1387ساعت 21:19  توسط کیشوند کیش | 

جلوی نان کیش برای خرید پای سیب منتظر بودم چون هیچ کس داخل نان کیش نبود که جواب منو بده همه با صدای انفجار پریده بودند بیرون .

راستش منم یه ذره ترسیدم هنوز به درخت سبز نرسیده بودم که صدای اولین انفجار رو شنیدم ضمنا به یاد جشنواره تابستانی هم افتادم چون موقع آتیش بازی هم از این صداها زیاد می شنیدیم.ولی ایندفعه وضع فرق داشت صدای بیسیم چی و صدای باروت و مجید که مصطفی رو از پشت بیسیم صدا میکرد ولی از مصطفی خبری نبود چون حدود ۱۲ بار این عبارت رو از بلند گو شنیدیم که مجید هی می گفت " مصطفی مصطفی مجید " .

منور سبز(کاهو:اصطلاحی که در جبهه ها به جای منور سبز بکار میبردند) هم که فضا رو کاملا جنگی کرده بود. نمیدونم چرا با این فضا احساس غریبی نداشتم و انگار هنوز هم جنگ ادامه دارد.

این مطلب رو اضافه کنم که یه چند نفری خانم و بچه هم اونجا بودند جلوی نان کیش که خیلی ترسیده بودند کاش اطلاع رسانی درست حسابی می شد تا همین چند نفر هم نترسند .مثلا می توانستند با نصب چند پلاکارد بزرگ در مسیر اتومبیلها و کنار خیابانها زمان و مکان مانور را اطلاع رسانی کنند .

بعد اینکه از مصطفی خبری نشد مجید ایندفعه سراغ حامد رو گرفت . "حامد حامد مجید" . ضمن اینکه آقایی که پشت تریبون مانور رو رهبری می کرد میگفت که اسیرا رو تحویل بگیرید و به پشت خط منتقل کنید.

صدای کلاشینکف و انفجارها فضا رو پر کرده بودومن همچنان انگار از خیلی وقتها پیش با این فضای جنگی آشنا بودم .

جالب بود.

ادامه عکسها

+ نوشته شده در  شنبه دوم آذر 1387ساعت 19:37  توسط کیشوند کیش | 
 
صفحه نخست
مدیریت مطالب وبلاگ
پست الکترونیک
درباره وبلاگ
جزیره کیش
در صورت تمایل میتوانید خاطرات - تصاویر - عکسها و نظراتتان را در سفر به جزیره کیش به ایمیل وبلاگ ارسال نمایید و یا آدرس وبلاگتان را در بخش نظرات بیاورید تا در صورتی که وقایع نگاری در خصوص کیش داشته اید در وبلاگ کیش زیبا ثبت گردد .
 
پیوندهای روزانه
خرید اینترنتی بلیط جزیره کیش 3
ملک در جزیره کیش
خرید اینترنتی بلیط جزیره کیش 2
گردش مجازی در جزیره کیش
خرید اینترنتی بلیط جزیره کیش 1
فرودگاه بین المللی امام خمینی
فـرودگــاه بين المللي مهرآبــاد
روزنامه اقتصاد کیش
پخش زنده رادیو جزیره کیش
نیازمندیها (همشهری)
نوشته های پیشین
مرداد 1390
تیر 1390
خرداد 1390
اردیبهشت 1390
فروردین 1390
اسفند 1389
بهمن 1389
دی 1389
آذر 1389
آبان 1389
مهر 1389
شهریور 1389
مرداد 1389
تیر 1389
خرداد 1389
اردیبهشت 1389
فروردین 1389
اسفند 1388
بهمن 1388
دی 1388
آذر 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388
تیر 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
بهمن 1387
دی 1387
آذر 1387
آبان 1387
مهر 1387
شهریور 1387
آرشيو
آرشیو موضوعی
خاطرات و نظرات گردشگران کیش
کنسرتهای موسیقی جزیره کیش
جشنواره، نمایشگاه و کنفرانسها
خودرو جزیره کیش
دانشگاههای جزیره کیش
مصاحبه مدیران جزیره کیش
انتصابات در جزیره کیش
طرحهای آینده جزیره کیش
نوشته های خودم
قیمتها پس از هدفمندی یارانه ها
بهترینهای وبلاگ جزیره کیش
حوادث جزیره کیش
ورزش جزیره کیش
نوشته ها،مقالات مرتبط با کیش
کیش قدیم
اجلاس جنبش عدم تعهد کیش
جشنواره بین المللی فیلم کیش
نویسندگان
کیشوند کیش
کیشوند 1
پیوندها
سازمان منطقه آزاد کیش
کیش مروارید خلیج فارس
پرتال فرودگاه بین المللی کیش
پرتال بندرگاه تجاری کیش
بیمارستان کیش
فرهنگسراهای جزیره کیش
مرکز بین المللی همایشهای کیش
سایت جشنواره تابستانی کیش
مرکز توسعه تجارت کیش
شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش
گروه سرمایه گذاران کیش
شرکت سهامی تجار کیش
صدا و سیمای مرکز کیش
ایرنا کیش
آموزش و پرورش کیش
موسسه ورزش و تفریحات سالم
شركت توسعه ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات كيش
نمایشگاه هوایی ایران -کیش
دبیرخانه شورای مناطق آزاد
دلفیناریوم کیش
شهر زیر زمینی کیش کاریز
غواصی
غواصی
مارین نیوز
اسب ایران
یزدان پناه
بلاگ گردشگری اسپانیا
پانوراماجزیره زیبای کیش
پانورامیو کیش زیبا
تصاویر وجب به وجب کیش
اسلایداز جزیره زیبای کیش
کتاب زرد کیش
بازار بزرگ مروارید جزیره کیش
درج آگهی رایگان ملکی کیش
مشاورین املاک جزیره کیش
شهر آفتاب کیش
برجهای دوقلوی کیش
دروازه توریستی جزیره زیبای کیش
بانك اطلاعات مقاصد گردشگری
مرکز رزرواسیون هتلهای کیش
گروه هتلهای کیش
هتل بزرگ داریوش
هتل شایان
هتل شایگان
هتل سان رایز کیش
هتل صدف کیش
هتل مریم کیش
هتل پارمیس
هتل پارسیان
تصاویر هتلهای جزیره کیش
کلوپ کیش هتل شایگان
گردشگری میراث فرهنگی
جزیره کیش دیروز و امروز
وبلاگ قبلی پردیس بین الملل شریف کیش
دانشگاه جامع علمی کاربردی کیش
وبلاگ دانشجویان روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی کیش
پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران
پردیس بین الملل کیش دانشگاه علوم پزشکی
پرديس بين الملل کيش دانشگاه صنعتي شريف
دانشگاه آزاد واحد بین الملل کیش
دانشگاه پیام نور کیش
خبرنامه دانشجویی شریف
مادرانه ها در مورد جزیره کیش
سفر مجازی به کشورها وشهرها
اجاره خودرو کیان مهر کیش
کیشنامه
باشگاه دوست داران کیش
آسمان من ابریست
زنبورک (روزنامه ارتباط کیش )
بساک
کیش در google map